Afrin sınırında önlemler artırılıyor

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 3 Mayıs 2017 tarihinde yazılmıştır. Afrin sınırında önlemler artırılıyor hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  SURİYE'nin terör örgütü PKK'nın uzantısı PYD denetimindeki Afrin bölgesinden hudut karakollarına yönelik saldırıların ardından, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sınır hattında önlemler artırıldı.

  Güvenlik amacıyla duvar örülmesine devam edilen sınır hattına yeni yollar açılırken, kritik noktalara da zırhlı araçlar konuşlandırıldı.

  Terör örgütü PYD’nın silahlı kanadı YPG tarafından hudut karakollarına yönelik roket ve havanlı saldırıların ardından Suriye'nin Afrin kentine komşu Kilis'te güvenlik güçleri alarm durumuna geçti. Terör örgütü PYD denetimindeki Afrin sınırında bir yandan güvenlik duvarı örülmesi çalışmaları sürerken, bir yandan da iş makineleriyle sınır hattında yol genişletme ve düzenleme çalışmaları yapılıyor.

  Onlarca iş makinesinin sınır hattındaki çalışmaları sırasında askerler de zırhlı araçlarla güvenlik önlemi alıyor. İş makinelerinin çalıştığı bölge ile duvar örülmesinin yapıldığı alanlarda zırhlı araçlar da sürekli olarak devriye görevi yürütüyor.

  Askerin teyakkuz durumuna geçtiği gelişmelerin ardından Afrin sınırının kritik noktalarında zırhlı araçlar da YPG'li teröristlerin olası saldırılarına karşı kritik noktalara konuşlandırıldı.
  3 Mayıs 2017
  #1
 2. Afrin sınırında önlemler artırılıyor Cevapları

soru sor

Afrin sınırında önlemler artırılıyor