Aerobik1 Saatte Kaç Kilo Verilir Fazla Kilolardan Kurtulmanın En Hızlı Yolu

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, YBilgiNN üyesi tarafından 18 Ekim 2013 tarihinde yazılmıştır. Aerobik1 Saatte Kaç Kilo Verilir Fazla Kilolardan Kurtulmanın En Hızlı Yolu hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Arkadaşlar Aerobik1 Saatte Kaç Kilo Verilir Fazla Kilolardan Kurtulmanın En Hızlı Yolu ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Sağlık kategorisinde, aerobik1 saatte kaç kilo verilir ve fazla kilolardan kurtulmanın en hızlı yolu hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Bu konu umarım işinize yarar.  [​IMG]

  Zayıflamanın 30 Yolu  Aerobik Nedir?


  Aerobik: 1. Oksijenli ortamda yapılan. 2. Müzik eşliğinde yapılan bir çeşit cimnastik. 3. Tam randıman ile çalışan organların oksijen alma etkinliklerini artırmak amacıyla geliştirilmiş egzersiz sistemidir.* Aerobik Antrenman: Kaslarda yeterli oksijen ile enerji oluşumunu temel alan düzeydeki antrenmanlardır. Aerobik Çalışma: Organizmanın oksijenli yoldan enerji sağlama sistemidir. Oksijen hücrelere kan ile taşınır, hücre düzeyine gelen oksijen enerji verici maddeleri yakar ve aerobik yolla enerji oluşur. Aerobik çalışma daha çok oksijenin kullanıldığı 2 dakikanın üzerinde süren egzersizlerde ortaya çıkar.

  Aerobik Egzersizleri Yaparak Gençleşin


  Düzenli aerobik egzersiz alışkanlığı genç ve genç yaşlanmanın garantisi gibidir. Yaşlılık; hastalıkların ve hızlı yaşlanmayı tetikleyen pek çok sağlık sorununun çözümünde düzenli egzersiz alışkanlığı her kapıyı açan sihirli bir anahtar gibidir. Egzersizin bu 'master key' etkisi özellikle damarlarınız üzerinde yoğunlaşır. Hipertansiyonu ve şeker hastalığını önleyip faydalı HDL kolesterolü artıran, zararlı LDL kolesterolü düşürüp daha iyi uykuyu ve daha az stresi garanti eden, pozitif bakışın ve iyilik hissinin mucize ilacı egzersiz bütün bu etkileriyle sağlıklı ve genç damarların güvenli bekçisidir. Ilımlı düzeyde ve düzenli yapılan aerobik egzersizler, HDL kolesterol düzeyini yüzde 5-15 artırır. Orta düzeyde egzersiz yapıldığında, yükselen zararlı kolesterol seviyeleriniz de (LDL kolesterol) azalma eğilimi gösterir.. Haftada 3-4 kez 30-35 dakikalık bir egzersizle bu etkiyi sağlayabilirsiniz. Aerobik egzersizler kan basıncınızın kontrolünü kolaylaştırıp hipertansiyonla mücadelede de önemli yararlar sağlar. Egzersizin kalp hastalığı riskini düşürmesİnın başlıca nedeni, kolesterol seviyenizi kontrol altında tutmasıdır.

  Egzersizlerin Yararları  • Kilo vermenize yardımcı olur, tekrar almanızı engeller
  • Vücudunuzu şekle sokar
  • Kaliteli bir uyku sağlar, stresi azaltır
  • Soğuk alğınlığına yakalanma riskinizi azaltır
  • Enerjik olmanıza yardım eder
  • Prostat, meme ve kalın bağırsak kanserine karşı koruyucu etki sağlar
  • Sırt ağrılarınızın azalmasına yardımcı olur
  • Kan basıncınızı düşürür
  • Şeker hastalığı riskinizi azaltır
  • Kendinize olan güveni pekiştirir
  • Belleğinizi güçlendirir, baş ağrılarınızı azaltır
  • Koroner kalp hastalıklarından korunmanızı sağlar
  • Menopoz belirtilerini azaltır
  • İş performansınızı geliştirir, görüş açınızı değiştirir
  • Felç geçirme riskinizi azaltır
  • İyilik hissini destekler, güven sağlar
  • Aileniz ile daha fazla vakit geçirmenize yardım eder
  • Kolesterolünüzü düşürür
  • Yaratıcılığınızı geliştirir, grup çalışmasını destekler
  • Depresyonu engeller.
  • Kendinizi daha genç hissetmenizi sağlar
  • Vücudunuzu daha yakından tanımanızı sağlar
  • Nefes alışlarınızı düzenler, astım belirtilerini azaltır
  • Varis oluşumuna karşı koruyucudur
  • Kemiklerinizi güçlendirir, kemik kırılganlığını önler
  • Kanınızı inceltir, pıhtılaşma sorununu azaltır
  • Daha kolay doğum yapmanızı sağlar
  • Sigarayı daha kolay bırakabilirsiniz
  • Safa kesesi hastalıklarından korur
  • Artirit ağrılarınızı engeller
  • Son olarak; hayattan aldığınız keyfi ve mutluluğu çoğaltır.

  Zayıflamak İçin 30 Farklı Yol


  Hepimiz kilo vermek, daha zayıf olmak, mağazalarda gördüğümüz küçük bedenlere sığabilmek istiyoruz. Öte yandan diyet ve egzersiz yapma fikri de gayet zorlayıcı ve can sıkıcı. Oysa bir yerden başlamak gerekiyor. Nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, işte size fazla kalorilerden kurtulmanın 30 yolu...

  1. Atıştırmalık bir şeylere el atacağınıza, su için. Su, açlığı bastırmak açısından en ucuz ve en güvenli seçenektir.

  2. Dolapları abur cuburla doldurmayın. Böylece hem paradan tasarruf etmiş, hem de bunların çekiciliğine kapılıp yemeye başlamamış olursunuz. Zaten bu tür besinleri azalttıkça, abur cubur yemeye olan düşkünlüğünüz de azalacaktır.

  3. Sizi motive edecek bir şeyler yapın. Bunlar içinde en bilinen ve en ucuz olanı, çok beğendiğiniz ama içine giremediğiniz bir elbisenin fotoğrafını sıkça göreceğiniz bir yerlere asın. Daha cesur olanlar göbek piercingini düşünebilirler.

  4. Bol bol baharat kullanın. Zencefil, arnavutbiberi, kırmızı pul biber hem yemeklerinize lezet katar, hem de metabolizmanızı hızlandırır.

  5. Kilo vermek için uyuyun. Şikago Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırmaya göre, kadınların metabolizmaları, yeterli miktarda uyuduklarından yüzde 40 oranında hızlanıyor.

  6. Alışveriş yaparken akıllı olun. Markete giderken mutlaka bir liste yapın ki, ne alacağınızı tam olarak bilin ve aniden orada görünce aklınıza gelen şeylri almamış olun.

  7. Bu işi bilenlere kulak verin. Kısa zamanda forma girmek için mankenlerin metodunu deneyin: Alkol, ekmek ve karmaşık karbonhidratları kesin ya da azaltın.

  8. Gece atıştırmasını bırakın. Yapılan araştırmalar, karanlık odaların ve karanlığın yeme arzusunu artırdığını gösteriyor. Yatma saatinizi bir saat önceye alın ve daha parlak ampulleri tercih edin.

  9. Asla kahvaltıyı atlamayın. Hem size güne hazırlar, hem de öğlene kadar aşırı acıkmanızı engellemiş olur.

  10. Atıştırın ama doğru bir şekilde. Sert bir şeker yaklaşık 20 kaloridir ve ağızda erimesi de yaklaşık 20 dakikayı bulabilir. Öte yandan 400 kalorilik bir külah dondurmayı tüketmek 10 dakikadan fazla zaman almaz. Şu seçenekleri de deneyebilirsiniz: McDonald's'ın külah dondurması, Mavi-Yeşil, Otacı ve Eti'nin diyet bisküvileri, meyvalı yoğurt.. vs gibi.

  11. Kendinizi yemeklere saldıracak gibi hissettiğinizde, kendinizi iyi hissettirecek bir müzik koyun. Araştırmacılar, bunun beyindeki, sevdiğiniz yiyeceklerin uyardığı ve mutluluk duygusu yaratan merkezi aynen uyardığını bulmuşlar.

  12. Asla ayaküstü atıştırmayın, masada yiyin.

  13. Yeşil çay için. İsviçre Üniversitesi'nin yaptığı bir çalışmaya göre, yeşil çay vücudun yaktığı kalori miktarını artırıyor. Günde 3 fincan içmeye çalışın.

  14. Yediklerinize konsantre olun. Televizyon seyrederken, kitap okurken, çalışırken, ya da bilgisayarda e-postalarınıza cevap verirken göz önünde yiyecek bulundurmayın.

  15. Dışarı çıkın. Günde en az 20 dakikanızı dışarda yürüyerek, ya da güneşli bir yerde oturarak geçirin. Gün ışığı atıştırma krizlerini kontrol etmede yardımcı olur.

  16. Alışverişe gittiğinizde, sağlıklı bir şeyler yemeye çalışın. Limonlu salata yiyebilirsiniz. Bu tarz şeyler yoksa, çocuk menüsü alın. Yoğurt da iyi bir seçenek olabilir.

  17. Diş macununu yabana atmayın. Tadı hoşunuza en çok giden diş fırçasıyla dişlerinizi ve dilinizi fırçalayın. Bu bir şey yememenize, ya da abur cubur arzusunu öldürmeye yarayabilir.

  18. Porsiyonlara dikkat edin. Yavaş yiyin ve doyduğunuzu hissedin, asla fazlasını yemeyin. Tabağınızda yemek bırakmaktan korkmayın.

  19. Kötü yeme alışkanlıklarınızdan birinden kurtulun. Örneğin televizyon önünde yiyorsanız, mutfak masasını tercih etmeye başlamanın tam sırası.

  20. Kendinize çok sert davranmayın. Eğer kilonuza ve enerji seviyenize oranla çok düşük kalorili bir diyet uygulamaya çalışıyorsanız, vücudunuz kıtlık krizine girdiğini düşündüğünden metabolizmanız yavaşlar ve vücut kilo tutmaya başlar. Asla günde 1200 kalorinin altına düşmeyin ve hafta 1 kilodan fazla vermeyi hedeflemeyin.

  21. Asansör yerine merdivenleri kullanın.

  22. Arabada dans edin. Kulağa salakça geliyor ama, trafikte takıldığınızda karın kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Göğüs kafesinize odaklanıp bel ve karın bölgenizi çevirin. Bir süre sonra belinizin inceldiğini, karın kaslarınızın sıkılaştığını ve sırtınızın alt kısmının rahatladığını göreceksiniz.

  23. Atlamak için ip alın. İp atlamak harika bir egzersizdir. Hem kalbi çalıştırır, hem de vücuttaki tüm kas gruplarını.

  24. Poponuzu çalıştıtın. Arabadayken, ya da kuyruk beklerken, 15 saniyelik aralarla pop kaslarınızı sıkıp bırakın. Nefes alırken kasları sıkın ve verirken de bırakın. Bu poponuzu sıkılaştırır.

  25. Şapşal görünmeyi göze alın. Spor salonuna gidemiyorsanız, ayağınıza bir çift çorap geçirip evde paten kayıyormuş gibi kayarak ilerleyin. 10 dakikada 150 kalori yakacaksınız.

  26. Dambıl edinip, ağırlık çalışabilirsiniz. Unutmayın kas kütlenizin artması demek, metabolizmanızın hızlanması ve incelmeniz demektir.

  27. Merdiven çıkarken, basmakları ikişer ikişer çıkın. Bu, bacaklarınızı ve poponuzu daha çok çalıştırmaya yarar. Ayrıca bu endorfinleri harekete geçirdiğinden kendinizi mutlu hissedeceksiniz.

  28. Bahçeniz varsa bahçede çalışın. Yoksa evi temizleyin. İşin ucunda kalori yakmak var!

  29. Egzersiz video ya da dvd'leri alın.

  30. Seksi azımsamayın. Hem iyi bir kardiyovasküler egzersiz, hem de kalori yakmada etkili bir yöntemdir!
  18 Ekim 2013
  #1
 2. Aerobik1 Saatte Kaç Kilo Verilir Fazla Kilolardan Kurtulmanın En Hızlı Yolu Cevapları

soru sor

Aerobik1 Saatte Kaç Kilo Verilir Fazla Kilolardan Kurtulmanın En Hızlı Yolu