Adet Öncesi Sıkıntılar Listesine Eklenen Kötü Ağız Kokusu

İsimli konu WH 'Ağız ve Diş Sağlığı' kategorisinde, Metallica üyesi tarafından 2 Mart 2008 tarihinde yazılmıştır. Adet Öncesi Sıkıntılar Listesine Eklenen Kötü Ağız Kokusu hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Adet Öncesi Sıkıntılar Listesine Eklenen Kötü Ağız Kokusu
  Her ay olan kramplar, şişkinlik, ruh halindeki değişiklikler, baş ağrıları, tedirginlik ve sanki tüm bunlar yetmezmiş gibi bu listeye kötü ağız kokusu da eklenebilir.

  Araştırmalara göre adet öncesi dönemde kadın vücudundaki hormon iniş çıkışları tükürükteki proteinlerin üretiminde bir artışa neden olur. Oksijen olmadan yaşayabilen ağzınızdaki anaerobik bakteriler bu proteinlerle kendilerine ziyafet vermektedir. Ve bu ziyafet sırasında çoğalan bu bakteriler gazlar çıkararak ürerler ve bu da kötü ağız kokusuna neden olur.

  Buna ek olarak, mensurasyon sırasında östrojenin artışı, vücuttaki astar dokuların ortaya çıkışını tetikler ki bunlara, bakteri büyümesi için ideal koşulları yaratan ağızdakiler de dahildir.

  Peki adet öncesi kötü ağız kokusu ile nasıl savaşabilirsiniz? Ağız hijyenine özen göstermek – günlük diş fırçalama, diş ipi ile dişi temizleme ve dili fırçalama – kötü ağız kokusuna neden olan bakterilere yiyecek sağlayan yemek parçacıklarını temizlemeye kesinlikle yardımcı olacaktır. Kötü ağız kokusundan sorumlu olan bakterilerin çoğalmasını minimize etmek için klorin dioksit ile ağzı çalkalamak faydalı olacaktır. Alkol içerikli sıvılarla ağız çalkalamayın çünkü bu ağzınızı kurutabilir ki böylece kokuyu gidermek yerine durum daha kötü olabilir. Etiketi kontrol edin, eğer çalkalama sıvısının içinde alkol varsa, muhteviyat listesinde görülecektir.

  Aşağıda size adet öncesi kötü ağız kokusunu azaltabilecek birkaç yöntem daha öneriyoruz:
  Su dışında yediğiniz ya da içtiğiniz her şeyden sonra dişlerinizi fırçalayın. Bu mümkün olmuyorsa ağzınızı suyla ya da klorin dioksit ağız gargarası ile çalkalayın.
  Tükürük salgısı “doğanın ağız yıkaması” olarak bilinir. Şekersiz sakız çiğneyerek tükürük salgısını arttırın.
  Şeker içeren sakızlardan ve tatlılardan uzak durun çünkü bunlar diş çürümesine neden olan bakterilerin gelişmesine neden olabilir.

  Ağzınızı nemli tutmak için bolca su için ve kahve, çay, kola gibi kurumaya neden olan içeceklerden kaçının.

  Eğer adet öncesine ait diğer semptomlar kayboluyor ama kötü ağız kokusu devam ediyorsa, diş çürüğü, periodontal hastalık ya da diğer oral problemleri tespit etmek için bir diş hekimine gidin.
  2 Mart 2008
  #1
 2. Adet Öncesi Sıkıntılar Listesine Eklenen Kötü Ağız Kokusu Cevapları

soru sor

Adet Öncesi Sıkıntılar Listesine Eklenen Kötü Ağız Kokusu

Alakalı Aramalar:

 1. adette neden ağız kokar

  ,
 2. adet oncesi kotu ter kokusu

  ,
 3. adet günlerinde ağız kokar mı

  ,
 4. adetliyken tukuruk niye pis kokar,
 5. adetliyken nefes kokar mi