Adana'da menopoz okulu açılıyor

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 6 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır. Adana'da menopoz okulu açılıyor hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  ADANA Büyükşehir Belediyesi, Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Çukurova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi işbirliğiyle Menopoz Okulu açılması konusunda protokol imzalandı. Protokol imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de katıldı.

  1 YIL BOYUNCA 15 İLÇEDE


  Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Sağlık Komisyonu Başkanı Serap Sezer Tenikeci, konuyla ilgili yaptığı açıklamada 1 yıl boyunca Adana'da 15 ilçede çalışmalara başlayacaklarını söyledi. Tenikeci "Menopoz başta olmak üzere, kadınsal kanser türleri, psikolojik destek, sağlıklı beslenme ve gebelik eğitimleri gibi halk sağlığıyla ilgili eğitim programlarına hız kesmeden devam edeceğiz" dedi.


  ÇÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Polat da "Halk sağlığı ve bilgilendirme eğitimlerinin artması ile daha bilinçli, daha sağlıklı ve daha sosyal bir topluma adım atılacak. İşbirliği protokolü bu anlamda çok önemli" diye konuştu.


  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise ilçelerin tamamında gerçekleştirilecek çalışmaların toplum sağlığına olumlu katkı yapacağına inandığını söyledi. Başkan Sözlü, konuyla ilgili 'farkındalık oluşturmanın dahi önemli' olduğuna vurgu yaptı.


  PİLOT BÖLGE GÜZELYALI MAHALLESİ


  5 hafta sürecek Menopoz Okulu, pilot bölge olarak Çukurova İlçesi Güzelyalı Mahallesi'nde başlayacak. Cumhuriyet Parkı Okuma Salonu'nda gerçekleştirilecek eğitimler sonunda katılımcı kadınlara sertifikaları verilecek.


  Protokol törenine ayrıca; Doç. Dr. Evsen Nazik, Öğretim Görevlisi Dr. Ebru Gözüyeşil, Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Zeynep Cennet Ünal katıldı.
  6 Nisan 2016
  #1
 2. Adana'da menopoz okulu açılıyor Cevapları

soru sor

Adana'da menopoz okulu açılıyor