Abus Motosiklet Kilit Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

İsimli konu WH 'Motorsiklet' kategorisinde, Moto Plus üyesi tarafından 20 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır. Abus Motosiklet Kilit Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Abus Kilitler

  Motosiklet sürüşleri esnasında kişinin kendisini korumak için kullandığı güvenlik ekipmanlarının ne kadar önemli olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Sürüş esnasında alınan güvenlik önlemleri kadar önemli olan bir başka konu ise motosikletin güvenliğidir. Motosikletleri park halindeyken hırsızlık olaylarına karşı güvende tutabilmek için motosiklet kilidi kullanmak çok önemlidir. Abus kilitleri, bu bağlamda güvenlik açısından oldukça iyidir. Motosikletiniz park halindeyken aklınızın ve gözünüzün motorunuzda kalmasını istemiyorsanız Abus motosiklet kilitleri sayesinde güvenlik önlemlerinizi alabilirsiniz.

  Abus Kilitler Hakkında

  Abus markası 1924 yılında Almanya’da üretilmeye başlanmıştır. August Bremicker’ın “Güvenlik Kalite İster” sloganı ile yola çıkıp üretime başladığı Abus güvenlik kilitlerinin, üretimi ve ARGE çalışmaları bugün Almanya’da iki ayrı fabrikada yapılmaktadır. Modern ve ileri teknoloji ile üretilen Abus kilitler bugün Avrupa’nın güvenlik sistemleri sektöründe en önde gelen üretici şirketlerindendir. Abus, mekanik güvenlik önlemleri alanında, dünyada en güvenilir üretici şirket pozisyonundadır. Ayrıca Abus bütün dünya ülkelerini kapsayan satış ağı ile de güvenlik ürünleri üretiminde dünya genelinde de lider şirketlerdendir. Bugün Almanya’da yaşayan kişiler %70’i Abus kilitleri kullanmaktadır. Abus kilitler, özel testlerden geçerek kalitesini ortaya koymaktadır. Abus Kilitler, Hem kendi üretim yerinde hem de Avrupa’daki tüm test enstitülerinin onayından geçmektedir.

  Abus kilitler; motosiklet kilitleri, asma kilit, kapı ve pencere güvenlik kilitleri, Barel güvenlik kilitleri gibi çok geniş bir ürün ve üretim yelpazesine sahiptir.

  Abus Motosiklet Kilitleri

  Hırsızlık olaylarına karşı motosiklet güvenliği için Abus kilitler, dünya otoriteleri ve kullanıcılar tarafından en çok önerilen markadır. Abus kilitlerin motosikletlerde kullanılmak üzere farklı işlevlere ve özelliklere sahip üretilen dört ayrı çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; Abus Disk Kilitleri, Abus Alarmlı Disk Kilitleri, Abus Zincir Kilitler, Abus Çanta ve Kask Kilitleri olarak kategorize edilmektedir.

  Abus Disk Kilitleri

  Abus kilitler alt kategorisinde yer alan Abus disk kilitleri sürgü çap mm’leri ve bazı özelliklerine göre kendi içerisinde de çeşitlilik göstermektedir. Sertleştirilmiş çelik alaşımlı olmak üzere; 5 mm, 10 mm, 13 mm ve 14 mm çapında sürgülü Abus disk kilitleri bulunmaktadır. Kırmızı ve sarı renk çeşitleri bulunan Abus 290 Element, Abus 335 Trigger Alpha, Abus 340 Trigger Alpha, Abus 68 ve Abus 77 Granit Sledg Web modellerin ortak özellikleri şunlardır: Abus disk kilitler kolay kullanılabilen ve tek elle kumanda edilebilen özel silindir yapıya sahiptir. Abus disk kilitlerin; cıvata, gövde ve kilit mekanizmasında takviyeli sertleştirilmiş çelik kullanılmaktadır. Abus disk kilitlerde, gidona takılan hatırlatma kablosu bulunmaktadır. Fiziksel özelliği olarak selenin altına sığabilecek boyutta taşıma çantasına sahiptir. Bu özelliklere ek olarak daha üst seviye olan Abus 68 disk kilit; granit gövde ve bağlantı elemanı, ayarlanabilir hatırlatma kablosu, buz testinden geçmiş olması, SBSC güvenlik sertifikası, çift anahtar, Abus Cod Card ve anahtar üzerinde led ışık özelliklerine sahiptir. Abus 77 Granit Sledg Web’in ise; özel kaydırma mekanizması, ileri düzey hırsızlık ekipmanlarına karşı dayanıklı Patentli ABUS-X-Plus silindir yapı, kaymayı engelleyici özel kauçuk gövde kaplaması gibi ek özellikleri bulunmaktadır.

  [​IMG]

  Abus Alarmlı Disk Kilitleri

  Abus kilit modellerinden olan Abus alarmlı disk kilitler güvenlik ve koruma bakımından oldukça kalitelidir. Uzaktan kontrol edilebilme özelliğini içerisinde barındırmaktadır. Abus alarmlı disk kilitler kendi içerisinde özelliklerine göre çeşitlilik göstermektedir. Turuncu, sarı, siyah ve kırımız renk çeşitleri bulunan Abus 7000 RS1 Detecto Pixel, Abus 7000 RS1 Signature ve Abus 8077 Granit Detecto X-Plus modelleri ortak özelliklere ve farklı renk seçeneklerine sahiptir. Bu modellerin barındırdıkları ortak özellikler şunlardır: 3D konumlandırma sistemi ile yerinden oynatıldığı anda devreye giren alarm sistemi, tek elle kapatma imkanı veren patentli ”Snap‘n Go“ sistemi, kilit gövdesi ve sürgüsü sertleştirilmiş metal ve ergonomik yapısı, batarya zayıfladığında, farklı tonda sinyal gönderme ve farklı renkte led ışıkların yanması, şık tasarım ve dizayn gibi özelliklere sahiptirler. Bu özellikler dışında Abus 8077 Granit Detecto X-Plus ek olarak; sertleştirilmiş çelik alaşımlı 13 mm çapında sürgüye; sürgü, gövde, kilit mekanizmasında ve destekleme elemanlarında takviyeli sertleştirilmiş çelik yapıya, minimum 100 dB alarm sesi seviyesine, anahtarların kopyalanmasına karşı koruma içeren Abus Code Card sistemi gibi ekstra özelliklere sahiptir.

  Abus Zincir Kilitler

  Abus kilit çeşitlerinden Abus zincir kilitler üst düzey güvenlik ve koruma özelliğine sahiptir. Özel kilit sistemine sahip extra güçlendirilmiş yüksek teknoloji ürünü Abus zincir kilitler, her türlü darbeye ve kesici aletlere karşı dayanıklıdır. Motoplus güvencesi ve garantisi ile satışa sunulan 17 farklı Abus kilit zincir çeşidi bulunmaktadır. Tüm hepsi üst düzey güvenlikli ve her türlü darbeye, kesici alete dayanıklı olan zincir kilitlerin genel özellikleri ise şu şekildedir: Her türlü darbeye ve kesici aletlere karşı dayanıklılık, yeni geliştirilen uzun ömürlü ve esnek dış katman ile kirlenmeye karşı dayanıklılık, granit kadar sert; kesilmeye, çekilmeye, bükülmeye karşı yüksek dayanıklılık, Abus patentli Power Cell teknolojisi ve X-Plus silindir ile her türlü saldırıya karşı yüksek korumalı, Abus X-Plus patentli açılmaya karşı dayanıklı silindir yapılı, motosikletin zarar görmemesi için özel kumaş kaplamalı, led aydınlatmalı anahtarlar, 3D tespit sistemli alarm fonksiyonuna sahip abus zincir kilitler farklı farklı ve birçok özelliği kendilerinde barındırmaktadırlar. Abus zincir kilitlere Motoplus aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

  Abus Çanta ve Kask Kilitleri

  Abus kilitlerin bir diğer modeli Abus çanta ve kask kilitleri ile motosikletlerde bulunan çantalar ve kasklar da gönül rahatlığıyla korumaya alınabilmektedir. Çanta ve kasklara özel olarak üretilen Abus çanta ve kask kilitleri ile sürücüler motorda değilken ekipmanlarını güvende tutabilmektedirler. Şifreli kilitleme yöntemine ve kolay kullanıma sahip çanta ve kask kilitlerine Motoplus güvencesiyle ulaşabilirsiniz.

  Neden Abus Kilit?

  Avrupa’nın en çok bilinen, en çok güvenilen ve sektöründe lideri olan Abus motosiklet kilitleri tercih sebebidir. Çünkü: Abus Kilit sektöründe, son 4 yılın “En iyi markası” olmuştur; Motoplus aracılığıyla, Almanya’da satılan fiyatlardan daha uygun fiyatlara sunulmaktadır; Ürünlerin hepsi 2 yıl garantilidir; Dört farklı türde onlarca farklı modelde üretilmektedir; Üst düzey korumada oldukları için her zaman Abus kilitler insanlar tarafından tercih sebebidir.

  Kaynak: Abus Kilitler
  Son düzenleyen: Moderatör: 20 Aralık 2016
  20 Aralık 2016
  #1
 2. Abus Motosiklet Kilit Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir? Cevapları

soru sor

Abus Motosiklet Kilit Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?