7 yıldır çektiği baş ağrısına Türkiye'de çare buldu

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 3 Mayıs 2017 tarihinde yazılmıştır. 7 yıldır çektiği baş ağrısına Türkiye'de çare buldu hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  IRAK'ın Dohuk kentinde yaşayan 22 yaşındaki Ghariba Suleiman, 7 yıldır çektiği baş ağrısına Türkiye'de çare buldu.

  Ghariba Suleiman'ın 15 yaşından bu yana yaşadığı baş ağrısının nedeni geçtiğimiz aylarda Dohuk'taki doktorlar tarafından teşhis edildi. Iraklı doktorlar, genç kızın beyninde anevrizma (beyin damarlarında oluşan baloncuk) bulunduğunu belirledi. Ülkede imkanların bu hastalığın tedavisi için yetersiz olduğunu söyleyen doktorlar, Türkiye'deki hastaneleri önerdi. Ghariba'nın ailesi bunun üzerine yaptıkları araştırmaların ardından, Mersin'in Tarsus İlçesi'ndeki Medical Park Hastanesi'ne gitmeye karar verdi.

  Annesi Fatma Cangir ve ağabeyi İbrahim Suleiman'la birlikte Tarsus'a gelen genç kızın durumunu, Girişimsel Radyoloji Uzmanı Prof.Dr.Altan Yıldız ve Radyoloji Uzmanı Yrd.Doç.Dr.Hüseyin Naim Eriş inceledi. Anevrizma konusunda deneyimli olan iki hekim, anevrizmayı kapatmak ve kanamayı engellemek için 'özel geliştirilmiş akım yönlendirici stent' takılmasına karar verdi. Prof.Dr.Altan Yıldız ve Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Naim Eriş'in gerçekleştirdiği uygulamayla Ghariba Suleiman'ın beynine stent takıldı.

  HAYALLERİM GERÇEK OLACAK

  Hastanede 5 gün kaldıktan sonra taburcu edilen Ghariba Suleiman, 7 yıldır yaşadığı baş ağrılarından kurtulduğu için çok mutlu olduğunu söyledi. Irak'taki doktorların Türk meslektaşlarını önermesi üzerine geldiklerini anlatan genç kız, "Türk doktorlar sayesinde sadece sağlığıma değil, hayallerime de kavuşacağım. Çocukluktan beri polis olmak isterdim. Ama hastalığım nedeniyle liseden sonra polislik sınavlarına giremiyordum. Ülkeme dönünce polislik için başvuracağım. Böylece hayalim gerçek olacak" dedi.

  Medical Park Tarsus Hastanesi Genel Müdürü Ahmet Egin ise benzeri durumdaki birçok Iraklı hastanın kendi ülkelerinde imkan bulamayınca Tarsus'u tercih ettiğini söyledi.
  3 Mayıs 2017
  #1
 2. 7 yıldır çektiği baş ağrısına Türkiye'de çare buldu Cevapları

soru sor

7 yıldır çektiği baş ağrısına Türkiye'de çare buldu