5G'li telefonlar seneye satışa çıkıyor!

İsimli konu WH 'Cep Telefonları Genel Yardım ve Paylaşım' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 13 Haziran 2018 tarihinde yazılmıştır. 5G'li telefonlar seneye satışa çıkıyor! hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  Ericsson'un yayınlanan son Mobilite Raporu, 5G’ye ve Nesnelerin İnterneti’nin (IoT) geçmiş tahminleri de geçen yüksek büyüme hızına odaklanıyor. Kasım 2017’den bu yana hücresel IoT bağlantıları tahmini neredeyse iki katına çıktı. Çin’de devam eden kullanım artışıyla birlikte, bağlantı artışının 2023 yılında 3,5 milyara ulaşması bekleniyor.

  2018'in sonları ile 2019'un ortası arasında 5G'yi piyasaya sürmeyi planlayan ABD'li tüm büyük operatörlerle birlikte, Kuzey Amerika'nın 5G’ye öncülük etmesi bekleniyor. 2023 sonunda, Kuzey Amerika'daki tüm mobil aboneliklerin yüzde 50'sine yakınının, Kuzey Doğu Asya'nın yüzde 34'ünün ve Batı Avrupa'nın yüzde 21'inin 5G’li olacağı tahminler arasında yer alıyor.

  Küresel boyutlu büyük 5G kurulumları 2020 itibariyle bekleniyor. Ericsson, 2023 yılı sonuna kadar geliştirilmiş mobil geniş bant için 1 milyardan fazla 5G aboneliği öngörüyor ve bu rakam tüm mobil aboneliklerin yaklaşık yüzde 12'sini oluşturuyor.

  10 saat kesintisiz HD video yayını izlenebilecek

  Mobil veri trafiğinin, 2023 yılına kadar ayda 107 exabyte (EB) değerine ulaşarak sekiz kat artacağı tahmin ediliyor. Bu rakam, dünya çapında her mobil abonenin 10 saat boyunca full HD video yayını izleyebilmesi anlamına geliyor. 2023 itibariyle, dünya genelindeki mobil veri trafiğinin yüzde 20'sinden fazlasının 5G ağları tarafından taşınması bekleniyor. Bu, bugünün toplam 4G / 3G / 2G trafiğinden 1,5 kat daha fazla.

  Mobil geniş bant ve kablosuz erişim üzerinden önceki mobil erişim teknolojilerinde olduğu gibi ilk olarak yoğun kentsel alanlarda 5G'nin devreye girmesi bekleniyor. Diğer kullanım alanları ise otomotiv, üretim, kamu hizmetleri ve sağlık gibi sektörlerden olacak.

  Ericsson'un Ağ Teknolojilerinden sorumlu Yönetici Başkanı Fredrik Jejdling: “2018, hücresel IoT'nin ve 5G ağlarının ticari hale geldiği bir yıl. Bu teknolojiler, yaşamlarımızı etkileyerek endüstrileri dönüştürecek yeni yetenekler vaat ediyor. Bu değişim ancak, endüstri oyuncularının ve regülatörlerin frekanslar, standartlar ve teknoloji alanlarında ortak hareketiyle hızlanacak.”

  5G destekli akıllı telefonlar 2019’da gelecek

  Birinci nesil, 5G veriye özel cihazların, 2018'in ikinci yarısından itibaren piyasaya çıkması bekleniyor. Orta bantlarda 5G'yi destekleyen ilk ticari akıllı telefonların önümüzdeki yılın başında çıkması beklenirken, 2019'un ortasına kadar çok yüksek spektrumlu bantların desteklenmesi bekleniyor.
  13 Haziran 2018
  #1
 2. 5G'li telefonlar seneye satışa çıkıyor! Cevapları

soru sor

5G'li telefonlar seneye satışa çıkıyor!