50 milyon liralık uyuşturucuyu buldu

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 8 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır. 50 milyon liralık uyuşturucuyu buldu hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  TAŞUCU Gümrük Muhafaza'nın narkotik dedektör köpeği 'Oli', şüpheli görülen boş TIR'da gübre çuvallarının içerisine gizlenmiş uyuşturucu tespit etti. Yapılan incelemede 2 milyon captagon ile 215 gram gelen esrar ele geçirildi.

  Lübnan'dan Taşucu Seka Limanı'na gelen E.C. yönetimindeki boş TIR, Taşucu Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği elemanlarınca riskli olarak değerlendirildi ve araç x-ray cihazına sevk edildi. Yapılan taramada dorsenin ön kısmında şüpheli yoğunluk tespit edilmesi üzerine, uyuşturucu operasyonları için eğitilen 'Oli' adlı köpekle arama yapıldı.

  Aramada aracın her yerini koklayan 'Oli', dorsenin ön tarafında bulunan havalandırmaya tepki verdi. Şüpheli bölge tamamen kesilerek açıldığında kalıplar halinde hazırlanmış 2 milyon captagon ile 215 gram esrar ele geçirildi. Şüphelilerin kokuyu bastırmak için uyuşturucuyu 20 gübre çuvalının içerisine sakladığı görüldü.

  Uyuşturucunun ele geçirildiğini anlayınca kaçmaya çalışan TIR sürücüsü E.C.'yi görevliler havaya uyarı ateşi açarak yakaladı.

  Uyuşturucunun değerinin 50 milyon lirayı bulduğu ileri sürüldü.
  8 Nisan 2016
  #1
 2. 50 milyon liralık uyuşturucuyu buldu Cevapları

soru sor

50 milyon liralık uyuşturucuyu buldu