50 kilometrelik koku korkuttu

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 31 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. 50 kilometrelik koku korkuttu hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  KONYA'nın Ereğli İlçesi'nde sabah saatlerinde başlayan ve öğle saatlerine kadar devam eden koku paniğe neden oldu. AFAD ve belediye ekipleri, kokunun kaynağını araştırırken, bölgedeki yoğun tarımsal ilaçlamadan ya da Bor İlçesi'ndeki tarımsal ilaç fabrikasında meydana gelen yangından kaynaklanmış olabileceği üzerinde duruluyor.
  Ereğli de bugün sabah saatlerinde sokağa çıkan halk, bir kokunun olduğunu fark etti. Kokunun ilçe genelinde olması üzerine, ilk önce doğalgaz kaçağından kaynaklanabileceği akla geldi. Ereğli Belediyesi ekipleri sokak ve caddeleri tek tek taradı, ancak yapılan araştırmada her hangi bir doğalgaz kaçağına rastlanıldı. Ardından Konya'dan AFAD ekipleri çağrıldı. Kokunun neden kaynaklandığını bulmak için çalışma başlatan AFAD'ın bölgedeki yoğun tarımsal ilaçlamadan ya da Bor İlçesi'ndeki tarımsal ilaç fabrikasında meydana gelen yangından kaynaklanmış olabileceği üzerinde durulduğu öğrenildi.

  Kokunun ise kentte yavaş yavaş azaldığı bildirildi.

  4 VARİL TARIMSAL İLAÇ YANMIŞ

  Konya'nın Ereğli İlçesi'nde panik yaratan kokunun komşu Niğde'nin Bor İlçesi'ndeki Niğde Bor Karma Organize Sanayi Bölgesi'ndeki tarımsal ilaç fabrikasında çıkan yangından kaynaklandığı anlaşıldı. Ereğli'ye karayoluyla 80 kilometre, kuş uçuşuyla 54 kilometre uzaklıktaki fabrikanın bahçesindeki 4 varildeki tarımsal ilacın bilinmeyen bir nedenle gece saat 01.00'da alev aldığı, itfaiye ekiplerinin de müdahalesiyle kısa sürede söndürüldüğü bildirildi.

  Ağır kokunun çevreye rüzgarın etkisiyle yayıldığı Bor İlçesi'nde de çok fazla hissedilmediği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Tarım,Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekiplerinin de incelemesinin sürdüğü bildirildi.
  31 Mart 2016
  #1
 2. 50 kilometrelik koku korkuttu Cevapları

soru sor

50 kilometrelik koku korkuttu