5 yaşındaki çocuğun ölümünde KKKA şüphesi

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 3 Mayıs 2017 tarihinde yazılmıştır. 5 yaşındaki çocuğun ölümünde KKKA şüphesi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  EDİRNE’nin Enez İlçesi’nde, yüksek ateş ve karın ağrısı şikayetiyle hastaneye kaldırılan 5 yaşındaki Çınar Çalışkan, yaşamını yitirdi. Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığından öldüğünden şüphelenilen çocuğun cesedi, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

  İlçeye bağlı Gülçavuş Köyü’nde oturan ailesi Çınar Çalışkan'ı yüksek ateş ve karın ağrısı şikayetiyle Enez Devlet Hastanesi’ne getirdi. Durumu ağırlaşan çocuk, daha sonra Keşan Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Çınar Çalışkan, burada yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Ölümünün şüpheli görülmesi üzerine Çalışkan'ın cesedi, hastane morgunda savcı ve jandarma gözetiminde yapılan otopsinin ardından kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

  Küçük çocuğun ölümünün KKKA hastalığına bağlı olup-olmadığının adli tıptan gelecek otopsi raporuyla netlik kazanacağı bildirildi. Soruşturma sürüyor.
  3 Mayıs 2017
  #1
 2. 5 yaşındaki çocuğun ölümünde KKKA şüphesi Cevapları

soru sor

5 yaşındaki çocuğun ölümünde KKKA şüphesi