5 ADIMDA IPHONE’UNUZUN ŞARJ SORUNUNA ELVEDA DEYİN

İsimli konu WH 'iPhone' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 26 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır. 5 ADIMDA IPHONE’UNUZUN ŞARJ SORUNUNA ELVEDA DEYİN hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  Iphone’u olan hemen hemen herkes şarj sorunu yaşamıştır. Pili kendi kendini yenileyen bir telefon çıkana kadar tavsiyelerimize uyarak, olmadık zamanlarda şarjsız kalmaya son verebilirsiniz. İşte Iphone’unuzun pil ömrünü uzatma rehberi!

  1. Konum servisleri ayarını kullanmadığınızda kapatın. Kapatmak için ayarlardan gizliliği seçip konum servislerini kapalı duruma getirin. Bu sayede aplikasyonlarınızın konumunuzu bulmak için harcadıkları enerjiyi kaybetmemiş olursunuz.

  2. Kullanmadığınız aplikasyonları kapatın. Iphone, birçok işi aynı anda yapabilmeniz için ‘multitask’ özelliği, yani birden fazla aplikasyonun aynı anda açık olmasına izin veren bir sistem tasarladı. Kulağa hoş geliyor fakat telefonunuzun şarj ömrünü oldukça kısaltıyor. Bu yüzden kullanmadığınız aplikasyonları kapatarak güç tasarrufu yapabilirsiniz.

  3. Ekran parlaklığınızı kısın. Telefonunuzun şarjının normalden çok daha kısa sürede bitmesinin sebebi, ekran parlaklığınızın gerektiğinden fazla olması. Bunu engellemek için ayarlardan ekran kağıtları ve parlaklık bölümüne girip, parlaklığınızı kısabilirsiniz.

  4. Bluetooth ve kablosuz ağınızı (wi-fi) kullanmadığınız zaman kapatın.Bluetooth ve kablosuz ağ, farkında olmasanız da telefonuzunun gereğinden fazla güç harcamasına sebep oluyor. Özellikle kablosuz ağ, sürekli güncellenen ağları bulmak için kendini yenileyip şarjınızı azaltıyor. Bluetooth ve kablosuz ağınızı “Ayarlar” bölümünden kapatabilirsiniz.
  26 Aralık 2016
  #1
 2. 5 ADIMDA IPHONE’UNUZUN ŞARJ SORUNUNA ELVEDA DEYİN Cevapları

soru sor

5 ADIMDA IPHONE’UNUZUN ŞARJ SORUNUNA ELVEDA DEYİN