3 Boyutlu Yazıcının Avantajları

İsimli konu WH 'Web Tasarım ve Hazır Kodlar' kategorisinde, seohaber üyesi tarafından 16 Nisan 2017 tarihinde yazılmıştır. 3 Boyutlu Yazıcının Avantajları hakkında bilgi ve tartışmalar.

  1. 3d yazıcıların avantajlarını sanırım saymak ile bitiremeyiz. Bu yüzden kısaca bilgi ve avantajlarından bahsedelim sizlere. 3 boyutlu yazıcıların kullandığı 2 farklı tür kartuşlar vardır. ABS filament ve PLA filament. Bu iki ham madde ile seçtiğiniz resim için plastikleri eritip 3 boyutlu hale getiriyorlar. PLA filamentin avantajları, kokusu güzeldir ve çevre dostu olduğundan daha çok tercih edilmektedir. Daha hızlı basılmakla beraber parlak ve düzgün çıkartır.

    ABS filamentin avantajları ise, daha dayanıklıdır, PLA gibi kırılgan değildir. Uzun ömürlü olmakla beraber makine ve bu tür araç gereçler için birebirdir. Her iki maddenin de artıları ve eksileri bulunmaktadır fakat grafiker, dizaynır ya da mimar iseniz PLA tam size göredir. Hem daha hızlı baskı yapar hem de kokusu kötü değil ve çevrecidir. Hızlı, pratik ve kaliteli bir şekilde her detayını en ince ayrıntısına kadar sizler için çıkartır.

    Makine mühendisliği gibi sanayi ortamlarında baskı uygulayacaksınız ABS’yi öneririm. Kullanacağınız ortam sanayi ortamı gibi ise kokusu sizi rahatsız etmeyecektir. Petrol maddesinden yapıldığı için çevreci olmadığından sanayide kullanmanız daha iyi olacaktır. Çıkartacağınız her nesne çok dayanıklıdır ve gerçeği ile birebir motor kaskı bile çıkartabilirsiniz.
    16 Nisan 2017
    #1
  2. 3 Boyutlu Yazıcının Avantajları Cevapları

soru sor

3 Boyutlu Yazıcının Avantajları