25 Kilo Vermek İçin

İsimli konu WH 'Yaşam' kategorisinde, YBilgiNN üyesi tarafından 21 Ekim 2013 tarihinde yazılmıştır. 25 Kilo Vermek İçin hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bu yazıda 25 Kilo Vermek İçin hakkında özet bilgiler bulabilirsiniz. 25 kilo vermek için ve hakkında kısa özet bilgi olarak işinizi göreceğini düşünüyorum. Güzellik ve Bakım paylaşımlarımızın devamı gelecektir. Bir teşekkür yeter arkadaşlar. :)  [​IMG]

  Kolay Kilo Vermek İçin 25 öneri  Aldığınız kalorileri azaltmak ve daha çok yağ yakabilmek için uygulanmaları çok kolay 25 önerimiz var. Eğer hali hazırda diyet yapıyorsanız, bunları uygulayarak kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz. İşte zayıflamak için dikkate almanız gereken 25 ipucu.

  1. Karıştırın

  Sevdiğiniz meyve suyunu maden suyuyla karıştırın. Bunu yaparken, normalde içtiğiniz meyve suyunun yarısını kullanacağınız için, aldığınız kaloriyi önemli miktarda azaltmış olursunuz. Hele de meyve sularının bolca tüketildiği şu sıcak yaz günlerinde.
  2. Telsiz telefon kullanın

  En yakın arkadaşınıza günün sıcak dedikodularını verirken, aynı zamanda da kalori yakmaya ne dersiniz? Çamaşırları yıkayın (68 kalori), masayı hazırlayın (85 kalori), ya da çiçekleri sulayın (102 kalori). (Bu değerler, 68 kiloluk bir kişi ve yarım saat üzerinden geçerlidir.)
  3. Sakız çiğneyin

  Yakın zamanda yapılan bazı araştırmalara göre, tüm gün şekersiz (tatlandırıcılı/damla sakızlı) sakız çiğnemek metabolizma hızınızı yüzde 20 oranında artırıyormuş. Biz araştırmacıların yalancısıyız!
  4. Abur cuburların karşılığını nakit ödeyin

  Ne zaman biri size abur cubur, ya da yememeniz gereken bir şey önerdiğinde kabul ederseniz, kenara bir 1 lira koyup, bunu çocuğunuza, kardeşinize, ya da dilencilere verin. Paracıklar cebinizden eksilmeye başladığında, hayır demeyi de öğreneceksiniz.
  5. Ambalaja dikkat edin

  Ambalaj üzerlerini iyice okuyun. Çünkü kalori değerleri genellikle 100 gram üzerinden bildirilir. Oysa yediğiniz şey, 100 gramdan fazlaysa çok daha fazla kalori alıyorsunuz demektir.
  6. Yürüyüşe çıkmadan önce yeşil çay için

  Kafein yağ asitlerinin açığa çıkmasını sağlar. Böylece daha kolay yağ yakarsınız. Ayrıca yeşil çayda bulunan polifenoller (antioksidan bileşikler), kafeinle birleşerek yakılan kalori miktarını artırırlar. Ancak eğer yüksek tansiyonunuz varsa, bu öneriyi dikkate almayınız.
  7. Yemeğinizi evden getirin

  Dışarıda yemek genellikle daha çok kalori almanıza neden olur. Dışarıda bulmanın zor olduğu şeyleri evde hazırlayıp yanınızda getirebilirsiniz.
  8. Kendi salata sosunuzu yapın

  İlla da salata sosu istiyorsanız bu tarife göre kendi salata sosunuzu yapın. Çünkü bu sosta bulunan yağ miktarı 1.5 gr ve içerdiği kalori de sadece 20?dir.
  - 1 çay kaşığı balsamik sirke

  - Çeyrek çay kaşığı zeytinyağı

  - 3/4 çay kaşığı dijon hardalı

  - Çeyrek çay kaşığı yaban turbu
  9. Kan testi yaptırın

  Yaklaşık 12 kadından birinin tiroid bezleri yeterince iyi çalışmıyor ve bu da metabolizmayı yavaşlatan etkenlerden.
  10. Suyu tercih edin

  Meşrubat tercihinizi sudan yana kullanın. Yanınızda şişe bulundurmak faydalı olabilir.
  11. Tat alma duyunuzu yanıltın

  Öksürük için olan mentollü drajelerden bir taneyi ağzınızda eritmek, canınız bir şey çektiğinde, bu duyguyu köreltebilir.
  12. Baharatları kullanın

  Örneğin yediklerinize acı eklemek, daha uzun bir zamanda acıkmanıza yardımcı olabilir.
  13. İçtiniz mi beyaz için

  Su gibi, az yağlı sütün de doyurucu etkisi vardır. Üstelik kalsiyum açısından da zengindir ve tok tutar.
  14. Salata malzemelerini doğramayın, dilimleyin

  Salatanız, sadece yeşilliklerden oluşmak zorunda değil. Havuç, kereviz, kabak ve diğer sebzeler de kullanılabilir. Ama bunları ince ince doğramak yerine, büyük parçalar halinde kesin. Hem yemesi daha uzun sürer, hem de daha çok çiğnersiniz. Bu da daha çabuk doymanızı ve ana yemekten daha az yemenizi sağlar.
  15. Bir dostunuzu arayın

  Yalnız hissediyorsanız, kendinizi yemeğe vurmak yerine telefonu elinize almayı tercih edin.
  16. Yediklerinizi yazın

  Bu, neyi ne kadar yediğinizi bildiğiniz için, kendinizi kontrol etmenize yardımcı olur.
  17. Uzaktan kumandayı emekliye ayırın

  Uzaktan kumanda gibi aletler işinizi kolaylaştırmakla beraber, sizleri hareketsizleştirir.
  18. Sprey yağları tercih edin

  Böylece normalde kullandığınızdan çok daha az yağ kullandığınızı fark edeceksiniz.
  19. Alırken küçüğünü tercih edin

  Örneğin çikolata mı satın aldınız, bir bar yerine, bir paket almak demek, yüzde 44 daha fazla yemeniz demek. Riske girmeye gerek yok, küçüğünü alın, kaloriyi azaltın.
  20. Yemeği pişirmeden önce ölçün

  Makarna, pilav gibi besinleri yerken, miktarı kaçırıp daha çok yiyebilirsiniz. Oysa baştan yemeniz gereken kadarını ölçüp pişirirseniz, bu sorun ortadan kalkmış olur. Şöyle söyleyelim, 4 kaşık makarna ya da pilav, 1 dilim ekmeğe eşittir.
  21. Aynasız yemek olmaz

  Yemek yerken kendinize aynada bakmak, yüzde 22-32 daha az yemenizi sağlar.
  22. Kutuyu açmadan önce bekleyin

  Dondurma kutusunu açmadan önce, 10 mekikle, 10 şınav çekin. Bu hem atıştırma arzunuzu öldürebilir, hem de vücudunuzla sizi tekrar iletişime sokarak, amaçlarınızı size hatırlatabilir.
  23. Çorbanız koyusundan olsun

  İçinde büyük sebze parçaları olan çorba içen kişilere bakılacak olursa, hem daha çabuk doyuluyormuş, hem de yüzde 20 daha az yeniliyormuş.
  24. Balık yemeyi ihmal etmeyin

  Balık, son derece sağlıklı bir yağ tipi olan Omega-3 yağ asitlerini içerir. Omega-3 açısından zengin balıklar, tonbalığı, uskumru, somon ve morina balığıdır. Diyet yapan kişilere bakılacak olursa, her gün balık tüketenler, diyetlerinde balık olmayanlara oranla yüzde 20 daha fazla kilo kaybetmişler.
  25. Biraz da ilhama ihtiyacınız var

  Bazen ihtiyacınız olan motivasyonu gene ancak kendiniz sağlayabilirsiniz. Bu nedenle hazırlıklı olun ve buzdolabı, mutfak kapısı, bisküvilerin durduğu dolap, ya da bilgisayar gibi yerlere sizi motive edecek yazılar yapıştırın. Örneğin; "Bir gofrete yenilmeyeceksin değil mi? Ne de olsa uzun bir yol katettin ve çok başarılı oldun."
  21 Ekim 2013
  #1
 2. 25 Kilo Vermek İçin Cevapları

soru sor

25 Kilo Vermek İçin