'2020'ye kadar seferberlik'

İsimli konu WH 'Spor' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 12 Mayıs 2017 tarihinde yazılmıştır. '2020'ye kadar seferberlik' hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  AVRUPA Güreş Şampiyonası Grekoromen Stil 130 kilo finalinde Macar sporcu Balint Lam'ı 4-3 yenerek altın madalya kazanan Rıza Kayaalp, "2020'ye kadar önümde 3 Avrupa ve 3 dünya şampiyonası var. Ben 6'sında da şampiyon olmak istiyorum. Avrupa şampiyonluğumu 10'a, dünya şampiyonluğumu da 5'e çıkartmak istiyorum" dedi.

  Gazetecileri evinde kahvaltıya davet eden Kayaalp, kendi bulaşığını yıkıyor, temizliğini kendi yapıyor ve bahçesi ile de kendisi ilgileniyor. Kahvaltının ardından açıklamalarda bulunan 7. kez Avrupa şampiyonu olan Rıza Kayaalp, başarının kendisi için gurur verici olduğunu ve Avrupa Şampiyonası'nda üst üste 8 final yapmanın çok zor olduğunu söyledi.


  "BÜTÜN ŞAMPİYONLUKLARI KAZANMAK İSTİYORUM"

  Bu başarıların elde edilmesi için çok büyük emek verdiklerinin altını çizen Kayaalp, "Yıllarca biz bu disiplin içerisinde çalışıyoruz ve her başarıdan sonra yenisini kazanmak için daha çok çalışıyoruz. Böylelikle bu başarıları elde ediyoruz. İlk Avrupa şampiyonluklarımda hep dünya, olimpiyat ve Avrupa şampiyonu olmuş rakiplerimi yenerek şampiyon oluyordum. Son 4., 5., 6. Avrupa şampiyonalarında artık biz hedefteyiz. Bütün rakipler bize göre taktik geliştiriyorlar. Ama Allah'a şükür bu gücümü koruduğum sürece 2020'ye kadar bütün Avrupa şampiyonalarında altın madalya kazanmak istiyorum" diye konuştu.

  "BİZDEN HER ZAMAN ŞAMPİYONLUK BEKLENİYOR"

  "Artık bizi tanıyan, takip eden insanlar şampiyonluk bekliyorlar" diyerek sözlerine devam eden Kayaalp, "Bu güveni verdik ve bunun arkasında durmaya devam ediyoruz. Ayrıca kendimize ait rekorlar kırmak istiyoruz. 2020'ye kadar önümde 3 Avrupa ve 3 dünya şampiyonası var. Ben 6'sında da şampiyon olmak istiyorum. Avrupa şampiyonluğumu 10'a dünya şampiyonluğumu da 5'e çıkartmak istiyorum. 2020'de de olimpiyat şampiyonluğunu koyarak bunu taçlandırmak istiyorum. Beklentiler de bu yönde. İnşallah kırılması çok zor rekorlara ulaşırız" şeklinde konuştu.

  "LOPEZ GELSE DE GELMESE DE SORUN DEĞİL"

  Ezeli rakibi Mijain Lopez Nunez'in 2020 Olimpiyatları'nda olmamasını da değerlendiren Kayaalp, şunları söyledi: "Lopez konusu annem için de benim için de önemli. Benim kilomu 120'den 130'a çıkarttıkları için sıkıntı oldu. Ama ben her zaman rakiplerime karşı 8-10 kilo eksik mindere çıkmak zorunda kalıyorum. Zaten boy olarak da onlardan daha kısayım. Sadece çok çalışıyorum ve gücüm var. Eğer kilomu da çıkartmayacak olsalardı Lopez mevzusunu şu an konuşmayacak olacaktık. Ama gelse de gelmese de sorun değil. Sonuçta iyiyi yenmeden şampiyon olunmuyor. Biz böyle kendimizi koruduğumuz sürece Lopez'ler de gelse fark etmez."

  "NASİP OLURSA O ZAMAN EVLENECEĞİM"

  Anne Sevgi Kayaalp'in, "Şu Lopez'i yenmeden ben bu Rıza'yı evlendirmem" sözünün hatırlatılması üzerine Rıza Kayaalp, "O işin aslında espri boyutu. Nasibimiz olursa belki yarın belki seneye evleniriz. Tabii ki annemin en çok istediği olimpiyat şampiyonu olduktan sonra evlenmem. Bunu başaramadık ama 2020'ye kadar nasibimizi bulursak evleneceğiz. Altın madalyayı alırsam artık güreşte kazanmadığım bir başarı kalmayacak. Tek hedefim o zaman evlilik olacak. Çocuklarımın da sporcu olmasını istiyorum" ifadelerini kullandı.

  "BEN ÇOK ÇALIŞMAKTAN DOLAYI SAKATLANAN BİRİYİM"

  Avrupa Şampiyonası öncesinde geçirdiği sakatlık dönemi hakkında bilgi veren Kayaalp, konuya ilişkin şunları dedi: "Ben çok çalışmaktan dolayı sakatlanan biriyim. Şubat'ın sonlarına doğru antrenmanda çok yüklendiğimden dolayı omzumda bir yırtık vardı. 1.5 ay neredeyse antrenman yapamadım. Hep koşu yaptım, mekik çektim ama hiçbir zaman güreş yapamadım. Sakatlığım son 2 hafta kala gerçekleşti. Daha sonra güreş antrenmanlarımı yapınca vücudumda bir hamlık oldu ve form düşüklüğü yaşadım. Son 3-4 gün kala toparladım ve öyle katıldım Avrupa şampiyonasına. Ben kendime inanıyordum. İçimde istek ve hırs var. Böylesine bir sakatlığım olmasına rağmen şampiyonluk ile döndüm. Biraz final maçında bocaladım ama sonuç önemli."

  Kendi rekorunu kırmak istediğine dikkat çeken Kayaalp, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

  Gökçek'in, her şampiyonluktan sonra verdiği ödüllere yönelik Kayaalp, "Şampiyon olup geldiğimiz zaman basın toplantısında ödülümüzü paylaşıyor. Bana geçen sene 'kaçıncı ev oldu' diye sordu. Bende 'herhalde 11., 12. oldu' dedim. Bizde transfer olayı yok. Futbolda olduğu gibi sezon başı aldığımız bir transfer ücreti yok. Şampiyonalardan sonra ödüller var. Bunlarda da genelde bize kulübümüz ev olarak veriyor. Sağ olsun Başkanımız bizim için bu konuda destekçimiz oldu. En büyük destekçimiz kulüp düzeyinde Melih Gökçek'tir" diye konuştu.

  "HEDEFİM 2020'YE BOMBA GİBİ GİTMEK"

  "Bu işi bıraktıktan sonra Allah'ım hizmet edeceksem bana makam mevki nasip et derim" diyen Kayaalp, "Ben zaten alın terimle kazanacağımı yapıyorum. Bu işi bıraktıktan sonra makam, mevki, para pul hedefimde olmayacak. Hedefimde Türk sporuna hizmet edebilmek var. Türk sporunu iyi yerlere getirmek için çalışmak istiyorum. Şimdiki hedefim 2020'ye bomba gibi gitmek. 2020'ye kadar benim için seferberlik olacak. Şimdi 2020'ye kadar kafamı başka bir şeyle meşgul etmek istemiyorum, sadece güreşle yatıp güreşle kalkacağım" dedi.
  12 Mayıs 2017
  #1
 2. '2020'ye kadar seferberlik' Cevapları

soru sor

'2020'ye kadar seferberlik'