2016 Bilgi Kültür Takvimi

İsimli konu WH 'Web Tasarım ve Hazır Kodlar' kategorisinde, zubamba2 üyesi tarafından 9 Kasım 2015 tarihinde yazılmıştır. 2016 Bilgi Kültür Takvimi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [​IMG]


  2014’ten beri piyasaya çıkan bilgi ve kültür temalı takvimde birbirinden ilgi çekici konulara değinilmekte, arka sayfasındaki farklı kategorileriyle ilgilendiğiniz alanda bilgi edinmeniz sağlanmaktadır.

  Bilgi Kültür Takvimi, modern içeriği, yüksek çözünürlüklü görselleri ve detaylı araştırılmış ilginç içeriği ile farklılık yaratmaktadır. Örneğin günün olayı olarak tarihte önemli bir olay, bilim adamı, sanatçı vb kültürel önemi bulunan konular seçilirken bu konuları bilmenizin faydası ön planda tutulmuştur. Görsellerle desteklenen bu konular hakkında kısa bilgiler verilirken takvimin arka sayfasındaki altı kategori her güne birer soru, anekdot, ilginç bilgi, özlü söz, zekâ sorusu ve bir İngilizce kelime şeklinde hazırlanmıştır.

  Bilgi yarışmalarında sorulan sorular kalitesindeki soru bölümünün cevapları ertesi gün aynı kategori bölümünde yer almaktadır. Anekdot bölümünde tarihte yaşanmış ilginç olaylar, atasözü ve deyimlerin öyküleri, günlük eşyaların bilinmeyen tarihi bulunmaktadır. İlginç Bilgi kategorisi uzaydan hayvanlara, bilimden sanata, tarihten coğrafyaya kadar birçok konuda kısa ve öz bilgiler sunmaktadır. Özlü Söz bölümünde yine tarihte yer etmiş politikacı, bilim adamı, yazar ve şair gibi kişilerin hayatın her alanı hakkında söyledikleri sözler yer almaktadır. Zekâ sorusu olarak dört farklı soru tipi seçilmiştir. İşlem sorularında okuyucuların belirtilen sayıları kullanarak hedeflenen sayıya ulaşması, kelime sorularında belirtilen harflerle en uzun anlamlı kelimeyi bulmaları, doğru-yanlış sorularında verilen bilgilerin doğru veya yanlış olduğunu söylemeleri ve IQ sorularında da soruları farklı ve yaratıcı düşünme yöntemleriyle çözmeleri istenmektedir. Son kategorideki İngilizce bölümünde ise her gün bir kelime veya cümle ile İngilizcenizin gelişmesine katkıda bulunmak hedeflenmiştir.

  Takvimde bilim adamlarının hayatları, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindeki eserleri, edebi eserler ve yazarları, Albert Einstein’ın teorileri, hayvanların ilginç özellikleri, uzay hakkında dikkat çeken bilgiler, sinema, sporcular, icatların ve eşyaların tarihi, çok çeşitli dallarda kırılmış rekorlar, doğru bildiğiniz yanlışlar, beyninizi ve hafızanızı çalıştırmanızın yolları, yaratıcı düşünmenizi teşvik eden zekâ soruları, günlük kullanımda işinize yarayacak İngilizce kelimeler ve toplamda 2200’den fazla ufuk açıcı bilgi yer almaktadır.

  Ali Osman Demirezen tarafından hazırlanan ve Delta Kültür Yayınevi tarafından piyasaya çıkan 640 sayfalık takvimi tüm kitapçılarda ve birçok internet sitesinde bulabilirsiniz. Ayrıca Tüyap Kitap Fuarı’nda 6. Salon 6601 B, Delta Kültür Yayınevi standında indirimli olarak satın alabilirsiniz.


  http://www.facebook.com/bilgikulturtakvimi


  http://www.twitter.com/BilgiTakvimi


  http://www.instagram.com/bilgikulturtakvimi
  9 Kasım 2015
  #1
 2. 2016 Bilgi Kültür Takvimi Cevapları

soru sor

2016 Bilgi Kültür Takvimi