2012'ye Damgasını Vuracak Meslekler

İsimli konu WH 'Meslekler & Kariyer' kategorisinde, ziki üyesi tarafından 2 Ocak 2012 tarihinde yazılmıştır. 2012'ye Damgasını Vuracak Meslekler hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. ziki

  ziki Yönetici

  2012'ye damgasını vuracak meslekler  2012 yılında hangi meslekler popüler olacak? 2012'de sosyal medya ve internet pazarlamanın cazibesi artacak mı? İşte yanıtları...

  [​IMG]  2012 yılında, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de bilişim ve ekonomi alanında gelişen sektörlerin yaygınlaşacağı öngörülüyor.

  Bu yılın yüksek getiri sağlayacak meslekleri arasında sosyal medya, internet pazarlama, ağ pazarlama uzmanlıkları, mobil uygulama yazılımcılığı, e-ticaret yazılımı ve girişimciliği ile yaşam konforunun artmasına paralel iklimlendirme sayılıyor. Girişimcilere göre, ekonomistlik, fon yöneticiliği, girişim danışmanlığı ise 2012'nin yükselen trendleri arasında olacak.

  Otomotiv, inşaat gibi geleneksel sektörlerin yanı sıra 2012'de bilişim ve ekonomi ağırlıklı sektörlerin ön plana çıkması bekleniyor.

  Yatırım uzmanları, "ABD Başkanı Barack Obama'nın 21. yüzyılı 'Girişimcilik Yüzyılı' ilan etmesi ve 2. Küresel Girişimcilik Zirvesinin de Türkiye'de düzenlenmesi ile gerek Türkiye'de gerekse dünyada 'girişim danışmanları' ve 'girişim eğitmenleri'ne olan talep artacak" diyor.

  Uzmanlar, iş fikri olan ancak finansmana ihtiyaç duyan girişimcilerin bu ihtiyaçlarını karşılayacak 'melek yatırımcılar'ın, artık bu işi profesyonel anlamda bir kariyer fırsatı olarak görmeye başlayacaklarını söylüyor.

  İnternet ve mobil teknoloji sektörü yükselecek
  Girişimci CEO'lar da 2012 yılının en fazla talep gören meslekleri arasında yer alacak. Sadece işletme yetisiyle değil, aynı zamanda girişimci bir gözle işletmenin bütününe bakmayı başarabilen girişimci CEO'lar en aranan CEO statüsüne sahip olacak.

  Geçen yılın en fazla yatırım alan sektörleri olan internet ve mobil teknolojileri, 2012 yılının da yıldızı parlayan sektörleri arasında olacak.

  Bu sektörün gelişimine paralel olarak sosyal medya, internet pazarlama, ağ pazarlama uzmanlıkları ile mobil uygulama yazılımcılığı, e-ticaret yazılım ve girişimciliği önümüzdeki dönemin gözde meslekleri olarak dikkati çekecek.

  Konut projeleri iklimlendirmeye hız kazandıracak
  Geçen yılın inşaat sektörü açısından hareketli geçmesi ve 2012 yılında da bu sektördeki yatırımların hız kazanacağına dair beklenti, başta konutlar olmak üzere fabrika, AVM'ler, soğuk hava depolarında kullanılan iklimlendirme ve soğutma teknolojilerine olan talebi artıracak.

  Ayrıca Türkiye'de binalara kimlik verilmesi kapsamında ısı yalıtımı yeterli olmayan eski binalara mantolama işinin bu yıl rekor düzeye ulaşması bekleniyor.

  Bu yüzden, 2012 yılı, bu alanda faaliyet gösteren firmalar açısından hareketli bir yıl olacak. Üniversitelerin iklimlendirme teknolojileri bölümlerinden mezun olan öğrenciler açısından 2012 senesi yeni iş imkanlarının ortaya çıkacağı bir dönem olacak.
  2 Ocak 2012
  #1
 2. 2012'ye Damgasını Vuracak Meslekler Cevapları

soru sor

2012'ye Damgasını Vuracak Meslekler