10 Sağlıklı Doğum Kontrol Yöntemi

İsimli konu WH 'Çeviri Konular' kategorisinde, O.l.r.i.c üyesi tarafından 25 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. 10 Sağlıklı Doğum Kontrol Yöntemi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Journal of Sex Araştırma Çalışmalar, seks için sekiz nedenleri bir listesini, bir bebek sahibi dışında çoğu insan (Hill, 1997) için en sık motivasyon aracı olduğunu gösterdi vardır. Tüm tarih boyunca, insanlar zaman, bir çocuk için karar vermek mümkün istedim var. Bu göz önüne alındığında, doğum kontrol yöntemleri başka binlerce yıldır bir form veya bu yana kullanılmaktadır. Kontraseptifler olarak geliştiğinden, öyle mitler bunların kullanımı çevreleyen var. Ne kadar doğum kontrol tipleri, cinsiyet mitler, doğum kontrol mitler hakkında bilmek ve hamile kalma şansınızı mi? Sen mitler tespit miyim gerçekler ayetlerde?
  1. Bir Kadın İlk Kez Hamile Can't Get
  Hamile olmak için bir kadının şansı her zaman, yaklaşık 1 out of 20 - bile onu ilk kez aynıdır. Olduktan sonra yumurtlamak için başlayan bir kadın her zaman gebe olabilir. Bundan önce o bile onu ilk süreye sahip bir kişi hamile olabilir anlamına gelebilir (beri yaklaşık 14 gün önce onun döneminde başlar ovulates). Gibi yorum baskı Don't be, "sizin ilk kez", ve endişelenmeyin, bir kişi de (veya çok) eski hamile genç olabilir düşünmeyin.

  Devamı: Anlama Anlayışı ve Yumurtlama

  2. Douching, duş veya banyo Hamilelik önleyebilirsiniz
  Olarak douche hızlı uzak bir yumurta gübreleme gelen sperm için yeterli imkansız Douching doğum kontrol etkili bir yöntem değildir. Bu bile hemen cinsel ilişkiden sonra douche doğrudur. İdrar veya banyo almak ya da sperm dışarı yutmaz duş. Bir teoriye göre Coca-Cola douching sperm öldürmek gerekiyor demektir; ancak bu, bu tavsiye edilmez doğrudur gibi üreme parçaya zarar verebilir. Bir yan not olarak, deodorant vajinal fitil veya spreyler ya çalışmaz ve eşit olarak zararlı olabilir.

  Devamı: Contraception olarak ne sayar

  3. Eğer Before He Out Erkek "Pulls" cinsel ilißki Bir Erkek Hamile Can't Get
  Bu büyük bir mit olduğunu! Çekilmesi her zaman güvenilir bir yöntemdir ve bunun birkaç nedeni vardır. Bir kez bir erkek, o çıkar önceden uyarılmış olur-sıvı boşalmak - Bu sıvı, en az 300.000 sperm içerebilir (ve sadece) 1 yumurta katılmak için alır! , Kontrol tutmak zor olabilir Ayrıca riski o kadar zaman içinde, an sıcağında dışarı çekmek yok. Olsa bile vajinanın dışında cinsel ilißki, sperm, böylece sperm yere yakın vajina hala gebelik yol açabilir yüzmek (bu) penil penetrasyon olmadan da meydana gelebilir eğer bir erkek veya vajina yakın cinsel ilißki, gebelik anlamına gelir. Yoksunluk etkili bir yöntem, ancak yalnızca mükemmel yapılır (ki yapmak çok) zor olabilir.

  Devamı: Nasıl etkili Çekilme nedir?

  4. Eğer ona Dönem Esnasında Has Sex Bir Erkek Hamile Can't Get
  Birçok kadın (ve erkek) bu miti inanıyorum. Bir kadın için hamile herhangi bir zamanda onu adet döngüsü sırasında elde etmek mümkün. Genel olarak, ne zaman dönemi yaşıyorsanız, bu sizin ovulating anlamına gelir. Bu durumda, o zaman hamile bulunması. Ancak, düzensiz veya daha kısa döngü ile kadın aslında kendi döneminde yumurtlamak olabilir. O size orta yumurtlamak olacak döngüsü garanti altında değildir. Spermin kadın vücudu içindeki kadar için 5 gün, eğer zaman korunmasız seks 7 gün içinde yumurtlamak, hamile olabileceğini yaşayabilir.

  Devamı: Nasıl Erkek Hormonlar Trigger Yumurtlama

  5. Doğum kontrol hapları Neden Kanser
  Rağmen bazen hapı yan etkileri olabilir, bu kesin kanser bağlantılı olmamıştır; en son araştırmalar küçük hapı varsa, efekt meme kanseri riski de belirtildi. Aslında, Planlanan Parenthood, bize Pill sadece 1 / 3 olarak kanser veya yumurtalık veya o kim dont 'olarak rahim astarı olsun muhtemelen kim olduğunu kadınlara göre. Koruma kullanımı her yıl bu kanserler artar karşı ve 30 yıl birlikte hap durdurduktan sonra kadar sürebilir.

  Pill oku: Yaygın Mitler ve Misconceptions hakkında

  6. Kullanım Saran Wrap (veya balon) Eğer değil Condom Bulamıyor
  Evet, bu bir efsane var etrafında kompartmanlarında! Saran wrap prezervatif herhangi bir yerini tutamaz. Eğer, gebelik önlemek için bir yol olarak penis etrafında plastik sandviç, wrap kullanmayın güvenilir bir doğum kontrol yöntemi kullanışlı yoksa: It doesn't work (ne, böylece ya) deneyin olmayan bir balon kullanarak yok! Biraz ilgili notu, bir spermicide yerine (bu spermleri öldürmek değil - gibi pek çok insan duydum) diş macunu kullanın asla.

  Daha: İpuçları prezervatif ve etkinliğini artırmak için

  7. Hamilelik Yukarı ve Aşağı atlama veya vajina içinde Tohum yerleştirme tarafından önlenir
  Birçok müminler var ki, hapşırma öksürük ve sonra seks sperm çıkarmak olacak yukarı ve aşağı atlama vardır. Bu, tüm doğru değildir; sperm çok ve çok Bu yöntemlerin çalışması için küçük hızlıdır. Artı, nesneler tohum ve bitki (gibi) vajina içine öncesinde, sırasında ya da cinsel olarak sonra yerleştirme anlayışı önlenmesi üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır. Olarak kadın bedeni için zararlı olabilir Bu davranış, tehlikeli olabilir.

  Devamı: nasıl çalıştığını bir kontraseptif to Choose

  8. Sex İşleri Up kontraseptif olarak Daimi olması
  Mitler cinsel sahip yolu çevreleyen çok yaygındır. Ben duyuyorum en sık size hamile eğer süre seks kadar ayaktadır almak değildir. Benzer bir kayda göre, size seks oldu öyküleri daha az hamile az zamanları elde olasılığı vardır. Bilge için bir not: sen kaç kere seks veya pozisyon oldu size bağlıdır rastlamak herhangi bir "tavsiye" ise cinsel olarak çekici bulunan bir doğum kontrol yöntemi ve başarısızlıkla büyük olasılıkla sonucu değildir.

  Devamı: Doğum Kontrol Yöntemleri Güvenilir

  9. Değil sahip orgazm Büyük Bir Yöntem Doğum Kontrol Can Be

  Bir çok kadın, eğer kendilerini seks sırasında doruğa izin vermez inanıyorum, onlar hamile almazsınız. Zevk, hala alabilirsiniz hamile doğum kontrolü ile ilgisi - olup olmadığını siz (veya bir orgazm olmadan) cinsel zevk vardır.


  Devamı: Kadınlar için Reçete Contraceptives

  10. A Woman More, sıkı bir Prezervatifi uyar Her Ortak korunmaktadır
  Bu da bir yanlış anlaşılma inanç temelinde prezervatif sıkı ise, büyük olasılıkla daha az sperm veya dışarı sızmak olacak ki prezervatif cinsel ilişki sırasında kaçmak olacaktır. Ancak, prezervatifi çok daha sıkı ilişki sırasında için kopma olasılığı vardır. Bir prezervatif kullanarak, aynı zamanda güvenli bir şekilde (sperm) boşalmak yakalamak için ucu yakın biraz boşluk bırakmak için önemlidir, bu üzerinde olmaktan prezervatif önler gergin bir kez adam cinsel ilißki.
  25 Aralık 2009
  #1
 2. 10 Sağlıklı Doğum Kontrol Yöntemi Cevapları

soru sor

10 Sağlıklı Doğum Kontrol Yöntemi