10 Maddede Alkali Diyeti

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 27 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır. 10 Maddede Alkali Diyeti hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Asitli yiyeceklerden uzak durmak olarak adlandırabileceğimiz ve adını son günlerde sıkça duyduğumuz alkali diyeti ile ilgili bilmeniz gerekenleri sizler için sıraladık:

  1-Alkali, suda çözünen baz anlamına gelmektedir.

  2-Alkali diyetinin temeli vücuttaki fazla asidin atılmasıdır. %80 alkali, %20 asitli yiyecek tüketilmesi anlamına gelen bu diyet vücuttaki pH dengesini ayarlamaya yardımcı olur. Dolayısıyla asıl amaç asitli besinleri hayatınızdan çıkararak kilo vermek.

  3-Yüksek oranda asitik gıdalar tüketmek vücudun yağ tutmasına ve hastalıklara açık hale gelinmesine yol açar. Depresyon, agresif tutum, midede yanma, bağışıklık sistemini aşağı çekme gibi olumsuz etkileri bulunan asitli yiyecekleri vücudunuzdan attığınızda kilo vermeye başlarsınız.

  [​IMG]

  4-Diyetin en temel kurallarından biri sabah uyandığınızda alkali su içmek. Alkali su yapmak ise son derece kolay: 2 litre suyun içerisine 1 tatlı kaşığı karbonat ilave etmek ve suyunuzu gün içerisinde bu şekilde tüketmek.

  5-Kahvaltı öğününde asitik olmamak şartı ile özellikle çiğ sebzelerden oluşan bir menü yiyebilirsiniz. Öğlen yemeğinde çorba ve baklagil tüketebilirsiniz. Akşam yemeğinde ise yine çiğ sebzelerden tüketmek faydalı olacaktır. Burada unutulmaması gereken akşam yemeğinin saat 20:00′yi geçmemesi.

  6-Alkali diyetinde serbest olan besinleri şöyle sıralayabiliriz: Lor peyniri, salatalık, yeşillikler, glutensiz ekmek, bir avokado, üzerine limon sıkılmış sarı ve kırmızı sebzeler, haftada 1 gün olmak koşulu ile ceviz ve fındık, badem sütü, haşlanmış ya da buharda pişirilmiş çeşitli sebzeler, baklagiller, balık, haşlanmış patates, yeşil çay.

  [​IMG]

  7-Alkali su içimini yemekten yarım saat önce bırakmalı, 1 saat sonra başlamalısınız.

  8-Alkali diyetinde yağ yakımı hızlı bir şekilde sonuç veriyor. Yani ideal kilonuza kısa sürede ulaşıyorsunuz. Hızlı bir şekilde verilen kiloları kişiyi diyeti yapmaya motive eden nedenlerden biri olarak sayabiliriz.

  9-Her diyette olduğu gibi alkali diyeti için de değişmeyen bir kural var ki o da; egzersizin önemi. Bunun için ister bir spor salonu seçin ister açık havada yürüyüş yapın. Ama ne olursa olsun egzersizinizi ihmal etmeyin.

  10-Bu bilgilerin uzman önerisi olmadan, uzman kontrolü dışında hayata geçirilmesi olumsuz sonuçlar doğurabilir. Ancak bir uzman, gerekli ölçümler yapıldıktan sonra diyetin size uygun olup olmadığı sonucuna varabilir.
  27 Aralık 2016
  #1
 2. 10 Maddede Alkali Diyeti Cevapları

soru sor

10 Maddede Alkali Diyeti