seni canından çok seven kocan...

İsimli konu WH 'Sevgililer Günü Hikaye Yarışması' kategorisinde, medcezir42 üyesi tarafından 12 Şubat 2011 tarihinde yazılmıştır. seni canından çok seven kocan... hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Günün birinde iki gencin yolları bir kırtasiyede kesişir.Delikanlı kırtasiyede çalışmaktadır,kız ise aradığı bir kitabı bulmak için gelmiştir...Delikanlı kızı görür görmez zıpkın yemiş bir balık misali kala kalmış.Kızda delikanlıya karşı bişeyler hissetmektedir ama utangaç oldukları için bir türlü konuşamazlar.Derken kız cesaretini toplayıp kitap sorma bahanesiyle delikanlının yanına gider ve raftan rastgele bir kitap göstererek "bunu almak istiyorum" der.Delikanlı kitabı paketlemek için masanın arkasına geçer ve paketin içine bir not yazar.Notta; "sizden çok hoşlandım ve tanışmak istiyorum" yazar.Kız paketi alıp eve gider ama aldığı kitabın paketini bile açmadan sandığına koyar, çünkü akli kırtasiyeci delikanlıdadır.onu düşünür durmadan.Ertesi gün kız tekrar gider kırtasiyeye ve dünkü aldığım kitabı okudum hosuma gitmedi yeni bir kitap almak istiyorum deyip tekrar bi kitap gösterir delikanlıya.Ama delikanlıyı bir düşünce almıştır.Acaba notumu görmedimi yoksa kibarca hayır mı demek istedi diye düşünür delikanlı.tekrar bir not yazar "sanırım hayır diyorsunuz sizi rahatsız etmek istemezdim özür dilerim" yazar ve kitabın içine koyar.Kız tekrar eve gider ve paketi yine hic acmadan sandığına koyar.sonunda kız delikanlıya açılmak ister ve "aşık oldum" adlı bir kitabını paket yapıp kırtasiyeci delikanlıya gider.ben bu kitabı iade etmek istiyorum der.Delikanlı kitabı alır ve paketi açar.Kız utandığı için hemen kırtasiyeden uzaklaşır.Delikanlı kitabı çıkardığında kitabın üzerinde bir not bulur ve okur.Notta;Sizden çok hoşlandım yüzünüze söyleyemedim sizinle tanışmak istiyorum.Eğer sizde istiyorsanız köşedeki cafede sizi bekliyor olacağim" yazar...Delikanlı mutluluktan havalara uçar ve cafeye gider.Kız cafede onu beklemektedir.Kızın yanına gidip merhaba oturabilirmiyim der. Kiz ise heycandan sadece tabi der.ikiside sus pus oturmaktadr.Delikanli cesaretini toplar ve bende sizden cok hoslandm ama soylemeye cesaret edemedm aldiginz kitabin icine not yazabildm sadece der.Kiz birden sasirir ve sandga attigi kitap aklna gelir.we tanisirlar.artik sik sik bulusur olmuslardi.birbirlerini deli gbi seven iki asik olmuslardi.derken evlenme karari aldilar.evlendiler ve birbirlerine olan sevglileri her gecen gun daha da artti...gun geldi ac yattilar gun geldi fakirlik cektiler ama sewgleri hic azalmadi cunku mal mulk icin,para icin yasanan maddiyata dayanan asklardan degldi onlarinki.kiz unlu bir doktor olmustu alaninda uzman bi doktor.ama cocuklari olmuyordu birturlu.hayattan herseyin bizm istedgmz gibi olmasini beklemek bencillik olur dediler ve cocuklari yerine sevglerini buyuttuler.lakin kiz bir hastaliga yakalanmistir ve uygun böbrek bulunamamasi halinde olecektir.bunu duyduklarnda sok oldular.ama yapacak bir sey yoktu bobrek aradilar ama kizin az bir omru kalmstir.ve delikanli kendi bobregnin esine uygun oldugunu ogrendi ama bunu kiza soylemediler.delikanli kizin yanina gdip hayatim sana bobrek buldk deyip azda olsa mutlu etmstir kadini.ameliyat gunu gelr ama adam mutsuzdur.kadin adama nie mutsuzsun die sordu adamsa yok bisey askm seni cok sewiyorm deyip kadina sikica sarilir.kadin ameliyathaneye alinir we ardindan adam doktorun yanina gderek ben hazirim der.doktor adama sorar emin misin gercekten vermek istiyormusun bobregni der.adamda evet o kadin benim hayatim onun icin mucadele ettm ve edecegm der...ve adamda ameliyata alinir.ameliyat zorda olsa biter adamin bobregi karisina verilir.ikiside ayni odaya alinir hastanede.kadin kocasini hasta yatagnda yatiyor olarak gorunce panik yapar.sana ne oldu der.adamda yok bir sey hayatim sen ameliyattayken tansiyonum düştü diyerek yalan soyler.ve hep senmi yatcan bende dinleniyim biraz diyerek sakalasir.bir sure sonra adam ve kadin taburcu olur hastaneden.kadinin durumu gun gectikce iyiye gider ama adam kotulesir.kadin bu durumu anlayamaz ve hastaneye götürmek ister adami ama adam gitmekistemez.her gece kocasinin basinda sabaha kadar bekleyip agrilari basladignda ona mudahale eder ve bi gun kadin yorgunluktan uyuyup kalir.O gece adam cok sancilanir ama karisini uyandirmamak icin sesini cikarmaz.sabah oldugunda tum ev kadinin cigliklariyla inler.kocasi ölmustur.kadin kendini ordan oraya vurur uzuntuden.komsulari gelir kadini ordan uzaklastirirlar.adami defnederler ama kadin hickira hickira aglar bir basina kalmistir hayatta.tutunacak tek dali artik yoktur.gunun birinde kilitli bir sandik bulur kadin.aglaya aglaya okumaya baslar.sandikta bir kagt icinde su satirlar yaziyordu,
    Hayatim... Sen bu satirlari okurken ben bu dunyada olmayacagm.lutfen bana kizma senin gunler gectikce aci cekmene dayanamazdim sana uygun bobrek bende oldugunu ogrendm ve o bobrek bendn alindi.ben sana bobregmi verdgmde en fazla 1 ay yasarsn dedi doktor.cunku benim 1 bobregm wardi.sana bunu soyleseydm kabul etmezdin cok dusundum senin yasaman benim yasamamdan daha onemli sen yasiyacaksinki hayat kurtarasin.sen yasadikca bende seninle birlikte yasiyacagm...beni unutma olurmu....Seni canindan cok seven kocan....
    12 Şubat 2011
  2. seni canından çok seven kocan... Cevapları

3. SevqiliLer qünü ile Hiç aLakası yok !.. [kahretsin][kahretsin]
    13 Şubat 2011
  4. arkadaşım zaten sevgililer günüylealakalı olacak die bi kural yok ask vesevgı ile ilgili olacak yazıo.okumadıysan gıt bı göz at istersen kurallara :D
    13 Şubat 2011
soru sor

seni canından çok seven kocan...

Alakalı Aramalar:

1. seni seven kocan