Kitap Tanıtımı

İsimli konu WH 'Edebiyat - Türkçe' kategorisinde, ¦Żακκυм¦ üyesi tarafından 30 Ağustos 2011 tarihinde yazılmıştır. Kitap Tanıtımı hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Kitap Tanıtımı
  Kitap Tanıtımı Nasıl Yapılır - Kitap Tanıtımı Kuralları - Kitap Nasıl Tanıtılır
  Bir kitabı tanıtırken yapılan konuşmalardır. Kitap tanıtmak bir anlamda kitabın eleştirisidir. Kitap tanıtımının yapılmasının amacı kitabı tanıtacak kişiyle birlikte dinleyicilerin de bilgilenmesini sağlamak, dinleyicilerde okuma isteği uyandırmaktır.

  Özellikle öğrenciler için hazırlanmış yardımcı kitaplar öğrenciyi kitap okumaktan uzaklaştırmaktadır. Bu yollardan yararlanılarak yapılacak bir tanıtımın hiçbir yararı olmaz.

  Kitap tanıtımının amacına ulaşabilmesi için kitabı tanıtacak kişinin kesinlikle kitabı, ulaşabilirse kitap için yazılmış diğer yazıları okuması gerekir. Kitap başkalarının görüşleriyle değil, bu işle görevli kişinin görüşleriyle tanıtılmalıdır. Kitap tanıtırken şu bilgilerin verilmesine dikkat edilmelidir.


  Kitap Tanıtım Planı

  Dış Yapı:

  Kitabın adı, yazarın adı-soyadı (varsa Türkçeye çevirenin adı-soyadı), kitabın türü, basıldığıyer, yayınevi, basılış tarihi, kaçıncı baskı olduğu, sayfa sayısı.

  İç Yapı:

  Yazar üzerine bilgi, kitabın türü üzerine bilgi, özet, ana düşünce, biçem (üslup), kitabı tanıtacak kişinin kişisel yorumu.

  30 Ağustos 2011
  #1
 2. Kitap Tanıtımı Cevapları

 3. Merhabalar,

  Öncelikle faydalı içeriklerle zenginleştirdiğiniz başarılı platformunuz için sizleri tebrik ederiz.
  Sitenizde (http://www.bilgilerforumu.com/forum/konu/kitap-tanitimi.738265/ buradan) tanıtım yazısı hizmetlerimizle ilgili ufak bir bilgi notu ve sayfamıza ait bir link paylaşma konusunda sizinle iletişime geçmek istedik.

  Bu konuda bir çalışma yapmamız mümkün olur mu sizlerle?

  Teşekkürler
  Son düzenleyen: Moderatör: 26 Ağustos 2017
  25 Ağustos 2017
  #2
 4. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Merhaba Ekremaa Hoş Geldin Tabi Paylaşımda BulunaBilirsin Ama Reklam İçerikli Konular Olmassa Daha İyi Olur.
  26 Ağustos 2017
  #3
soru sor

Kitap Tanıtımı

Alakalı Aramalar:

 1. kitap tanıtımı nasıl yapılır

  ,
 2. bir kitabın tanıtımınasıl yapılır

  ,
 3. kitap tanıtımı nasıl olur

  ,
 4. kitap tanıtımı kuralları,
 5. kıtap tanıtımı nasıl yazılır