Gülümseme...' |Dugu Bahçsi|

İsimli konu WH 'Aşk & Sevgi' kategorisinde, 'Gülümseme.' üyesi tarafından 29 Haziran 2010 tarihinde yazılmıştır. Gülümseme...' |Dugu Bahçsi| hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. [​IMG]

: ​

Her acımın kaynağı sensin.
    Yani;
    sensizlik ve ayrılık dediğimiz.
    Bütün bu kainatın
    üstümde oluşturduğu dengesizlik[​IMG]
    içime doldurduğun mutlulukla[​IMG]
    yokluğun arasındaki aaaattan kaynaklanıyor desem.: ​

Bir an ölsem diyorsun[​IMG]
    bir an yok olsam[​IMG]
    yutsa beni bu koca şehir!
    Ölüp gitsem dediğimiz bir yalnızlıktan sesleniyorum sana...
    Derken;
    bir daha duymak istemiyorum diyorsun.
    Öleceksek bile beraber olacak kalbimiz!
    Masallara benzeyen hatıralardan seni uğurlamakta varmış.
    Unuttum diye yalan atıp[​IMG]
    hatırlıyorum diye gerçeklere kefil olmak;
    hayat dediğin de bu işte ve sürüyorsun artık[​IMG]
    yaşıyorsun!
    Hatırladığımız her şey şu hazan kadarmış...
    Zaman seni mağlup edecek diye beklerken[​IMG]
    beni bizden[​IMG]
    yani;
    senden[​IMG] sevgimden ve hayallerimden ettiğinin farkında bile değiliz.
    Hala -iz[​IMG] hala –iz?
    Görüyorsun;
    sensiz yaşamayı tanımlayamadık
    ve diyemiyoruz işte!
    Nasıl olacak ta[​IMG] çıkıp bir cesaretten
    sensiz ölümle de yüzleşebileceğiz?
    Olmayacak umutlarımız sustu derken[​IMG]
    zihnimize çelme taktı[​IMG] sende kattı yalan kailimiz...
    Ya ayağının izlerine takılıyor mecalim[​IMG]
    yada cümlelerinin –izlerinde kalıyor helalim!
    Derken;
    böyle yarım[​IMG] böyle yamalak kalan titrek ellerimiz!
    Arzularının aaagahı yıkılırken duyduğun acıya[​IMG]
    hala kurban adıyorsun değil mi beni?
    Hatırlamayışın varsa[​IMG]
    acına yenik[​IMG] şu yarım kalmış zevkin yüzündendir diyebilirim.
    Hatırlayışın kaldıysa;
    ruhunla karışık[​IMG]
    tamamına doyum olmamış zulmün yüzünden olduğunu görebilirim!
    Her hesabın[​IMG] nesnenin ve her mekanın içinde seni bulmak!
    Her şeyi yüz-ünden bildiğimiz[​IMG]
    kaldırımlar; hasretini hatırlatıyor bana[​IMG]
    sokak lambaları saçlarını[​IMG]
    camlarda gözlerin duruyor[​IMG]
    çığlıklar topuk seslerini...
    Gittiğini;
    kalbimin şiirine tuttuğun bozuk ritimden anlıyorum.
    Ve akılda bıraktığın[​IMG]
    içi kanımla dolu[​IMG] o küçücük ellerini!
    Ben;
    gecenin üçüne yazıyorum[​IMG]
    sen;
    yokluğunun kaçından bil çilemi
    ve bilmem daha kaçına kurban diye sakla beni.
    Üzülme!
    Nede olsa şu yazdığım yalandı[​IMG] bu yazdığım masaldı diyerek geldik sona!
    İşte bizim hikayemiz:
    Hayallerden geriye kalan[​IMG]
    cümleden düşmüş[​IMG]
    kelimeye sığınmış
    ve nihayet hatırasına ayrılık diye nokta koyulmuş...
    Sen en iyisi fazla yoklama bizi sabrımda!
    Al işte avucuna ve tut işte[​IMG]
    gör bak ne haldeyiz?
    Sen yalanlar yolla bana bende sana şiirler!
    Ne de olsa bir aşkın;
    öldü[​IMG]
    ölmese de ölecek kalbindeyiz ikimiz...

Ömer Faruk Yılmaz

Gökyüzünde yıldızlardan selamımı aldın mı
    Aldı isen sende bana selam saldın mı
    Şu dünyada tek başına yalnız kaldın mı
    Eğer yalnız kalır isen beni anlarsın

Bir an olsun kaderine esir oldun mu
    Neden böyle oldu diye soru sordun mu
    Mutlu olmayı umarken bedbaht oldun
    Eğer bedbaht olur isen beni anlarsın

Sessiz sedasız giderken hiç ağladın mı
    Onca zaman ismimi bir kez andın mı
    Ben kül olduğum halde sen yanmadın mı
    Eğer bir gün yanar isen beni anlarsın

alıntı........

Sesinin titremesi ağlatır beni tutamam gözyaşlarımı[​IMG] yakar süzülürken tenimde
    Yağmurların tadı yok[​IMG] ağzimda mayhoşluğun ekşitir kalbimi[​IMG] eskitir severken
    Susuz kalmış kurumuş dudaklarım tenine hasret[​IMG] hasret kalmış her kelime sana
    Başıboş dolaşırım ıssız sokakta gölgem düşmez yere göremem gençliğimi
    Saatler kalleştir geçmez yalnizlikta[​IMG] dakikalar düşman[​IMG] saniyeler haram
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    Dümdüz[​IMG] sonsuz[​IMG] karanlıkta yürümek gözü kapalı sana[​IMG] elyordamıyla
    Yalnizlik dolu odada[​IMG] karanlıkta tek başıma sensiz[​IMG] sevgisiz
    Bulurum aşkı dinginlikte kalbimin en derinlerinde ulaşamam sana
    Hercai menekşe misali açar çiçeklerim[​IMG] kokar sen gibi herdaim ellerim
    Unutmak yok unutmak gözlerime okyanus gözlerini bir an için bile[​IMG]
    Okyanus gözlerinden damlıyorum akıyorum her yağmurla ellerine...

Mete Özkan
    29 Haziran 2010
  2. Gülümseme...' |Dugu Bahçsi| Cevapları

3. ●ŚOП İKλZ●

●ŚOП İKλZ● Yönetici

cok güzel siirmis gercekten insanin asik olasi geliyor :D
    29 Haziran 2010
  4. Harika... :agla:
    Teşekkürler...
    29 Haziran 2010
  5. :-) oLma bence tavsiye etmem xD

:-) Senin kadar harika oLamazLar..:)

sevgi Aşk hikayesi

Sen baharın yağmurla getirdiği özlemdin içimdeki[​IMG] sen çiğ tanesi kadar saf ve ne olduğunu asla anlayamadığım yanımdın benim ve denize düşüp de ıslanmaktan korkutan bir savaştın yüreğimde...

Özlemini her gece koynumda hissettiğim ve hiçbir zaman seni sevmekten vazgeçmediğim için özeldin. Sonra gözlerle yüzüme baktığında ya da her kavga edişimizde fırtınalar kopardı yüreğimde[​IMG] sen hiç bilmezdin. Benim susuşum senin kaçışını desteklerdi belki de. Belki de gerçekten söyleyemediğim sözlerle doldu kalbim ve sen her seferinde gün batışını anımsattın bana[​IMG] onun kadar güzel onun kadar huzur verici. Aslında hem onun kadar uzaktın bana hem de yakınımda hissettim seni[​IMG] uzanıp tutacak kadar yakınımda.

Uzaktan sevmeyi hiç sevmiyordum ama uzaktan sevmek zorundayım. Kimse bilmemeliydi seni sevdiğimi [​IMG] saonra kopup giderdin benden[​IMG] arkadaş bile kalmazdın bilirdim. Bir sevdiğin vardı konuşurlarken duymuştum. Sonrada sen anlattın bana sevgilini. Hiç görmediğim birinden nefret ettim onu sevdiğin için. Ve sonra dayanamaz oldu gönlüm bu ağırlığa. Seni görmekten acımaya kanamaya başladı. Tükeniş başladı benim için ömrümün baharında.
    Çok tatlıydın o gülen koskoca gözlerinle rüyalarımda gördüm seni. Kumsalda dolaştığımızı[​IMG] ay ışığında dans ettiğimizi gördüm ve her gerçeğe dönüşümde hayaller biraz daha uzaklaşmaya başladı benden. Artık biliyordum seni benden ayıracak hiçbir şey kalmamıştı. Yüreğimden seni söküp atacak hiçbir güç bulamadım.

Bir sonbahardı hatırlıyorum. Sararmış yapraklar caddelerde telaşlı insanlarla doluydu ve ben ilk kez hatırlıyordum yaşamanın ne demek olduğunu. Kuşların öttüğünü fark ettim ve denizin mavi olduğunu ve dünyanın senin etrafın altında dönmediğini. Hala seni seviyorum[​IMG] hala seni görüşümde yüreğim kanatlanıp uçacakmış gibi hissediyorum. Ama artık biliyorum aşk tek kişilikte yaşanabilir ve zaten sen bunu anladığım günden beri daha yakınsın bana. Belki de beklediğim buydu güvenmemdi kendime. Şimdi her şeyi fark ederek yaşıyorum ve her şeyin tadına varıyorum ama hala bir yerim eksik biliyorsun. Ama bende biliyorum ki hiçbir şey eksik kalamaz. Elmanın bile iki ayrısı vardır ve benim eksik tarafım sensin...

Mehmet Ali Gürci

ne zaman aynaya baksam
    gözbebeklerimde seni görürürüm
    ne zaman gülsem
    nefesin düşer kahkalarıma
    ne zaman yağmur yağsa
    ıslak saçlarının kokusu gelir burnuma

ne zaman bir dost sohbetinde
    sana ait bir cümle geçse
    gözlerim buğulanır
    sesin yankılanır kulaklarımda

ne zaman üşüsem
    üşüdüğünü düşünürüm o anda
    o kadar benlesin ki
    o kadar bensin ki
    özlemek anlamını yitirdi
    ben beni özleyemem ki

Murat Çetin

25 minutes süre sonraki ekleme :

Gitmeyi Yorumluyor Dilim

Beni Terkeden ne warsa bana dair ve neden bir turlu yetisemediqim kendi qerceklerimi yeniden yorumlayarak yuruyorum kendi sonuma ..

Elimde olanlar bile kıymetini bildirmekten uzaksa eqer ve ben onlara kendi anlamlarından daha farklı ve fazla anlam yukluyorsam[​IMG]soyle Sewqili[​IMG]neden bu denli yanlız bırakıyorlar beni ? ..Hakkettiqim yurumeler neden calınıyor ayaklarımın altından ? Soylediqim sarkıları neden yasaklıyor zihnim dilime[​IMG]surekli olarak.Yorqunum.Kaldırımlara dokulmus insan yuzleri arasında Seni arıyorum.

Gelmeyen.Gelince ben'de durmayan ...

alıntı

30 Haziran 2010
  6. Umrundaymışım gibi Davr******rı[​IMG]Umursamak Durum Zarfıydı Benim İçin.TebessümLere Kapılıp YaLanLarı dinLemek Beynimi Uyuşturdu.
    Her Tarafı MasaL KapLamıs RomanLarım MasaL gibi değiştiriLmiş[​IMG]Okuduqum gözLer Kamaştı ki Bakmaz OLdu.
    Pff.
    Bu Yapmacık Hüzün adaLarı[​IMG]Haritamda Çok yer KapLadınız[​IMG]Hadi Hokus Pokus denizLe Beraber Buhar OLup Ucun.
    Ne Demiştim dedin [​IMG] Deniz anasının arasına Otur KendiLiğinden Kapansın[​IMG]suda değil Orda BoguL.Şimdi Hafızam yerinde değiL beLkide uyuyorum [​IMG]Yaşamdayken anasında Hayatın.
    Hic Ummuyordum [​IMG] Ben Kendimi aaa Harcamayacaktım[​IMG]Kaderime Razı OLmak için KOLLarı sıvadım[​IMG]akLımda soru kaLmasın[​IMG] tüm ünLemLeri siLip attım.

'İnsanLar KÖtüLüqü arzuLarı gücLü OLdugu icin değiL[​IMG]VicdanLarı zayıf OLdugu İçin Yapar'.
    Bende sızLamayan Birsey Var[​IMG]Her Yanım sızLadı iLikLerime Kadar[​IMG]Vicdanım artık sızLada Beni Bu sıkıntıdan Kurtar.GözyaşLarım gitti her yeri siLdi [​IMG]Ne Hatır ne gönül dinLedi.
    Bana Kaç Şans VeriLdi [​IMG]Şans Kapımı Kırmadan Kafasını Kırdım[​IMG]BagısLadım Beni GafiL avLayanLarı [​IMG]Lakin Her biri yoLu YarıLadı.

Hicbirseyi Mühim KILmadı arzuLarım .
    Kendisininde Mühim OLmadıgını Unuttu.

alıntı

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------[​IMG]
    Gittiğim her yer de demiştim ya sana[​IMG]
    biraz da seni taşıyorum yanımda[​IMG]
    hiç olmazsa kahve fincanıma şeker oluyorsun[​IMG]
    doğan güneşin güzelliğini senin güzelliğine eş değer sayarken[​IMG]
    Bazen tam da unutmaya meyilliyken[​IMG]
    rüyama geliyorsun[​IMG]
    ve herşeye rağmen..
    beni yine çok seviyorsun..

Sana bir sır vermek isterdim ama bendeki her şeyi sen çok iyi biliyorsun[​IMG]
    bu böyle gider[​IMG]
    hiç değişmeden[​IMG]
    çok farklı bir şekilde her defasın da..

alıntı

-------------------------------------------------------------
    Kilit vurulu elime ayağıma..gidişin bağladı beni terkedilmiş bir kuleye..zamanım dar [​IMG]soluğum sayılı [​IMG]yokluğun ebedi!!!nerdesin sevdiğim[​IMG] can yoldaşımmm..

Karanlıklar zifiri..sönmüş her fener; gemim deniz ortasında sahibsiz ..acıdan sarhoşummm..sonsuz bir uçurumdan düşmekteyim..

Ey saçı sırmalım[​IMG] elimin değdiği[​IMG]gözümün kıyamadığı[​IMG]yüreğimin sevgili sancısı[​IMG] nur saçan yarim..gözlerinin baktığı maviye dönüşen kalbim..

Dibine vurdum dünyanın ellerim acıdan titrer; sen diye sarar dili sivri SENSİZ zamanı..yoksunn..iki satır cümlem kalmadı ..sensizlik çürüttü içimi..

Varlığında cennete dönüşen dünyam cehennemi aratır oldu..bir ben mi böle sevdim..hiç mi görmedi gözü yüreğinin..hiç mi cız etmedi için; elin kapıyı ardından çekerken..yırtıp atarken fotoğrafları binbir parçaya böldün yüzümü[​IMG]hüznümü..

Dolapta bulduğum boş askılar idam ipi gibi boynumda..

Yar[​IMG]sevdiğim[​IMG] gönüldaşım[​IMG] baharım[​IMG] beyazım..
    elini kaldır koy yüreğine !!hiçmi uğramadı “ben “ o yüreğinin sokaklarına..hiç mi ayak izi yokk ruhunda!!ya teninde? hiç mi dokunmadı elim sevgine!!

Sevdiğim !!terk ettiğinden beri sancı doluyum[​IMG]hüznüm simsiyah.yokluğun tek isyanım..

Bıraktığın anılar bile sensizken siyah beyaz!!

Yetinemem yetemem sensizliğe..

Nerdesin çık gell!!
    Bırakma beni sensizlikle..kırılmasın senden kalan bin bir parçam daha fazla..

Elim kalbimde[​IMG] gözüm yolda [​IMG]canım yolunda..nerdesinnn çık gel artık!!

ALINTI

[​IMG]Bu resim otomatik olarak küçültülmüştür. Orjinalini görmek için tıklayınız. Orjinal boyutu 840x573 and weights 237KB.
    30 Haziran 2010
  7. Geçmiş ve gelecek umutlarımı saklı tutuyorum bir yerlerde…
    Ve en çok ihtiyacım olduğu anlarda da koşarak gidiyorum; umutlarımdan bir parça alıp[​IMG] derin bir nefes çekmek için!
    Ve sonra ben bile bulamıyorum umutlarımı…

Mantıksız olan aslında aşktır…
    Ve aşka tutunduğu an insan; aklını yitirip; “mutlu”laşır…
    “Yalnızlığı seviyoruz belki de kim bilir” der sonra veda anında…
    Ve koşarak gider yalnızlığına[​IMG]
    Aklına geri kavuşur…
    Ve mutsuzdur artık…
    Lakin; tercihi de budur!...

Acınılması gerekmeyen[​IMG] mutlu bir aşk hikayesi sürersek ya aslında?
    Yani o zaman da koşarak kaçar mı ki insan?
    Aklını özler mi?
    Yoksa mutluluk bütünüyle kaplar mı acaba içimizi[​IMG] beynimizi?

Bir aşka tutunmak istedim…
    Kapanacaktı hüzün dolu kapıların tamamı. Ve ömrümün en derin kahkahası savuracaktım rüzgara…
    Rüzgar beni savuracaktı[​IMG] bense rüzgarı…
    Bir aşk ektim gönül tarlama… Her köşe başında da suladım[​IMG] solup gitmesin diye…
    Mutlu cümleler kurdum[​IMG] umutlu yürüyüşler buldum ve huzurlu anlar aldım kendime…
    Sonra bir mesajla irkildim; “Yalnızlığı seviyoruz belki de[​IMG] kim bilir?"
    Ve koşmaya başladım yalnızlığıma…
    Aklıma kavuştum yeniden ve mutsuzdum artık…
    Lakin; tercihim bu değildi!...

Belki de bu yüzdendir ki; mantıksız olan aslında aşktı…
    Yine de mutlu bir aşk yazısı yazmalıydı…
    Ama kalemim yazmıyordu[​IMG]
    Kim bilir; Belki de ustaların dediği gibiydi herşey;
    Yani;
    ”Mutlu aşk
    olmuyordu…”

Sustum…

alıntı.......

--------------------------------------------------------
    Aşk[​IMG] sarmaşık manasına gelmektedir ki;aşığı çepeçevre sarar ve onu bir ağacı kurutur gibi içten içe yer bitirir.Aşık[​IMG]içinde kopan bu fırtınalarla sekr haline düşer ve baygın bakışlarla halkın gözüne deli divane misafir olur.Halk[​IMG]aşığı bu haliyle görünce "bir sevgili için gençliğini heba etme" nasihatleriyle halden dem vurur.Halbuki aşk bunun adı insanı deli eder[​IMG]sorarım deliye sual olunur mu? Aşktır bu söze ne hacet aksa bir ırmak kadar coşkun kalpte[​IMG]önüne set koyulur mu?
    Sevgili[​IMG]aşığa cevreder[​IMG]cefası ile aşığı berbat kılar.Harab olur aşığın seven gönlü lakin gelin görün ki gönül;sevgilinin naz harabesinde yeniden vücut bulur.Divan şairi Necati bu hali iyi süzmüş ki su beytiyle kalemime yaran olur.

Dem kim yarda yok cevr u cefadan gayrı
    Ne dilersen bulunur mihr u vefadan gayrı.

işte bu sözler sevgilinin binbir çesit silahlarının ortaya çikardığı cevr ve cefa mihnetini gözler önüne sermekte.Sevgili[​IMG]yağmur tanesi olsa ve sağanak sekilde yağsa bir vefa edipte aşığın kirpiklerine düşmekten[​IMG]aşığa merhamet etmekten kendini alıkoyar.Mazlum aşık[​IMG] bu belalı[​IMG]bu dumanlı başı ile bi-tabdir.Yalnız kalır[​IMG]yalnızlıkta gölgeye düşer[​IMG]oracıkta artık sessizce içe ağlayış halinde[​IMG]gönlü hebadır.Hikayesini dinlediğimiz Fuzuli[​IMG]çöllere düşmüş ve başında kuşlar karar kılmışlardı.Fuzuli'deki gönül ateşi o kadar çoktuki;bir zaman daha bu kuşlar o başta kalsaydi[​IMG]pişeceklerdi.Bu yüzdendir ki Fuzuli[​IMG]askin bu yalnızlık cilvesine ağlamaklı gözlerle beyit düşürür.

Ne yanar kimse bana ateş-i dilden özge
    Ne açar kimse kapım bad-i sabadan gayrı.

Yarin mim'e benzeyen dudağı[​IMG]ra olan kaşı ve elif gibi boyu[​IMG]aşığın dilinden düşmez[​IMG]sevgilinin ben'ini gardiyan kılar[​IMG]yüzünü ise hapsolduğu güzellik.Bu ne müthiş bir vak'adır ki;göz[​IMG]kaş[​IMG]dudak[​IMG]ben sevgilinin kusanmış silahı olur.Sonra bu silahlar değil masum aşığı[​IMG]padişahı dahi yaralar[​IMG]öldürür.Bakın şu yedi cihanı titreten Yavuz'un haline ki;bir güzelin gözlerine mağlûb oldu.

sirler pençe-i kahrımda olurken lerzân
    Beni bir gözleri âhûya zebûn etti felek.

Yavuz'un kahrının pençesi içerisinde arslanlar tir tir titrerken[​IMG]felek onu gözleri ceylana benzeyen bir güzele köle etti.Padişahları dahi dize getiren bu güzellik kendine köle yapacak bir çok aşık bulur.Değil mi bu sahipler[​IMG]kölelerine yüzyıllar boyu ayakta kalabilen piramitler yaptıran?.Bu sebeple sevgililer de kölelerine yüzyıllar boyu yıkılmayan aşk piramitleri yaptırmaktan yorulmazlar.

'ayın'a[​IMG]sın'a[​IMG] kaf'a andolsun ki;aşkta kalbin mühim yeri vardır.Bir insan düşünün ki sevgilinin dış güzelliğine önem vermektedir.Onun bu dış güzelliğini[​IMG]kalp güzelliğinden öte görmektedir.Böyle bir aşığın[​IMG]etik duruşmasında[​IMG]gönül hakiminden idam yemesinden başka hüküm düsünülür mü? Kalp güzelliğinin yaninda fani[​IMG]geçici güzelliğin ancak ve ancak bir cenaze namazı vakti kadar saltanatı vardır.Kusursuz bir güzellik aramaktansa[​IMG]kalp güzelliği hazinesine sahip olmak büyük bir zenginliktir.

Mahlası da Aşkı olan[​IMG]aşktan anlayan şu divan şairinin beyti[​IMG]sözümü destekler niteliktedir.

Aşkıyâ vasl istersen hicrandan etme ihtiraz
    Yârsız kalır meseldir ayıbsiz yâr isteyen.

Aşk[​IMG]kalpte demlenirse[​IMG]kalbin ahenkli atışına munis olursa beden zindanında güller açtırr.Bu güller[​IMG] tebessüm eden dudağa filizler verir[​IMG]ar eden yanağa rengini[​IMG]bu hal ile terleyen bedene kokusunu verir.Gülden farkı kalmaz sevenin ya da sevgilinin.Gülde[​IMG]diken aşkın cilvesidir[​IMG]cilvesiz bir aşk yaban durmaz mı? Tıpkı meyvesi olmayan bir ağaç gibi.

Sevenler[​IMG]sevgililerine gül almakta; halbu ki sevenler ve sevgililer her daim gül koklamakta.Marifet[​IMG]kalplerinde güller açtıran sevgililerin[​IMG]kalp bahçelerini temiz tutmalarındadır.Bir bahçe düşünün ki;harab[​IMG] o haliyle altüst olmuş kurak.Böyle bir bahçenin hangi gülü yüzde renk verecek[​IMG]hangi arlı yüze cilve ile düşecek.

Aşk[​IMG]temiz bahçelerde konaklayacak ki;hasat zamanı gül gül uzayan kokusunu[​IMG]samimiyet rüzgarıyla biçelim...

Cümlelerim elbet yâr gibi kusursuz değil;fakat son sözümü Fuzuli'nin şu beytine yaslayarak söylüyorum.

Yâ Râb belâyı aşk ile kıl âşinâ beni
    Bir dem belâyı aşktan etme cüdâ beni

alıntı........

________________________________________________________________________________

Gönlümdeki deli fırtınaları sana anlatamam
    Haykırsam içimde bitkin düşer senliğim
    Kaldırıp atsam bu yüreği[​IMG]
    Sevmeyi sende öğrendiği gibi
    Senin katilinde olurum...
    Ben çekip gitmelerin sahibiyim
    Yaban güllerinin dikeni...
    Ben bu dünyanın yabancısı...
    Ellerimde kanlı cesedi ölümümün
    Hadi gül ne duruyorsun!
    Ben yaşamadan öldüm sende
    Hadi Gül!
    Herşey basit herşey aynı...
    İstesem bir sözümle yıkardım sahte dünyanı başına...
    Ama yürek kaldırmaz bizde...
    Biz severken ölürüz...
    Aslında bunları sana yazarken gülüyorum biliyor musun
    Hem de sana acı acı yaslarımı bıraktım...
    İhanetlerini unutmam gülüm...
    Seni bir kere sevdim bin kere öldüm
    SENİ ALLAH AFFETSİN...
    Ben benliğime DÖNDÜM!

alıntı.........

Nerede yaşanan o güzel günler
    Nerede o boşa çıkan yeminler
    Böyle mi olmalıydı bizim sonumuz
    Yalan oldu yanan olduk sevgilim

Bu sevginin mutluluğu her şeyin
    Bilemedik kıymetini bir şeyin
    Pişman olmak bile fayda etmedi
    Yalan olduk yanan olduk sevgilim

Dönüşü olmayan bir yola sapıp
    Hasret zincirini boynuma takıp
    Yaşanan her şeye bir perde çekip

Bir garip aşk oldu bizim sevgimiz
    Hep böyle bükülü kaldı boynumuz
    Payımıza düşen hasret[​IMG] gözyaşı
    Yalan olduk[​IMG] yanan olduk sevgilim

Elveda deyip de mutluluklara
    Çilelerle dolu sonsuzluklara
    Bir kibrit çakarak tüm umutlara

alıntı
    -----------------------------------------------------------

Sen benim sevgime değil
    Nefretime bile
    Değmezsin
    Sen
    Kendini hint kumaşı sanan
    Ama aslında bi hiç olan
    Karanlığımsın
    Evet sen..
    Hayatımın karanlığı
    Hayatımın en büyük yanlışı
    Karşıma çıktığın o güne
    Lanet ediyorum...
    Beddualar okuyorum
    Sana ve senin gibilerine.
    Sen giderken arkandan
    Yalanların döküldü ya[​IMG]
    Hadi dön
    Dön de al yalanlarını yanına
    Lazım olur mutlaka sana...
    Al yalanlarını al işte hepsi burda
    Sonrada çek git uzaklara pişman olsanda
    Bir gün bana dönmek istersin ama
    Benim için öldün yaşıyo olsanda
    Sen benden bi kere gittin ya
    Bin kere dönsende boş...
    Elveda sana...
    Elveda

Ayşenur Yüksel

---------------------------------------------------------

Gönül dergahımda
    Hazan mevsimi misafirim.
    Duygularım suskun[​IMG]
    Gönlüm ise avazı çıktığınca
    Haykırmakta..
    Ruhum sensizliğe
    İsyanlarda..

Aşk siper almış bana[​IMG]
    Sevda mermilerim tükendi[​IMG]
    Savunmaya gücüm yok.
    Takatim kalmadı[​IMG]
    Yokluğunla savaşmaya.

Ayrılığın son demindeyim
    Aklım yüreğime düşman
    Sevda dinler mi ferman?
    Kifayetsiz kelamım
    Adın dilimde
    Aşkın sol yanım.

Zamansız gidişine sözüm yok!
    Sözüm beni yarım bırakmana[​IMG]
    Beni sensizliğe mahkumiyetine[​IMG]
    Yargısız infazla;
    Müebbetime karar verişine[​IMG]
    Ölümümü sessiz sedasız seyredişine..

Uykularım nöbetlerde..
    Yarım kalmışlıklar[​IMG]
    Hayatımın her yerinde
    Duy da artık gitmeme izin ver!
    Sen olsan da aşkıma son nefer
    Madem giden sendin
    Seni bana bırak bu sefer...!

Zekiye Oktar

---------------------------------------------------------------

Bu ıssız sokaklarda.
    Tekbaşıma seni aradım durdum[​IMG]
    Sabahlarakadar.

Gün yeniden doğdu.
    Özlemlerim birazcıkdaha arttı.
    Nerdesin kara sevdalım nerdesin.
    Yine ağlattın beni kara sevdam.

Bilsemki geriye dönmiyeceğini[​IMG]
    Seni aramam yıllar boyu.
    Derbeder ettin beni[​IMG]bu dünyaya.
    Sensiz bu hayat cekilmiyor karasevdalım.

Bana artık delidiyorlar karasevdalım.
    Cünkü heryere baktığımda[​IMG]
    Yağmurlar yağdığında[​IMG]
    Sen geliyorsun aklıma.

Yüreğimde kazılı ismi.
    (((ADI))) ((YAĞMUR))...

Enver Erdem
    30 Haziran 2010
  8. Ağlama krizine doğru adım adım...

Süper... :agla:

Bu erkek kişisini altüst ettin sağol :D
    30 Haziran 2010
  9. :D Canım benim sen çok duygusaLsın ama...

7 minutes süre sonraki ekleme :

Daha uyanmamalıydık masallardan.
    Ne zaman bitti o eşsiz ormanlar[​IMG] yollar?
    ne zaman ayrıldı yolları şehzade ile ipek kızın?
    ve ne zaman vazgeçti yakışıklı prens yüzyıl uyuyan güzeli uyandırmaktan?
    Ne zaman yoruldu aladdin lambasını ovmaktan?
    iyilik perileri[​IMG] sevimli cinler şimdi neredeler?
    Daha uyanmamalıydık...

Masallar hep o renkte ve aynı inandırıcılıkta kalmalıydı kalbimizde.
    Bir şey oldu[​IMG] bir yerlerde.Büyüdük mü küstük mü birşeylere ne;
    inanmaz olduk masallara.Dinlemez olduk ve anlatmadık bir daha.
    Belki anlatılacak masalımız kalmadı[​IMG]
    çabuk yordu hayat bizi.

Oysa ne güzeldi küllerinden yeniden doğan Anka kuşu[​IMG]
    Kaf dağının ardındaki o gizemli ülke[​IMG]
    lal bir oba uşağı ile güzeller güzeli bey kızının başkaldıran sevdası.
    Nasıl özlüyoruz geçmişi...Neden özler ki insan?
    Hele birde mutsuz bir çocuksanız...
    Çocuktuk çünkü.İnanıyorduk.

Köprüler geçmemiş[​IMG]aldatmamış[​IMG]aldatılmamış[​IMG]bedeller ödememiş[​IMG]

ayrılık ve hasret mektupları okumamıştık.
    Ve dizlerimizi kanatmamıştı henüz hayat.
    İnanıyorduk[​IMG] duruyduk[​IMG] saftık[​IMG] çocuktuk.
    Şimdi anlatacak bir masalımız bile yok[​IMG] bir köşesine sığınacak...

alıntı

5 minutes süre sonraki ekleme :

--------------------------------------------------------------

Konuşmak gerekir bazen[​IMG]susmak artık çare değilse…
    Anlatmaya başlamalı bi yerden[​IMG]en başta kendinden[​IMG]

Başlıyorum öyleyse dur ve dinle;

Ardından değişti hayatım[​IMG]
    bütün değişime mahkum hayatlar gibi[​IMG]
    geceler değişti kara kuru oldu biraz daha çok acı verir oldu…
    mevsimim yıllardır sonbahar rengi soluk[​IMG]
    yüreğim yorgun ayazda kalmış bi-çare donuk.

Aynı şarkılar farklı anlamlar kazandı[​IMG]
    oysa şarkılar bu kadar içimi acıtmazdı[​IMG]
    güneşi seven ben[​IMG]ay ışığında aydınlatmaya çalıştım dünyamı
    ve yıldızlar başka türlü parladı gökyüzünde…yalnızlığımı anlatmak istercesine..

Ağır ağır çektim perdeleri
    Çekmeceye gizledim çocuksu sevinçleri
    Büyüdüm sanki harcadım yılları
    Umduğumdan olgun yaşadım ayrılığı
    Beyaz örtüler örttüm eşyaların üstüne
    Kapadım kapıları topladım anıları
    Döktüm denizlere

Ve sen hala varsın[​IMG]gidip gelirsin içim de bir yerde ama hep aynı yerde…
    Payını almış olmalısın değişimden[​IMG]

İlgili sen olmak üzere bir sözleşme hazırladım içimde[​IMG]
    Sen aklıma gelecektin sadece[​IMG]yüreğime uğramayacaktın[​IMG]
    Düşünecektim ama dokunamayacaktım[​IMG]
    Üzülecektim belki ama ağlamayacaktım…
    Öyle yaptım ve altına imzamı attım…

Ve sen tüm kuralları ihlal ettin[​IMG]infaz ettin yüreğimi
    sana gel dedim gelmedin…rahat bırak gecelerimi uykularımda böyle kabus olma[​IMG]
    hala içimdesin gitmiyorsun[​IMG]bit…bit lütfen…

Yar! Terk-i Diyar
    yollarında şimdi kalbim
    Tuzla buz oldum[​IMG]incindim örselendim
    Elimde tek kalan darmadağın ümitlerim
    Başardın en sonunda oldu bak istediğin
    Yaralı Hayallerim

Hep aynı olmak zorunda mı ayrılıklar[​IMG]yalnızlığımın sesini kimse dinlemedi…
    Ben yalnızlığımı haykırdım ama kimse duymak istemedi

30 Haziran 2010
  10. ●ŚOП İKλZ●

●ŚOП İKλZ● Yönetici

süpersin gercekten siirler birbirinden güzeller emeklerin icin tskler bu güzel siirleri bizlerle paylastigin icin:)

Not:

cok güzel siirmis gercekten insanin asik olasi geliyor :D
    :-) oLma bence tavsiye etmem xD

bu tavsiyen icin gec kaldin :D
    30 Haziran 2010
  11. Hayal Aşk

Yalan olan duygulardan arınarak başlıyorum mısralara[​IMG]
    Ellerini ellerimde düşünerek bitiriyorum[​IMG]
    Sana yetmeyen aşkımın sorularıyla kapıyorum gözlerimi güne
    Akan yaşlarımın ıslattığı defteri kapatmadan…

Doğrularımı savundum yıllarca sana karşı[​IMG] aşkımı korudum
    Gözlerimi gözlerinde yetiştirdim[​IMG]
    Neden kaçtıklarını sorduğumda sana[​IMG]
    Cevap alamadım[​IMG] geçiştirdim

Sana kurduğum her cümledeki gizli korkuyu yaşadım[​IMG]
    Geçirdim günleri savurarak düşünmeyerek[​IMG]
    Cevap yazmadığın mektupları sayarak[​IMG]
    Yaşatamadığın aşkı hayal ederek

[​IMG][​IMG][​IMG]

…şimdi hala istiyorsak ikimiz de[​IMG] kendi kalabalığımızda kaybolabiliriz!

…şimdi hala istiyorsak ikimiz de[​IMG]
    kendi kalabalığımızda kaybolabiliriz!

Yeniden yabancısıyım ezbere bildiğim senin
    Beşinci mevsimde bitti diye bu düş
    Takvimden kovulmuş bir tarihe gömüldük…
    Kışa emanet yaz düşleri
    Yağmur yağdı mı silinir yüzündeki çizgiler
    Paslanır gider kış güneşi sabahlarında nemli kalan seviler…
    Umarım biter bu yılgın sancı[​IMG]
    Umarım biter…

Sus! Vakitsiz yağmur getirir gözlerime kelimelerin
    Islak gözlerimden izleme kayıp gidişini[​IMG]
    Yok oluşunu ikimizin…
    Avuçlarımızdan sızan hiçlikle
    Şimdi tutabiliriz kollarından yetim sahipsizliğimizin…
    Dinle! Suskunluğumuzla paylaştık sandığımız sessizlik bu.
    Şimdi çekiyor bizi en dibe…
    Ne çok aldanmışız birbirimize[​IMG]
    Aynı sessizliği hiç mi paylaşmadık yoksa seninle?

Mühürlü dudağımın sana ait yanı…
    Ölüler diriliyorsa şayet
    O vakit yüzleşiriz biz de…

[​IMG][​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG]

Dert oldu içime yeni yeni filizlenen tüm umutlar.
    Ne gündüzden bir beklentim
    Nede geceden bir beklentim var
    Beklettim yok artık sabahtan nede yarınlardan
    Aklımda birtek sen ve dilimde birtek sen
    İçimden geçenleri sana bir türlü diyemedim

Haykırmak istiyorum dağlara taşlara
    İçime dert olan seni bir çırpıda
    Duysun istiyorum dünya alem
    Seni ne kadar sevdiğimi
    Dilim varmıyor iki kelimeyi söylemeye seni seviyorum
    Seni ne kadar sevdiğimi bir türlü diyemedim

Sana bu kadar yakınken uzakların en uzağını yaşamak
    Bitmek tükenmek bilmeyen yolları aşılmaz dağları
    Aramızda bir nefes varken yaşadım
    Geçti diyorlar artık unutmak kolay değil
    Sen gelmesen de hayallerin geliyor odama
    Seni unutamadığımı bir türlü diyemedim.

Zincire vurulmuş gibi odamda tek başıma
    İşkenceler çekiyorum bağlanmışım sana
    Gözlerime mil çekiliyor kalbim dağlanıyor
    Görenler soruyor ne oldu sana bir bilseler
    Yeter artık! çöz ellerimi merhem ol yaralarıma
    Soranlara seni sevdiğimi diyemedim

Oysa ne ümitler ne hayallerim vardı
    Artık hepsi birden mazide kaldı ah hatıralar
    Bir ömür geldi bir ömür geçiyor
    Gözlerim karardı yavaş yavaş ellerim titredi
    Kalbimi hissetmedim artık sesler kesildi
    Son nefeste bile seni seviyorum diyemedim.

Mezar taşıma yazsınlar iki kelime
    Gelen geçen fatiha okusun acısın halime
    Ölünce bari bilsin herkes artık vakit geç
    Yazsınlar ;
    “içine dert oldu bir imkansız aşk
    Dünyada bir gün yüzü görmedi
    İnan bu dünyada senden başka kimseyi sevmedi”
    Derdimi bilmesin hiç kimse sen üzülme
    Vasiyetimde bile seni seviyorum diyemedim

5 minutes süre sonraki ekleme :

Başka yer doğru zaman[​IMG]doğru yer başka zaman.Herhangi birinde karşılaşamadık ki seninle.Anlaşabilirdik oysa ayrı sözlerlede ayrı anlamda.Sanırım hata zamanlamada...
    Ne söylesem birşey eksik.Yenilerini kuramadım daha cümlelerin.Kurmaya çabaladığım her cümlem senin.

Keşke o hataları hiç yapmamış olsaydım yada hiç başlamasaydık.Aslında keşkeleri sevmem ben sen çıkana kadar karşıma hiç pişmanlığımda olmamıştı benim.Ya tekrarlıyorum kendimi yada tekrarlanmaz bir yerlerdeyim...

Nerdeyim?

Herşey senin söylediğine çıkıyor aslında kendi hayatımı kendi ellerimle mahvediyorum.Cesaretimmi tükenmiş benim neden eskisi gibi aklıma eseni yapamıyorum.Hep yanlış yöne doğru attğım adımlar.Herşeyin farkında olupta hiç birşey yapamamak nasıl birşey anlatamiorum.

Artık düşünemiyorum...

Bölük pörçük uykularım arasında hep rüyalarımdasın.Herşey keşke bana yaptığın nane limona kattığın bir kaşık bal kadar tatlı ve masum olsa...

Özledim seni(Her ne kadar hakkım olmasada)

En güzel zamanlarım güzel sesinden dinlediğim şarkılarında saklıdır.

-----------------------------------------------------------

Ayrılmamız neyi değiştirecek[​IMG] ayrılık yüreğimden silip
    atabilir mi seni derdin. Kimbilir..

Bu sana son yazışım.
    Sözcüklere yüklemeye çalıştığım duygularım[​IMG]
    beyaz kağıtların keskin kenarlarıyla nasıl da parçalanıyor böyle.
    İlk kez yazmak böyle zor[​IMG] anlatmak bu kadar olanaksız.
    İçimde çağıldayan herşeyin[​IMG] sana doğru aktığını duyupta bunu anlatamamak.. Ne acı.

Oysa[​IMG] seni her düşündüğümde[​IMG] sesim[​IMG] zamanın ve mekanın olmadığı görünmeyen
    ince ipeksi bir yolda ilerleyip kulaklarına akmadı mı.

Her düşündüğümde seni[​IMG] yapmam gereken sadece izlemekti.
    Ruhumun sana akışı[​IMG] o hızlı ama bir o kadar yavaş[​IMG] delice ama bir o kadar sakin[​IMG]
    coşkuyla ama nasıl huzurlu bir çağlamaydı onların hepsi.
    Hemen duyardın[​IMG] büyük kalabalıklarda[​IMG] iki kişilik yalnızlıklarda[​IMG]
    yada gözlerin maviliklere kilitlenmiş.. Duyardın.

Hala duyuyorsun. Şimdi[​IMG] şuan[​IMG] seninle konuşurken[​IMG] ruhunda geziniyorum yine.
    Baktığın yerden uzaklaşan bakışlarını[​IMG] o kimselere hissettirmediğin
    bir anlık dalgınlığı[​IMG] sadece anın yakaladığı o ince sızıyı.. Kapa gözlerini..

Sen hep duyacak mısın beni[​IMG] ben hep anlatacak mıyım. Bilmiyorum.

Ama[​IMG] madem ayrılanlar hala sevgili[​IMG] ayrılanlar hala sevdalı[​IMG] bu ayrılıkta bitmeli..

Ayrılık.. Ne çok korkardık bu sözcüğe yüklenen anlamdan.
    Oysa şimdi anlıyorum ki[​IMG] ayrılığın kendisi değil[​IMG] ayrılmakmış asıl zor olan.

Ayrılmayı başarana kadar yaşanılanlar[​IMG] o kanatan acıtan korkulu bekleyişler..
    O kopuşu yaşamak[​IMG] artık başka biri değil[​IMG] sen olan o varlığı olduğu yerden çıkarmaya çalışmak[​IMG]
    ağlayarak git artık içimden diyebilmek[​IMG] ama daha derken pişman olup hayır kal ne olur diye yalvarmak..
    Ne kadar zordu mabel.. Öyle içimdeydin ki[​IMG] seni ordan çıkarmak kendimi paramparça etmek demekti.

Ayrılık.. O kanlı zafer.. Şimdi paylaştığımız işte bu.
    İçimizde o boşluğun büyük acısı yüzümüzde birbirimizin kanı var hala..

Sevgilim[​IMG]
    Sevgilim diyorum son kez sana. Bir daha demiyeceğimdendir bu[​IMG] ve bir daha yazmayacağımdan

---------------------------------------------------------

Korkular yükselişe geçtikçe hayat inişe geçiyor..
    Bir kaos yaşanıyor..Güneşli bir günün ortasına düşen fırtınalar gibi.. Sığınacak liman arayışı kaplıyor yalnızlığımızı[​IMG] bir görsek limanın zaten içinde olduğumuzu fırtınalar da dinecek gözlerimiz yakamozları toplarken..
    .....

Düşündüm[​IMG] söyledim[​IMG] söylediğimi yazdım hep..

Yine aklıma geldi söylenilen bir söz.. Hani derler ya; zaman[​IMG] ilaçmış her şeye..
    İşte bu sefer ilaç olamadı zaman Sevgili..

Kanayan hangi yarayı kapatıp[​IMG] hangi özlemi dindirdi ki zaman? Şimdi konuşmak istemiyorum[​IMG] daha sonra konuşalım demelerimiz bitmedi hiç..Her tesellimizde Zamanla düzelir her şey dedik..Kandırdık kendimizi[​IMG] kandırdık etrafımızdakileri..

Biliyorduk oysa Zamanın hiç bir faydası olmayacağını..İhtiyacımız olan Pembe bir yalandı ZAMAN kelimesinin anlamı..Şimdi Pembe hikayeler ile kandıramıyorum içimde Sonbahara koşan çocuğu..Dinlediğim şarkılar[​IMG] takındığım yalancı gülümsemeler hiç biri yetmedi işte..

Zaman geçti geçmesine de ilaç olamadı..Geçip giden anlar değiştirdi ikimizi de..İkimizde kendi kurduğumuz yalanın etrafında el çırpıp şarkılar söyler olduk.. Kendi kurduğumuz kandırmacaların en iyi oyuncuları olduğumuzu aynaya her baktığımızda yineledik..Oysa aynalara baktıkça gerçekleri görecektik[​IMG] kendi planladığımız yalanları değil..

Hani zaman her şeye ilaçmış derler ya[​IMG] inanma..Senin suskunluğun benim suskunluğum ile buluştu sessiz bir şarkı oldu yalnızlık..Üzerimde gezinen sonbahar rüzgarları üşütüyor beni sanıyordum ama üşümem bundan değilmiş.. Biraz hastayım galiba..Öksürük[​IMG] aksırık[​IMG] biraz da ateş.. Mikroplar yerleşmiş vücuduma üşümem ondanmış..

Hapşuuuuuuuu.... Çok yaşa...Sende gör..Hastasın sanırım..Geçmiş olsun.. Teşekkür ederim[​IMG] önemli bir şey yok.. Zaman her şeyin ilacı[​IMG] iyileşirim yarına!!!!!!

Bu kadardı işte hayalin ile konuşmam..Yokluğuna ilaç olamadı zaman..Ve sen artık tanıdığım “O” değilsin..Adını düşündüğümde kalbimin durduğunu hissettiğim o kadın değilsin artık..

Zaman yoksulluğuna çare olamadı[​IMG] benim yoksulluğumu da dindirmedi..Ve biliyor musun ilk defa unuttum adını..

Sesimi Ört
    -bir solukta okumak istemiyorum seni[​IMG] sayfalarını çevirme-

uyku tutmadı[​IMG] sen tut beni
    en son koynunda unuttum günaydın dilimi
    gözlerinde büyüdüm[​IMG] yüreğim sende çocuk kaldı
    hadi kalk gidelim[​IMG] bizi görüp yazacaklar[​IMG] az kaldı

en aaaifli sabah kahvaltım ! Sen[​IMG]
    göğsünde yürüdüğüm balıkçı kasabası
    akşamdan kalsın öpüşlerin[​IMG] yalpalasın dudaklarımda
    susuyorum[​IMG] özlemin gelincik tarlası
    susatma

gözüm tutmadı sensizliği[​IMG] bir daha yollama

efkar dağıttım[​IMG] herkese biraz düştü
    dalgalara gözlerimle yazdım şiirimi[​IMG] ıslandı ama yırtılmadı
    kalbim[​IMG] içli şarkılar kuşağı. İçinden geçiyor
    parmaklarım karanlıkta mum gibi[​IMG]
    sana yazıldıkça eriyor

ateşli çingene dansım! Sen[​IMG]
    uzağında kaldığım deniz ülkesi
    tutamayacağın sözler ver bana[​IMG] ben tutarım
    nefes alsın yorgunluğun dağınık yatak akşamlarında
    biliyorum[​IMG] gözlerin bir İstanbul hatırası
    kapatma

ellerim tutmadı vedada[​IMG] yaşlandım
    beni kendinde bağışla.....

ağlamak bile zor geliyor bana yağmurahakaret
    etmekten korkuyorum üşüyorum ama kimseye
    söylemiyorum onun için var yaşamak hayatta onunla
    kalmakmış yaşamak arkasına bakmadan gitmek
    benim deil onun hekettiğiymiş.........
    İçime kazımıştım seni kalbimin en icra köşesine
    ama göremedin aşkımın kudretini seni aslında ne kadar çok
    sevdiğimii

peki suçlu kim?????

benmi anlatamamıştım öpüşlerimin sıcaklığında AŞKIMI
    yoka senmi beni sadece öpmek için hiç olmadığın halde
    benimsin gibi davranmıştın..........

Belliki anlayamamıştın sana olan sevdamı.......

Gerçi ne yapsam anlayamazzsın artık yaaa...........

YAĞMUR YAĞDI GENE DÜN GECE ANDIM SENİ USULCA
    AMA AĞLAMADIM YÜREĞİMDEKİ TERKEDİLME ACISINA

Artık hıçkırarak ağlıyorum içimdeki nefret sen gittiğin günden
    beri dumadan kök salıyor bedenimde.........
    Sövüyorum sana
    Sövüyorum aptal aşkımaaaa
    Sövüyorum kalbi hiçe sayıptapuşt olmuş sevdalaaraa
    Yumrukluyorum duvarları yinede nefetim hala bedenİmde

SEN BENİM İÇİMDESİN
    VE ANCAK BEN ÖLÜRSEM ÖLÜRSÜN
    İKİMİZİDE ÖLDÜRÜYORUM

seni sevdiğim için kendimden utanıyorum
    aynaya bakınca ordaki ben değilim diyorum ordaki hala seni
    seven hala sana yanan bi zavallı diyorum
    Aynada kendi yüzüme tükürüyorum

Afetme beni.....Artık sevme ben sana acıyorum kendime acıyorum
    Ve diliyorum

SAADETİNDE BÜYÜK OLUR ŞEREFSİZLİĞİN KADAR

BELKİ SEN GİTTİN BEN BİRKERE ÖLDÜM
    AMA BENİM YOKLUĞUMU HİSSEDİNCE SEN
    BİNLERCE KEZ ÖLECEKSİN

inan zavallım hayat herkese gülümsemiyor
    ve bir gün senide vuracak benim ahlarım

BEKLE VE GÖR ZAVALLIM
    SAADETİNDE BÜYÜK OLUR ŞEREFSİZLİĞİN KADAR

-------------------------------------------------------

30 Haziran 2010
  12. SUPERDI !!!!cok teshekkurler
    30 Haziran 2010
  13. ●ŚOП İKλZ●

●ŚOП İKλZ● Yönetici

paylasmis oldugu siirler cok güzel ve süperler:)
    30 Haziran 2010
  14. Süperr Ya Tesekkürler
    1 Temmuz 2010
  15. Bu ıssız sokaklarda.
    Tekbaşıma seni aradım durdum[​IMG]
    Sabahlarakadar.

Gün yeniden doğdu.
    Özlemlerim birazcıkdaha arttı.
    Nerdesin kara sevdalım nerdesin.
    Yine ağlattın beni kara sevdam.

Bilsemki geriye dönmiyeceğini[​IMG]
    Seni aramam yıllar boyu.
    Derbeder ettin beni[​IMG]bu dünyaya.
    Sensiz bu hayat cekilmiyor karasevdalım.

Bana artık delidiyorlar karasevdalım.
    Cünkü heryere baktığımda[​IMG]
    Yağmurlar yağdığında[​IMG]
    Sen geliyorsun aklıma.

Yüreğimde kazılı ismi.
    (((ADI))) ((YAĞMUR))...

Gönül dergahımda
    Hazan mevsimi misafirim.
    Duygularım suskun[​IMG]
    Gönlüm ise avazı çıktığınca
    Haykırmakta..
    Ruhum sensizliğe
    İsyanlarda..

Aşk siper almış bana[​IMG]
    Sevda mermilerim tükendi[​IMG]
    Savunmaya gücüm yok.
    Takatim kalmadı[​IMG]
    Yokluğunla savaşmaya.

Ayrılığın son demindeyim
    Aklım yüreğime düşman
    Sevda dinler mi ferman?
    Kifayetsiz kelamım
    Adın dilimde
    Aşkın sol yanım.

Zamansız gidişine sözüm yok!
    Sözüm beni yarım bırakmana[​IMG]
    Beni sensizliğe mahkumiyetine[​IMG]
    Yargısız infazla;
    Müebbetime karar verişine[​IMG]
    Ölümümü sessiz sedasız seyredişine..

Uykularım nöbetlerde..
    Yarım kalmışlıklar[​IMG]
    Hayatımın her yerinde
    Duy da artık gitmeme izin ver!
    Sen olsan da aşkıma son nefer
    Madem giden sendin
    Seni bana bırak bu sefer...!

------------------------------------------------------------------------
    Senden başka yar bilmem ömür boyu gözüme
    Bak de yeter bakarım başım gözüm üstüne
    İster aşk denizine ister hicran gölüne
    Ak de yeter akarım başım gözüm üstüne

Yılda bir olsa bile seviyorum de hele
    Senden gelmişse eğer sefadır bana çile
    Yanlız kalbimi değil koca dünyayı bile
    Yak de yeter yakarım başım gözüm üstüne

Yeter ki sen bekle de hiç kalır sabır taşı
    Küçük bir umut bile olur gönül yoldaşı
    Razıyım ömür boyu gecen gündüz gözyaşı
    Dök de yeter dökerim başım gözüm üstüne

Biliyorum bu aşkın yanlız sensin galibi
    Her derdine razıyım çıkmasın tek talibi
    Varsın yağmur yağmasın sen iste şimşek gibi
    Çak de yeter çakarım başım gözüm üstüne

Tek söz etmem bu sevda vursa beni her yandan
    Tanrım beni korusun benden bıraktığın andan
    Ne kadar sevsem bile bir gün olur dünyandan
    Çık de yeter çıkarım başım gözüm üstüme

Biliyorum sevgili gönlünde yerim gurbet
    İster sılaya çağır ister her gün sürgün et
    Sen mutlu ol bitanem ben ömür boyu hasret
    Çek de yeter çekerim başım gözüm üstüne

Seni bu kadar sevmek yanlız benim günahım
    Hiç şikayet ettimmi bir gün çıktımı ahım
    Bir elimde yüreğim bir elimde silahım
    Sıkda yeter sıkarım başım gözüm üstüne

yokuş yukarı çıkmaktan yorgun düşsemde güzeldi senin yüreğinde nefes nefese kalmak!!!

benim ellerim kan revan içinde
    özlemin yüreğimi kanattı ve o vakit yüreğim ellerimdeydi...
    gözlerimde deli yaşlar vardı
    aktığını hissetmediğim ama bildiğim...
    yokluğunu bana bıraktığın gece
    gözlerin zifiri karanlıktı
    kaçar adımdı ayakların benden ileri..
    kurşunlar bedenimi delik deşik ederken ardından bakıyordum..
    her uzaklaşan adım beni vuran bir mermiydi..
    ve seni gözümde büyüten yine benim sevgimdi!!
    1 Temmuz 2010
  16. [​IMG]

Bir adım ötede sanki
    dokunsam gölgeme kaybolacak
    kaçıncı yorgun sabah bu
    esir düşmüş dünlere..
    yaprağın düşünce biraktığı hüzün sakinliğinde
    tut/un/sam / tut/ul/muyor kaçsam / kaç/ıl/mıyor
    zamansızlığımdan..
    düş/sem.. / …

dilimin kusuru yok
    bitmeyen bir ayrılık cümlesinde
    nereye koşsam ılık bahar arifesinden
    bul/an/sam rüzgarın seyrince... / …

ihtimaller dökülen yalnızlık denizinde
    kaçıncı sefer bu yarım kalan
    bir kırlangıç çığlığından doğsam
    süzülsem dağlara..
    kaç/sam.. / ...

zehir olsam dilime
    kilit vursam sinsice hasretin kelamına
    sus/sam.. / …

yüz çevirmiş bir duanın
    çığlıklarında kaybolsam şimdi
    bittikçe başlasam..
    yit/me/sem.. / …

mavisi sönmüş tozlu yollara sırtımı dönüp de
    içimi titreten ışığa
    yakıştırırken karaları;
    bir nida yapışıyor boğazıma düğüm düğüm..

uykusundan kaldırmaya kıyamadığım
    bir çocuk yüzü ki;
    avuçlarımda kayboluyor parmakları.
    sonları hep baştan yitiren yürek
    alacasında
    bir yenilmişliğin can çekişiyor
    biraz korkak titrek titrek..

sevda oluyor sonra
    sessizliğin adı..
    feryat figan yol almaya can direten..
    bir nida yapışıyor ki boğazima
    düğüm düğüm;

çıt yok..

söylesem / söylenmiyor
    git/sem.. / gidilmiyor..
    gidemeyişimsin..
    1 Temmuz 2010
  17. Bi başka ilişkiye başlamak için salıverdik birbirimizi.Her ikimizin de buna ihtiyacı vardı belki.Yalan hayat yıkmıştı yıkılmaz gözüken birlikteliği.Çözülmüştü aramızdaki bağ!Suçlamalar!Elbette olacaktı.Ama her şeyin bi sonu vardı bunun da tabi.İlişkimizin de olduğu gibi.Belki ben çok saf bakıyodum her şeye.Ama inanmıştım işte.Yine inanmıştım.Niye inanmıcaktım ki .Karşımda duran her şeyiyle gelmişti benim olmaya .Zaten bitecekti.Olsun erken bitmişse n’olur.Bitmişti işte sonuçta.Kalp kırmak niyesiydi?Kimbilir böle böle kaç kişiyi atıvermiştik hayatımızdan.Yine elde soradan düşününce “ulan güzeldi be!” diip iç geçirilicek zamanlar kalmıştı uzun uzun.Düşünebilirdi insan duygulanabilirdi .Zaman geçer. Geçtikçe biter her derdi?Kim bahsederdi sahte dünyanın baş döndürücü olaylarından.Bi yabancı gibi mi hitap etmek gerekirdi bir eski sevgiliye? Atmak mı lazımdı onu.İnsan kendi dünyasını paylaşmaya bu kadar hevesli başlayıp “paylaşım yok tekim” demeyi bu kadar mı isterdi?Oysa ki ayrılık da paylaşılabilirdi. Sayfalar diildi düşünceleri var eden.Olsa olsa duymayacağını bildiğin adama böle seslenirim ………..!!!!!!!!!
    vakit tamam seni terk ediyorum” !Evet bugün ben de gidiyorum sonbahar yalnız başına can sıkıcı olabiliyor.Böyle bi akşamüstü hava da kararmışken artık benden gitmeni ya da beni dünyandan atıvermeni kabul ediyorum.Hazmediyorum.Bu arada yaptıklarım boştu zaten.Ben şizofrenim.Doğuştan hem de!Gidip gidip geliyorum.Kelimelere de laf düşmüyor.Bu sıralar bi terk edişin huzurundayım.Önümde ışık dolu yeni bi yol.Bu da öyle kısa mı bilmem.Çağırıyor.Hoşuma da gidiyor.O yola yürümek istiyorum.”evet artık devam et” mi dersin yoksa içinden bu sıralar kopan bi şeyler mi olur bunu artık bilemiyorum.Çünkü seni bayadır tanımıyorum.Bu tanımamanın içinde her şeyimiz var.Bize ait her şey.Çünkü artık biz yokuz.Bu içi boş bi kelime yalnızca ve anlatmak istediğim hiçbi şeyin yerini alamıyor.Sadece şarkı var kulağımda.Anlatmaya çalışmaktan yorulmuş bi el yanında.O el artık içki şişelerini kaldırmayı beceremiyor.Alkolü de boşverdi bu yüzden.Artık “keşke”ler boş “olabilirdi”ler boş.Bardaklarım da boş.Sen yolcusun uzun zamandır.Ben daha yola yeni çıktım.Şans dile bana.(içinden ama…)
    “seninle bi bütün olabilirdik
    Hoşçakal gözümün nuru Hoşçakal!
    Hoşçakal iki gözüm Hoşçakal!”

“Kal” deseydin kalirdim…Demedin oysa… Kuru bir “bitmesin”den baska hicbir sey demedin. Oyle kuru oyle soguk oyle uzakti ki ondaki anlam! Bu kadar kolay miydi hersey bu kadar yakin miydik ucuruma? Savunmayacak miydin sevgimizi? “Kal” diye haykirmayacak miydin ardimdan?
    Dusundugum bu degildi…Hayal ettiklerim beklediklerim baskaydi senden…Mucadele beklemistim oysa yelkensiz olan gemimizi kiyiya ulastiririz sanmistim…Kiyiya ulastirirsin sanmistim.. Oysa onu denizin ortasinda savunmasiz birakmama goz yumdun..
    Bu kadar yipratici olamazsin…
    Oysa bir anlam olmaliydi yasadiklarimizda! Paylasilan duygularin bir anlami olmaliydi..Yuregimdeki martilarin bir anlami olmaliydi. Beynimizdeki melodilerin aramizdaki cekimin gecen aksamki sohbetin bir anlami olmaliydi. Duygularimizin bir anlami olmaliydi…
    Yuregimizdeki tum MARTILARI ucurdun simdi… Hangi yone gittiler bilmiyorum geri donerler mi bilmiyorum… Dunya bosaldi mi ne? Neden bu kadar sessizlesti birden yasam neden artik parlamiyor yakamozlar gozlerimde neden artik ruzgar esmiyor… Her sey seninle mi kaldi yoksa… Mantigim mantigimi bana birak lutfen ona ihtiyacim var. Bazi seyleri anlamak icin ona ihtiyacim var….
    Evet! Ben istedim ayriligi cikmaz yollara yonelen bendim kucaginda bir yigin noktayla karsina cikan bendim…Kahretsin! Bunu neden yaptigimi bilmiyorum.. Ve… Senin buna nasil goz yumdugunu.. Tipki… Balkondaki akasyalari sularken fazla sudan dolayi sararacaklarini bilmedigim gibi…Su onun icin hayat olmaliydi oysa.. Ve sen de benim tutunacak dalim!
    Bazi seyler vardi aramizda biliyorsun olmamasi gereken ama daima var olan. Farkli uclardaydik seninle farkli mevsimleri seviyorduk farkli zamanlarda… Sen buyuk firtinalara vardin bense lodostan bile urkuyordum…Oysa basardigimiz seyler vardi her seye ragmen daha dogrusu oyle saniyordum….Binlerce yildiz arasinda ayin guzelligini gosterebilmekti tek amacim…Yildizlari sondurmekti…Sorunlari yok etmekti…
    “Bitti” deyisim oylesine bir seydi oylesine siradan sakaciktan… “Hayir” demeliydin! Hatta kiyametler koparmaliydin yuregimde hendekler acmaliydin yoluma gidemeyeyim diye… Sahip cikmaliydin gozlerimdeki ay’a sevgimiz diye… Beni yolumdan alakoymaliydin… “Kal” demeliydin… Oysa demedin…
    Belki de senin ciceklerin coktan solmustu ve ben akasyalari kisin yasatmaya calismakla hata etmisim… Belki boylesi daha iyi oldu… “Kal” deseydin kalirdim… Hem de seve seve kalirdim. Martilarla kalirdim yakamozlarla kalirdim. Demedin oysa!
    Bilir misin?… Kac ciglik olup yikildi yuregim giderken… Bilir misin?… Nasil bir cana hasretti yuregim yolumdan dondurecek… Bilir misin?… Nasil zor oldu ardima bakmadan cekip gitmek…
    “KAL” desen kalacaktim… DEMEDIN OYSA!…
    2 Temmuz 2010
  18. özLedim Seni
    Sevgilim

Sen gideli kaç saat oldu ? Kaç gün geçti, kaç hafta..? Saymadım.. Bana yüzyıllar geçmiş gibi geliyor. Son anda sen giderken gözlerinin buğusunu bıraktın.. Şimdi sis içinde bütün dünya. Çiçekler gözyaşlarımı içti, sen onları kırağı sanırsın, çiy sanırsın.. oysa hepsi benim gözyaşlarımla ıslak..

Sevgilim özlüyorum seni.. Bir balta indirildi, içimden bir ağaç köküyle devrildi. Gözlerimden akan yaştan belli değil mi, içim kanıyor. Özlem bir bulut gibi sarıyor beni, kuşatıyor . Seni sevmek bir sonsuzluk gibi büyüyor içimde. Haftanın her gününe, geçen her saate senin adını verdim. Senin adınla başlıyor mevsimler, yıllar sen varsan içinde, geçerli...

Özlem bir yağmur gibi yağıyor üstüme. Damlalar yüreğime vuruyor. Gecenin karanlığında bir başınayım.Uykularım bölük pörçük. Bütün rüyalarımda sen.. gözlerim kapanır kapanmaz gözlerin yaklaşıyor. Sonra bir rüzgar alıp seni, benden uzaklara götürüyor.

Geceler boyu sabahlayıp uğruna, boşluğa düştüğüm sevdiğim, bir tanem, gözbebeğim.. Yüreğimden mühürlendim sana.. Şiirler havalanıyor kuşlar gibi, şarkılar ağlıyor yokluğuna.. Sevgilim hayatı sende buldum ben, tükenirsem sen tüketirsin beni.

Yoksun, gittin, tek başına koydun... Bu nasıl bir özlemdir, kendi gövdem ateşten bir gömlek.. yanıyorum..Yetti artık, yetiş n'olur dayanamıyorum.

18 minutes süre sonraki ekleme :

Canım yalnızca sevmek istiyor seni..

Canım yalnızca sevmek istiyor seni.
    Öncesinin ve sonrasının arasına alıp değil,alışılmış bir tören gibi değil.Hiç dokunmadan,belki de gözlerine bakmadan,konuşmadan belki belki de her zaman yaptığımız gibi değil..

Canım yalnızca sevmek istiyor seni.Unutup,tekrar hatırladığım çok sevdiğim bir şarkıyı hiç bıkmadan defalarca ara vermeden içten içe mırıldanıp zamandan koparıp alır gibi..

Canım yalnızca sevmek istiyor seni.Saçlarını yüzünden ayırıp,gözlerini kirpiklerinden, ellerini bileklerinden,ismini bedeninden ayırıp,ayrı ayrı bir evin odalarını gezer gibi,keşfeder gibi, ilk kez ve merakla ve hayranlıkla,bir kırmızının detayında dakikalarca takılıp bakar gibi canım yalnızca sevmek istiyor seni..

Canım yalnızca sevmek istiyor seni,nereye varacağını bilmediğim bir kaçamak yolculuğa,sırf aklıma esti diye,sevdiğim hiçbir eşyayı almadan yanıma çıkar gibi..Süregelen bir sevgiyle değil,öğretilmemiş,bilmediğimiz biçimlerde,kuşların kanatlarını açıp,özgürlüğe süzülmesine yarayan içgüdüleriyle,içimden geldiği gibi canım yalnızca sevmek istiyor seni.Tarifsiz bir hisle sevmek istiyorum seni.
    Tatlı,ekşi ya da tuzlu değil,bilmediğim bir tatla,bir duyguyla.Öyle,bir meyvenin tadını alır,bir kitabın adını okur gibi değil; bir yaz günü tenine vuran sıcaklığı gibi güneşin,serin bir akşamın denizden esen rüzgarıyla içine işlediği yosun kokuları gibi,anlatamadığın ama bırakmak istemediğin,bitmesini istemedigin bir hisle..

CANIM YALNIZCA SEVMEK İSTİYOR SENİ..
    NE UMUT ETMEK,NE DE BEKLEMEK..BASKA HİÇBİR ŞEY..

7 minutes süre sonraki ekleme :

Seni öyle seviyorum ki;

Tarifi mümkün değil!
    Seni öyle seviyorum ki;
    Dilim tutuluyor anlatılır değil!
    lugat yetersiz kalıyor
    Ah be canım! yetersiz
    Denizler mürekkep olsa
    Bütün ağaçlar kalem olsa
    Yer[​IMG] gök[​IMG] boşluk kağıt olsa
    İnan sevdiğim yetersiz
    Seni öyle seviyorum ki;
    Elim titriyor anlatılır değil!
    Gözümün gördüğü her şey sen
    Konuştuğum her kes sensin
    Ayaklarım sana diye yürür
    Kalp atışlarım seni zikr ediyor
    Taş[​IMG] toprak[​IMG] dokunduğum sensin
    Seni öyle seviyorum ki;
    Bedenim titriyor anlatılır değil!
    Çileye sen diye sarıldım
    Derdi sensin diye kabullendim
    Göz pınarlarım sana
    Ömrümü sana biçtim
    Seni öyle seviyorum ki;
    Kalbim titriyor anlatılır değil!
    Hayalleri senli diye sevdim
    Bütün resimleri sen diye öptüm
    Denizleri sevdim gözlerin mavi diye
    Anla sevdiğim anla
    Yazmaya gücüm yok
    Her şeyi[​IMG] ama her şeyi
    Sen diye sevdim
    Suyu[​IMG] ekmeği[​IMG] havayı
    Ya[​IMG] anla işte...
    Seni öyle seviyorum ki;
    Yüreğim titriyor anlatılır değil!
    Dualar ediyorum dualar
    Bir gün de olsa
    Bir an bile yeter görsem
    Kollar sonsuzluğa açılmış
    Seni diliyor tir tir
    Seni öyle seviyorum ki;
    Ruhum titriyor anlatılır değil!...
    3 Temmuz 2010
  19. [​IMG]
    ...Ve Çekil Git Artık[​IMG] Gölge Etme[​IMG]
    Alın Yazısı Gibi Görme[​IMG]
    Değilim Birşeyin[​IMG] Olmadım Hiçbir Şeyin[​IMG]
    Çekil Git Artık[​IMG] Ne Olur Çekil Git[​IMG] Kötü Söyletme...
    Yaşamaz de[​IMG] Olsun de[​IMG] Deki Bitti[​IMG] Bitti de...
    Kardı Yağdı[​IMG] Yağmurdu Aktı[​IMG] Kurudu de...
    Sonra Toprağa Karıştı[​IMG] Soldu de...
    Ne Bileyim İşte[​IMG] Kısaca Öldü de...
    Ne Dersen de...

"Sana Git Dediğim Yalan
    Yokluğun Bende Kalan
    Son Sözüm Budur Sakın Sakın Gitme"
    4 Temmuz 2010
  20. ●ŚOП İKλZ●

●ŚOП İKλZ● Yönetici

siirler süper tskler takipcinim :D bu arada konu sabite alalim göz önnde olsunki üyelerimiz bu güzel siirlere rahatlikla ulasabilsinler
    8 Temmuz 2010
  21. SağoL abicim :)
    PayLaşıma devaam..

Gönlümdeki deli fırtınaları sana anlatamam
    Haykırsam içimde bitkin düşer senliğim
    Kaldırıp atsam bu yüreği[​IMG]
    Sevmeyi sende öğrendiği gibi
    Senin katilinde olurum...
    Ben çekip gitmelerin sahibiyim
    Yaban güllerinin dikeni...
    Ben bu dünyanın yabancısı...
    Ellerimde kanlı cesedi ölümümün
    Hadi gül ne duruyorsun!
    Ben yaşamadan öldüm sende
    Hadi Gül!
    Herşey basit herşey aynı...
    İstesem bir sözümle yıkardım sahte dünyanı başına...
    Ama yürek kaldırmaz bizde...
    Biz severken ölürüz...
    Aslında bunları sana yazarken gülüyorum biliyor musun
    Hem de sana acı acı yaslarımı bıraktım...
    İhanetlerini unutmam gülüm...
    Seni bir kere sevdim bin kere öldüm
    SENİ ALLAH AFFETSİN...
    Ben benliğime DÖNDÜM!
    8 Temmuz 2010
soru sor

Gülümseme...' |Dugu Bahçsi|

Alakalı Aramalar:

1. lugatinda ne kadar kelime olsada anlatamadigin acilari anlatman mumkun degil

,
  2. yorqunum

,
  3. nefetim artik seni скачать

,
  4. helalim ol diye beklerken,
  5. gulumseme yarım kaldı sözler