Forum Kuralları

İsimli konu WH 'Site & Forum Hakkında' kategorisinde, Nick üyesi tarafından 10 Eylül 2005 tarihinde yazılmıştır. Forum Kuralları hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Nick

  Nick Yönetici

  FORUM KURALLARI

  1. Web Hattı forumlarının yöneticileri, moderatörleri ve süper moderatörleri hertürlü uygunsuz veya başkalarını rahatsız edecek içerikleri silecek olsa da, bu tür içeriklerin gözümüzden kaçması durumunda veya herhangi bir nedenden dolayı bahsi geçen içerik silinemediyse, Web Hattı forumlarının yöneticileri, moderatörleri ve süper moderatörleri kendisi yazmadığı sürece söz konusu içeriğin hiçbir sorumluluğunu üstlenmemektedir. Forumlarda yazılan her mesaj, o mesajı yazanın sorumluluğundadır ve sonuçları da sadece söz konusu mesajı yazanı ilgilendirecektir.

  2. Web Hattı forumlarında; aşağılayıcı, başkalarını küçük düşüren - küçümseyen, forum yöneticilerine veya üyelere saygısızlık içeren, kaba, müstehcen, iftira niteliği taşıyan, tehdit dolu, nefret duyguları içeren, herhangi bir üyenin kimliğini açıklayıcı, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası kanun, tüzük veya anlaşmalara, ülkemiz çıkarlarına, kişilik haklarına veya genel toplum ahlak kurallarına aykırı, din, dil, ırk, cinsiyet ve benzeri ayrımcılığı yapan, yasalara aykırı mp3 içeren, konu açmak veya mesaj göndermek veya ilgili sitelere link vermek yasaktır.
  3. Bu kurala uymayan üyeler süresiz olarak siteden uzaklaştırılır. Ve gerekiyorsa gerekli makamlara IP adresinizle birlikte bilgileriniz ulaştırlılır. Kullanıcılar bu forumun adminleri, moderatörleri ve süper moderatörlerinin; konuları, mesajları veya herhangi bir içeriği kendi iradeleri doğrultusunda silme, taşıma, kopyalama, kapama ve düzenleme yetkisinin olduğunu kabul ederler. Ve yazdıkları her bilginin her cümlesinin veritabanında saklanacağını kabul ederler. Bu bilgilerin herhangi bir yolla başka insanların eline geçmesi durumunda sorumluluk üstlenmediğimizi kabul ederler.

  4. Foruma üyeler tarafından gönderilen her mesaja forumu düzene sokmak adına forum yöneticileri ve moderatörleri her türlü işlemi yapma hakkına sahiptir. Eğer ki bir şekilde bizim yanlış olduğumuzu düşünüyorsanız, haksızlık hissediyorsanız hiç çekinmeden admin [at] webhatti [nokta] com adresinden bizle iletişime geçebilir ve istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

  5. Foruma üye olurken belirlediğiniz ya da sonradan kendi isteğinizle değiştirdiğiniz kullanıcı adınız veya giriş adınızın genel toplum ve ahlak kurallara aykırı olması durumunda size bildirilmeksizin fark edildiği halde derhal silinecektir. Ayrıca sorumluluk söz konusu durumdaki kullanıcı veya giriş adını yazana aittir forum yöneticileri ve moderatörleri bu konuda hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir.

  6. Forumda düzensizlik oluşturacak hareketlerde bulunmak yasaktır. Söz konusu hareketler şunlardır; konuları ait olmadıkları kategorilere açmak, konulara alakasız mesajlar yazmak, arama yapmadan daha önceden açılan konuya benzer konu açmak, forumda gereksiz mesaj yazmak ve flood yaparak forumda kirlilik oluşturmak.

  7. Kullandığımız vBulletin forum sistemi bazı durumlarda bilgilerinizi saklamak için cookie kullanmaktadır. Bu cookie ler sadece ve sadece forumda daha rahat gezinti yapmanızı sağlamak içindir. Foruma kayıt olurken kullandığınız e-mail adresiniz sadece şifrenizi değiştirebilmeniz veya forumdan haberleri daha rahat almanız için kullanılmaktadır.

  8. Forumda Web Sitesi Reklamları - Tanıtımları kategorisi bulunmaktadır. Bu kategoriye aynı site hakkında iki konu açmak yasaktır. Eğer ki herhangi bir nedenden dolayı iki konu açılırsa açılan ikinci konu silinecektir ve üyeye gereken ceza verilecektir.

  9. Forumda siyasi içerikli konular açmak yasaktır. Eğer ki söz konusu içerikli bir konu forum yöneticileri veya moderatörleri tarafından belirlenirse konu derhal silin ecektir.

  10. Forumda yaptığınız paylaşımlar sonsuza kadar saklanacak değildir. İlerde bir sorunla karşılaşılıp foruma bir zarar gelirse ve bu bilgileri kaybedersek sorumluluk üstlenmeyiz.

  11. Sitedeki mesajlarda bulunan her türlü başka site linkleri bizim sorumluluğumuzda değildir. O linki yazan kişi tüm sorumluluğu üstlenmektedir.

  12. Forum kuralları ilerde yöneticisi tarafından değiştirilebilir. Bir değişiklik yapılması durumunda sizin kabul ettiğinizi varsayılacaktır. Forum kurallarını takip etmeyi unutmayın.

  13. Adminlere ve moderatörlere yardım için özel mesaj atmak yasaktır! Atılan özel mesajlara cevap verilmeyecektir.Eğer bir sorununuz varsa ilgili bölüme konu açabilirsiniz.
  14. Web Hattı forumlarında [email protected], [email protected], keygæn yani telif haklarıyla korunan yazılım, oyun ve bunun gibi içerikleri paylaşmak yasaktır. Bu tip içerik yayınlayan kişiler forumdan uzaklaştırılacaklardır.
  15. BiteFight gibi online oyunların üyelik sayfasına link vermek, bir nevi reklam yapmak yasaktır. Bu gibi durumlarda kişi süresiz uzaklaştırılıp mesajı silinecektir.
  16. Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.
  10 Eylül 2005
  #1
 2. Forum Kuralları Cevapları

soru sor

Forum Kuralları