Bir Asker ve Hemşire

İsimli konu WH 'Sevgililer Günü Hikaye Yarışması' kategorisinde, firenx üyesi tarafından 15 Ocak 2011 tarihinde yazılmıştır. Bir Asker ve Hemşire hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Yaşım 16 idi. Daha lise 3.Sınıfta görmüştüm Aslı’yı. Tutuldum kaldım. Kokusu , teni beni çekiyordu içten içe. Dayanamadım gittim yanına. Heycanlanmıştım ama kararlıydım. Duygularımı içimde yaşamaktansa ona anlatacaktım. Yanına vardığımda dilim tutulmuştu sadece gözlerine baktım ‘’ Seni Seviyorum’’ dedim. İlk başta güldü sonra ‘’ benim sevdiğim var. Kusura bakma.’’ Dedi. Kalakaldım, kıpırdayamadım. En sonunda gururumu ayaklar altına alıp ‘’ sen bilirsin’’ dedim. 2 senem sadece derslerde ona bakarak ve hayal kurarak geçti. Artık lise bitiyordu. Askeri Akademi sınavlarına katıldım. Ama aklım hala ondaydı. 4 yıldan sonra astsubay olara Hakkari’nin Yüksekova’da bir dış karakoluna tayinim çıktı. Tarih 12 Şubat 2001 di. Bir gece operasyona giderken bir askerin arkada kaldığını gördüm. Ona yardım için giderken aniden taciz ateşi açtılar. Biz dağın alt tarafındaki kayalıklara sığındık. Çatışma devam ediyordu. Askerim haykırdı ‘’ Sevgililer günüde yanında olamayacağım Esra. Ölüyorum! Lütfen beni affet. ‘’. O an aklıma Aslı gelmişti. Bir an durdum. Aklıma o gülüşü , o kokusu gelmişti. Silah sesleri gelmiyordu artık. Dışarı çıktığımızda 3 askerin şehit olduğunu gördüm. Sonra yanımdaki askerime bakarak ‘’ Gördün mü? Bazen ummadığın bir anda her şey olur biter.’’ Dedim. Sonra bir ses duydum. Sinek vızlaması gibi. Sonra sol konumda yanma hissettim ve yere düştüm. Gözlerimi açtığımda Aslı karşımdaydı. Hala eskisi gibi güzeldi. Sonra gözlerimi kapattım ve uyumaya başladım. Uyandığımda Aslı karşımdaydı bana bakarak ‘’ Berk ‘’ dedi. ‘’ Bu sen misin?’’ dedim bağırarak.Tarih 13 Şubat saat 23.52’di. Ve ben Sormadan o bana her şeyi anlattı ‘’ Ben lise yıllarında senden hoşlanıyordum. Ama seni kaybetmenin acısını çekmek istemediğim için başkası var diye yalan söyledim. Derslerde beni izlediğini biliyorum. Çünkü senin bana bakmadığım her anda benim gözüm senin üzerindeydi. Benimde 2 senem seni düşünerek geçti. Üniversite sonunda Hemşire olarak Hakkari askeri hastane ye tayinim çıktı’’ devam ederken kestim sözünü. ‘’ saate bak ‘’ dedim. Saat 23.58 ‘’ 2 dakika sonra sevgililer günü’’ dedim. Ve ona Tekrardan ‘’ seni seviyorum’’ dedim. Bu sefer oda gözlerimin içine baktı ve elimi tuttu. Hayalim gerçek oluyordu. Saat tam 00.00 14 Şubat sevgililer günü iken oda gözlerime bakarak ‘’ seni seviyorum ‘’ dedi. Ama bir sorun vardı. Ben tam köprücük kemiğimden vurulduğum için sol kolumu kullanamıyordum. Bir an gözünden yaş aktı ‘’ sil gözünü yaşını. Sana söz hayata tutunacağım. Sana söz veriyorum. Yeter ki bana güven ‘’ dedim kararlı bir şekilde. Aklımda Aslı’ya verdiğim söz vardı. Azim ettim. Her gün düzenli olarak rehabilitasyon merkezinde çalışıyordum. Ve sol elimi artık kullanabiliyordum. Yüzükleri aldım. Aslı’nın önüne eğildim. Ona ‘’ benimle evlenir misin?’’ dedim. Bağırarak ‘’ evet ‘’ dedi . Sonra sol elimle yüzüğü onun narin parmağına taktım. ‘’ Bak tarih 14 şubat sevgililer günü. Bizi karşılaştıran o gün’’ dedim. Ve bana sarıldı. Sımsıkı , kopmamakcasına. Ve 14 şubat sevgililer gününü doğum günüm olarak benimsedim…
    15 Ocak 2011
  2. Bir Asker ve Hemşire Cevapları

3. Valla Yeni Üye felan Süper Bi Hikayeymiş ...
    15 Ocak 2011
  4. ewet gercekten güzelmiş +rep
    15 Ocak 2011
  5. Kartal Yeni Üyeler Geçmesin Bizi :D
    15 Ocak 2011
  6. yok be o kadar değil:)
    15 Ocak 2011
  7. Biz Yanlıs Yaptık Keske İkimiz bir Katılsaydık
    15 Ocak 2011
  8. öle birşey olmuyor;galiba benim tek sorunum yorumlarda millet okuyor ama yorum yazmıyor galiba misafirler okuyor ama yazamazlar???
    15 Ocak 2011
  9. Önemli Olan Yorum Ne Kadar Yorum O Kadar Sevilme Demek
    15 Ocak 2011
  10. işte sorunda orda yaz bakiim bana bi yorum:):muha::muha:
    15 Ocak 2011
  11. saolun beyler :D
    15 Ocak 2011
  12. ö.d sen yenisin anlarsın:tamam:(başarılar)
    15 Ocak 2011
  13. Biz yeni üyelere moderatörken böyle yapmamıştık.Adam gayet güzel yazmış.Eğer kazanırsa güme gitmediğini bilirim yani.
    Başarılar
    15 Ocak 2011
  14. Çok güzel bir hikayeymiş :)
    15 Ocak 2011
  15. Bende Beyendim :P
    15 Ocak 2011
  16. Oha süper! Teşekkürler...
    15 Ocak 2011
  17. Spaz Beğendiyse Tamam Ben Bu Cocuga Vericem :D:D
    16 Ocak 2011
  18. Admin Şu Memojeti Banlarmısın Kendisi Benim Engelli Kardeşimde ... Üyelik Alımış ! Sonra Ben Ban Yicem Aynı İp diye Evde 1 Pc War :S
    16 Ocak 2011
  19. zuhahahaha:muha::muha::muha::muahaha::muahaha:ban verin mapleaQ'a :)))
    16 Ocak 2011
  20. Evdeyim 15 Tatilde Dövüyom Yine Giriyor ... Bide Ben Yicem :S
    16 Ocak 2011
  21. kaca gidiyon sen dostum?
    16 Ocak 2011
soru sor

Bir Asker ve Hemşire

Alakalı Aramalar:

1. hemşire hikayeleri

,
  2. hemşire hikaye

,