After effects cs6 Türkçe eğitim videosu

İsimli konu WH 'Yazılım Genel' kategorisinde, özbek doygun üyesi tarafından 4 Ocak 2017 tarihinde yazılmıştır. After effects cs6 Türkçe eğitim videosu hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. özbek doygun

  özbek doygun Yönetici

  [​IMG]  After Effects, benzer bir çok tasarım ve prodüksiyon yazılımına sahip Adobe firmasının yayınladığı video kompozisyon ve post-prodüksiyon programıdır.

  Genellikle hareketli grafik yapımında kullanılan Adobe After Effects, benzer doğrusal olmayan video prodüksiyon programları Shake, Combustion gibi katman (layer) mantığıyla çalışır.

  Projeye eklenen video, fotoğraf, vektörel grafik, müzik gibi her öğe ayrı bir katmanda yer alır ve diğer katmanlarla etkileşime geçer.

  Avantaj ve dezavantajlarıPremiere, Final Cut, Avid gibi kurgu-montaj programlarından çok daha işlevsel olmasına karşın, kompozisyon yazılımı özellikleri taşıdığından, video kurgularken bu programlar kadar pratik değildir.

  Ses kanalını gerçek zamanlı kullanmak zahmetlidir, video üzerinde kesme/yapıştırma, zamanda ileri/geri gitme gibi işlemler nispeten daha zordur. Bu yüzden çoğunlukla bir kurgu-montaj programıyla bir arada kullanılır.

  Televizyonlarda izlediğimiz reklamlardan programların giriş jeneriklerine kadar geniş bir kullanım alanına ek olarak, profesyonel anlamda filmlerde özel efekt yaratmak için de kullanılabilir.

  Photoshop, Flash, Premiere, Encore gibi piyasada sık kullanılan birçok Adobe yayını program ile son derece uyumlu çalışabildiği için günden güne genişleyen kullanıcı kitlesine ve yazılım desteğine sahiptir.


  BURADAN İNDİR

  4 Ocak 2017
  #1
 2. After effects cs6 Türkçe eğitim videosu Cevapları

soru sor

After effects cs6 Türkçe eğitim videosu