yardım!! disk yazmaya karşı korumalı nasıl kaldırcaz bu korumayı

İsimli konu WH 'Donanım Bileşenleri' kategorisinde, dun_wolf07 üyesi tarafından 3 Eylül 2008 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: yardım!! disk yazmaya karşı korumalı nasıl kaldırcaz bu korumayı. arkadaşlar bana acil yardım edermisinz ya bu preminyumları nasıl aktif edecez yardım pls !!!lütfen yardım!!!édisk yazamaya karşı korumalı sorunu"... ...

1. arkadaşlar bana acil yardım edermisinz ya
    3 Eylül 2008
  2. yardım!! disk yazmaya karşı korumalı nasıl kaldırcaz bu korumayı Cevapları

3. hangi disk onu anlamadım flash diskmi yazmaya karşı korumalıysa yanında küçük bir düğme var onu ileri bastır :D bu kadar basit
    3 Eylül 2008
  4. disk yazmaya karşı korumalı ne demek .dediğiniz başlata girip çalıştıra girdim o dediğiniz şeyler çıkmıyo:uzgun:
    22 Kasım 2008
  5. genellikle telefon ve fotograf makinasının kartlarından alınan bi hata ben hiç usb de görmedim bu hatayı ama telefonumda ve yfotograf makinemde yaşadım kartı sağlam bi virüs programıyla tanıdın yada yaklaşık onbeş yirmi kere tekrar tekrar yazmaya deneyişn içindeki bir çeşit virüs dolayısyla yapıo bunu en ii çare biçimlendirmek
    8 Ocak 2009
  6. Bazı Flash disklerde anahtar kendi içinde olur..
    Yani Kartı Taktığınız Zaman Yuvaya Tam Oturtmayın Az geride Kalsın.
    Eğer Tam Oturtursanın Yazma Korumalı Olacaktır...
    26 Ocak 2009
  7. arkadaşlar bende de micro sd hafıza kartı var lock ters yonde yine aynı hatayı veriyor.buna birinin el koyması lazım bu sitede varsa vep telefoncu üye lütfeennnn yardım etsiin'''''''
    21 Temmuz 2009
  8. yha arkadaşlar mrb benim telofonn hafıza kartı açılmıo disk korumalı filan dio veri yükleyebiliorum bilgisayara ama pcden hafıza kartına veri atamıorum bilgisi olan varsa yardımcı olsnn acill
    12 Nisan 2011
  9. 10 Şubat 2012
  10. Hergün gittiğim internet kafede önceden böyle bir uyarı vermezken birden bu uyarıyı almaya başladım. Elemanı çağırıp herhangi bir koruma programı olup olmadığını sordum. Bana bir koruma programı olmadığını söyledi. İnternette kısa bir araştırmadan sonra sorunu regedit’ten çözüleceğini gösteren yazılardan biri sorunumu çözmeme yetti.[​IMG]Bu sorunu çözmek için;Başlat > Çalıştır > regedit yazıp enter tuşuna basın.HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies kısmında sağ tarafta WriteProtect‘i göreceksiniz. Onu çift tıklayın ve oradaki 1 değerini 0 yapın ve kapatın. Artık Usb belleğinize dilediğiniz gibi kopyalama yapabilirsiniz.StorageDevicePolicies Yoksa Ne Yapacaksınız?Bu yazının altına yorum yazan arkadaş StorageDevicePolicies kısmının olmadığını söylemiş. Ben bu yazıyı Windows XP’de hazırlamıştım ve şu anda Windows 7 kullanıyorum. Kendi kullandığım Windows 7′de de StorageDevicePolicies kısmı yok. Sanırım bu Windows 7 ile alakalı bir durum. Arkadaşın yorumundan sonra internette ufak bir araştırma yaptım.Sorunun çözümü için Usb Disk Yazma Koruması isimli rar dosyasını bilgisayarınıza indirin. İndirdikten sonra rar dosyasını açın. İçinde iki tane kayıt girdisi olduğunu göreceksiniz. Usb disk yazma koruması açık olana çift tıklayıp çıkan pencerede Evet’i tıklarsanız korumayı aktif hale getirmiş olursunuz. Aynı işlemi Usb disk yazma koruması kapalı için yaparsanız korumayı kapatmış olursunuz. Ayrıca bu işlemi yaptıktan sonra Control’un altına StorageDevicePolicies eklendiğini de göreceksiniz.Y

Alıntı
    11 Mart 2012
  11. Arkadaşlar ben yeni 4 gb hafıza kartı aldım yanında içene hafıza kartı koyma kartı da verdiler adı şuan aklımda değil de. Dediğiniz gibi yaptım ama olmuyor. Bende bilgisayrda bluetoot var onla koyuyorum yapacak birşey yok . :(
    19 Mayıs 2013
  12. yorumlarda sölediklerinizi yaptm ama olmadı ne yapmam lazım?
    23 Mayıs 2013
  13. arkadaşlar; kaç adet web sitesine baktıysam da bunun tam bir çözümü adeta türkiyede yok, herkes hatayı o kadar yanlış anlıyorki, yavhu yanında tırnak olupta tırnağı açmasını bilmeyipte buraya yazacak değil ya adam, tabiki gerekirse onu yapar. hem ne alaksı var kullanıcının bilgisayarından kaynaklı gibi bir yorumlar yapılıytor bir sürü saçma sapan programlar v.s. yayınlanmış heryerde. regeditler gpc ler v.s. madem öyleyse aynı usb flası başka bir pcye takın sorunun olmaması lazım dimi, yok arkadaşım pc ile alakası yok, başka bir bilgisayara takıncada yine aynı hatayı alacaksınız, çözümü bunlar değil.

hatta ben partition wizard tarzı progmralar ile de denedim. yönet emnsünüdennde bakıorum. unlocker ilede silmeye çalıştım ama olmuyor. yabancı sitelerde serach yapacağım, bulabilrsem vaktim olrusa yazacağım, wallahi siteme sırf bununla ilgil konu koyacağım abi herkesmi yanlış bilir bir konuyu :D
    28 Mayıs 2013
  14. arkadaşlar merhaba ben de bu konuda sıkıntı çektim.yukarıda biri anlatmış bişeyi indirdim ve oldu tavsiye ediyoruumm.
    6 Mayıs 2014
soru sor

yardım!! disk yazmaya karşı korumalı nasıl kaldırcaz bu korumayı

Alakalı Aramalar:

1. mini sd kart yazma korumalı

,
  2. Hafiza kart koruma nasil kaldirilir

,
  3. zambak usb koruması kaldırma