Windows 7 Windows 7 varsayılan klasör simgesini değiştirmek

İsimli konu WH 'İşletim Sistemleri' kategorisinde, ●ŚOП İKλZ● üyesi tarafından 14 Kasım 2010 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Windows 7 Windows 7 varsayılan klasör simgesini değiştirmek. Windows 7 varsayılan klasör simgesini değiştirmek video Windows 7 varsayılan kalsör simgelerinden (yani sarı renkli kasörden ) sıkıldınız veya... C sürücüsünün simgesini değiştirmek Windows 7 Açılış ekranını değiştirmek...... ...

1. Windows 7 varsayılan klasör simgesini değiştirmek video

Windows 7 varsayılan kalsör simgelerinden (yani sarı renkli kasörden ) sıkıldınız veya değiştirmek isterseniz.İstedeğiniz herhangibi simgeyi varsayılan olarak ayarla bilirisiniz.
    Arama kutusuna veya çalıştıra regedit yazalım kayıt defterine ulaşalım.
    HLM > SOFTWARE > Microsoft > Windows > CurrentVersion > Explorer anahtarına ulaşalımExplorer anahtarına sağ tıklayalım Yeni > Anahtar diyelim oluşturmuş olduğumuz anahtarın adını Shell Icons olarak değiştirelim.

Shell Icons anahtarı seçili iken sağ tarfa geçelim Yeni > Dize değeri oluşturalım adını ise 3 yapalım.Oluşuturmuş olduğumuz dize değerine (3) çift tıklayarak açalım veya sağ tık değiştir diyelim.

Değer vergisi kısmına hangi simgenin olmasını istiyorsanız bilgisyarınızda bulduğu tam yolu yazalım veya kopyalayıp yapıştıralım ve Tamam diyelim.
    Kayıt defterinden çıklaım sistemi yeniden başlatalım.Windows 7 varsayılan simgesinin değiştirin görecekseniz sarı klasörler gitti onun yerine sizin belirlediğiniz simge geldi.

14 Kasım 2010
  2. Windows 7 varsayılan klasör simgesini değiştirmek Cevapları

3. peki dostum klasör simgeLerine istediğimiz bir resmi nasıL koyuyoruz biLgiN var mı?
    (win 7de )
    yani mesela benm adobe cs4 programlarım hepsi bir klasörde ve ben adobe logosu altında bir klasör oluşturdum. simgesini adobe logosu yapmak istedim. ama beceremedim nasıL yparız bir jpeg fotoyu klasör simgesi yaparız?
    5 Aralık 2010
  4. SHELL32.dll
    dosyasını wordpad la açıp ordan nesne ekle yoluyla yapman gerekir ama bu profosonelce dikkat etmen gerek

hata yaparsan windows un çalışmamasına sebep olabilir çünkü bu dosya sistem32 de mevcut

ben çalışma yapıyorum bunun üzerinde eğer olursa buradan sana bilgi vereceğim
    17 Ocak 2011
  5. tehlikeli işler şekilci olmayın w 7 ye karşı
    28 Ocak 2011
  6. Kardeş Başlat dan Fotoğrafının altındaki Bilgisayarının ismi neyse ona tıkla oradan resmini değiştirmek istediğin klasörü bul sonra klasöre sağ tıkla ve özelleştir sekmesine tıkla. Bu kadar basit :)

Fakat bu özelleştir sekmesi sadece PC isminden girersen yani Bilgisayarının adı diyelim Yasin. C ye gir kullanıcılara gir oradan Yasin e gir.

C:Kullanıcılar:Yasin

HAYVAN HABER - Blogcu
    11 Şubat 2011
  7. Daha da kolayı; ya da simgesini değiştirmek istediğin klasörün üstüne sağ tıkla "Dosya Konumunda Aç" de ve açılan pencereden simgesini değiştirmek istediğin klasöre sağ tıklayıp özellikler de ve en sağda 5. sekme olan "Özelleştire" tıkla gerisini artık sen yaparsın.

Selamlar...
    11 Şubat 2011
  8. teşekkür ederim cevaplarınız için..

ben de o kadar uğraşmıştım, bulamamıştım, meğerse pek bi kolaymış yavv..

selamlar bilgisini paylaşanlara..
    18 Ağustos 2011
  9. ben bi adam gördüm video izlerken adamın klosürü playstation 3 var resmi bende öyle şeyler yapmak istiyorum fakat göz at diyince simge değiştrde resimler çıkmıyor belli bi ölçü miü gerek lütfen cevaplayıın ?
    5 Eylül 2012
soru sor

Windows 7 varsayılan klasör simgesini değiştirmek