Vücuttaki en güçlü kas hangisidir?

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, hasanyesil üyesi tarafından 26 Mart 2008 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Vücuttaki en güçlü kas hangisidir?. Tahmin edin, bir insan vücudundaki en güçlü kas sizce hangisi olabilir. Tahmini çok zor çünkü insan vücudundaki en güçlü kas hiç ummadığınız bir... Güçlü Ve Sağlam Bir İmanın Yolu..... ...

1. Tahmin edin, bir insan vücudundaki en güçlü kas sizce hangisi olabilir. Tahmini çok zor çünkü insan vücudundaki en güçlü kas hiç ummadığınız bir organda.

Ne bacak ne de kol kasları. İnsan vücudunun en güçlü kası dili olduğunu biliyor muydunuz?
    Ortalama bir insanda 10.000 tane tat alma dokusu bulunuyor.İnsanlar her üç ila on günde bir, yeni tat alma dokuları üretiyor ama yaş ilerledikçe bunun sayısı giderek düşüyor. Yaşlı insanların dilinde ortalama 5.000 adet tat alma dokusu var.

Vücuttaki en güçlü kas olan dil, yiyeceklerdeki kimyasalları algılayan ve onların dikkate değer olup olmadıklarını bildiren papila aracılığıyla yiyeceklerin tadını beyne iletiyor. İletilen mesaj, beş farklı lezzetten geliyor (tatlı, ekşi, tuzlu, acı, fileminyon gibi sulu yiyeceklerdeki özgün tatları tanıyan uzami).

26 Mart 2008
  2. Vücuttaki en güçlü kas hangisidir? Cevapları

3. mesala kaynanaların dili ...hani...yani...:hehehe:
    26 Mart 2008
  4. paylaşım için teşekkürler
    26 Mart 2008
  5. paylaşım için teşekkür ederim, ben biliyordum [ok]
    26 Mart 2008
  6. En güçlülerin içinden en güçlüsü de odur:hehehe::muha:
    26 Mart 2008
  7. paylaşım için teşekkürler adam da dövebilirmiyiz ??:muha:
    26 Mart 2008
  8. .....DİL....
    Paylaşım için ty.
    27 Mart 2008
  9. HAYIR! Vücuttaki en güçlü kas dilimiz değil Çenemizdir.En dayanıklı ve en çalışkan kas dilimiz olmasına rağmat en kuvvetli kas çene kasımızdır!
    DİL 16 kastan oluşur yani dil tek bir kas değildir.En fazla ağırlığıda insan çene kası ile taşır.1992'de rekorlar kitabında çene kasıyla 4337 Newton güç uygulandığı eklenmiştir.Dilin en güçlü kas olduğu güvenilmez ve kanıtlanamaz bir bilgi olarak gereksiz yere yer kaplayan forumlarda yazar ki bu forum öyle değil o nedenle o bilgi kaldırılmalı!!!
    2 Haziran 2010
  10. vücuttaki en güçlü kasın çene kası olduğunu biliyormuydunuz
    23 Ekim 2010
  11. ben de öyle biliyordum en güçlüsü çene diye yani tşk
    26 Ekim 2010
  12. Harika bir şey!
    28 Ekim 2010
  13. süper ya :D kesinlikle dövebilirsin :D:muahaha:
    28 Ekim 2010
  14. tşkler.........
    28 Ekim 2010
  15. ben biliyodum teşekkürler
    28 Ekim 2010
  16. ellerine sağlık güzel bir paylaşım dilimizin ne kadar da kaslı olduğunu gördük bundan sonra dilimizle kavga ederiz:D
    28 Ekim 2010
  17. dil kası dır
    31 Ekim 2010
  18. dil gercekten büyük bir kas. ve kendini en cok yenileyen
    6 Kasım 2010
  19. yha çok sevindim doğru bildime :)
    22 Kasım 2010
  20. vücuttaki en güçlü kas dildir.bu ders ve okul kitaplarındada böyledir ve her zaman böyle olacaktır...

o çene kası diyenlere cvp olsun.
    25 Kasım 2010
  21. paylaşım için teşekkürler de simdi en güçlü kas dilmi çene mi ?
    26 Kasım 2010
soru sor

Vücuttaki en güçlü kas hangisidir?

Alakalı Aramalar:

1. vücuttaki en güçlü kas

,
  2. en güçlü kas

,
  3. insan vucudundaki en güçlü kas

,
  4. vücudun en güçlü kası,
  5. en güçlü kasımız hangisidir,