Türk kimdir ?

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, yldrm.exe üyesi tarafından 1 Temmuz 2007 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Türk kimdir ?. ATATÜRK'E BİR GÜN SORARLAR... Paşam her zaman Türklük üstüne birşeyler söylüyorsunuz ancak Türk kimdir? Derler. Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK bana... TÜRK KİMDİR? türk kimdir ...

1. ATATÜRK'E BİR GÜN SORARLAR...

Paşam her zaman Türklük üstüne birşeyler söylüyorsunuz ancak Türk kimdir? Derler.
    Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK bana bir kağıt kalem verin der ve yazmaya başlar.

TÜRK KİMDİR?

BU MEMLEKET DÜNYANIN BEKLEMEDİĞİ ASLA ÜMİT ETMEDİĞİ BİR MÜSTESNA MEVCUDİYETİN YÜKSEK TECELLİSİNE, YÜKSEK SAHNE OLDU.
    BU SAHNE EN AŞAĞI YEDİBİN SENELİK BİR TÜRK BEŞİĞİDİR.
    BEŞİK TABİATIN RÜZGARLARIYLA SALLANDI.
    BEŞİĞİN İÇİNDEKİ ÇOCUK TABİATIN YAĞMURLARIYLA YIKANDI.
    O ÇOCUK TABİATIN ŞİMŞEKLERİNDEN, YILDIRIMLARINDAN, KASIRGALARINDAN KORKAR GİBİ OLDU SONRA ONLARA ALIŞTI.
    ONLARI TABİATIN BABASI TANIDI, ONLARIN OĞLU OLDU.
    BİRGÜN O TABİATIN ÇOCUĞU TABİAT OLDU, ŞİMŞEK, YILDIRIM, GÜNEŞ OLDU,
    TÜRK OLDU.
    TÜRK BUDUR
    YILDIRIMDIR,
    KASIRGADIR,
    DÜNYAYI AYDINLATAN GÜNEŞTİR​
    .
    1 Temmuz 2007
  2. Türk kimdir ? Cevapları

3. Türk kimdir?
    Aslen adam gibi adamdır.
    Elhamdulıllah bizde türküz...
    2 Temmuz 2007
  4. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ;)
    2 Temmuz 2007
  5. ben türküm siz türksünüz...
    2 Temmuz 2007
  6. :alkis::alkis:evet NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    2 Temmuz 2007
  7. Nemutlu müslüman türklere (komi türklerde var)
    2 Temmuz 2007
  8. türk olmak ayrıcalıktır onun için ne mutlu türküm diyene
    3 Temmuz 2007
  9. MEKANI CENNET OLSUN.Vatanımızı onurumuzu namusumuzu dinimizi kurtardı yetmedı kendınden sonrakı neslıne bıle nasıl ovunecegını,nasıl bi soydan geldıgını ogretti.ALLAH(c.c)atamızdan sehıtlerımızden gazılerımızden vatan için calısanlardan razı olsun
    5 Temmuz 2007
  10. Türk ü anlatmaya kelimelr yetmez ama ATA'm da ii sölemiş:ok:
    6 Temmuz 2007
  11. ya ben bir şeyi anlamam anlamakta zorlanırım şimdi bende türküm elhamdülillah ama bakıyorsun herke stürklüyü ayrı ayrı tanım lıyor benim anladıgım trklük kürtler hariç gersi trk dür neden kürtler hariç şundan biz orta asyadan geldik onlar nerden geldi bilmiyorum:DD şuda var bakıyorsun ülkedeki kendini aydın zanneden aslında karanlığın hortlakcıları onlar işte ona laz der öbürüne kürt der cerkez abaza der ya kardş zaten ülkenin yarsı laz yarsı kürt:DD ozamn bence bu ülkede kürtler deyilde türkler azınlıkta ama şikayeti olan kürtler oda ayrı bir anormallik :ama herşeyden önce bakıyorumda koca osmanlı altıyüzyıl dünya ya hükmetmiş herkes huzur içinde yaşamaşı biz osmanlıdan sonra kurduğumz cumhuriyette 80 senedir bir birimizi yiyoruz arkadaş lar aptal olmaya gerek yok demekki kuruluşta bir yznlışlık yapmışız ona bakmamız lazım :oflu reis::
    22 Haziran 2010
  12. helal olsun
    27 Haziran 2010
  13. Türklüğü anlamak için ilk önce türk olarak doğman lazım.ne mutlu türküm diyene
    22 Haziran 2011
soru sor

Türk kimdir ?