SUBLİMİNAL mesaj örnekleri

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, doggancan üyesi tarafından 22 Haziran 2010 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: SUBLİMİNAL mesaj örnekleri. En ilginç örneklerden biri Kuzuların sessizliği filminin afişidir. Film afişinde hem ölüm hem de doğum (ve bununla bağlantılı cinsellik) arketipleri... Subliminal Vision Pro-Bilinçaltına Gizli Mesaj Yerlestirme Programı Subliminal (bilinaltı) programlama ...

1. En ilginç örneklerden biri Kuzuların sessizliği filminin afişidir. Film afişinde hem ölüm hem de doğum (ve bununla bağlantılı cinsellik) arketipleri görsel olarak birlikte işlenmiştir. Afişte yer alan kelebek figüründeki iskelet kafasına bu iskelet kafasının içindeki 7 çıplak kadın resmine dikkat edin.

[​IMG][​IMG]
    Biraz daha eskiye gidelim, aşağıda, İngiltere'de sarı sayfalardan bir reklam: Laid By The Best.. Resim gayet masum, ama resmi ters çevirdiğiniz takdirde pek de öyle olmadığı açık. Bu resim, bilinçaltına yönelik (sublimal) reklamlar açısından ikna edici en eski örneklerden biri olarak kabul ediliyor. Ama bu örneğin sublimal reklamlardan ziyade resmi çizen kişinin ilginç espiri anlayışını yansıttığını düşünmek de muhtemel.

Eh Coca Cola yapar da Pepsi boş durur mu? Aşağıdaki resim Pepsi'nin 1990 kampanyasından bir görüntü. Teneke kutunun üzerinde neon ışıklarını temsil eden çizgiler var.
    [​IMG]Bu haliyle herhangi bir sorun yok, fakat biliyoruz ki bu tip kutu içecekler üstüste dizilerek alışveriş merkezlerinde sergilenir. Birileri bu üst üste konmuş kutularda bir şeyler görmüş: Neon ışıkları üst üste gelince belirgin bir S-E-X yazısı ortaya çıkıyor. (Pepsi'nin P harfinin solunda S harfi, P'nin ayak kısmında E harfi ve alttaki kutunun hemen üst kısmında X harfi) Bu durum elbette bir tesadüf neticesinde de ortaya çıkmış olabilir. Ama her ne şekilde olursa olsun o dönem bütün dikkatleri Pepsi üzerine yoğunlaştırmıştır.

En tanınmış örneklerden biri de Camel sigara amblemidir. Marka ve amblemin 1913'deki kampanyaya kadar uzandığını biliyoruz, eğer bilinçaltına yönelik reklam uygulaması bir gerçekse bu yöntemin yaklaşık 100 yıllık bir geçmişi olduğunu düşünebiliriz.
    Aslında burada bir arketip kullanılmışsa bu cinsellikten öte kültüre ve dine dayalı mitolojik bir nitelik taşıyor da olabilir. Bence bu ihtimal daha kuvvetli
    Bir iddiaya göre de deve resminin arka kısmında gizli bir S-E-X yazısının yer aldığıdır. Bu tabii biraz da neyi görmek istediğimize bağlı olabilir.
    Bir diğer iddia da Camel şirketinin 1990'ların başında yürüttüğü Camel'ın "Smooth Character" kampanyasına ilişkindir. Bu kampanya da şekilden şekile giren meşhur deve figürünün cinsellik temasını işlediği bir hayli tartışılmış o dönemde.
    [​IMG][​IMG]
    Tabii birileri de bunu fırsat bilmiş ve içerdiği iddia edilen cinsel unsuru alaycı bir şekilde resmetmiş
    Ama şu bir gerçek ki, ne şekilde ve nasıl olursa olsun deve sembolü bu sigara markası ile özdeşleşmiştir. Hatta bu konudan sıkıntı duyanlardan biri de 1964 yılında kurulmuş döneminin ve tarzının çok iyi bir İngiliz grubu olan Camel'dır. Bu müzik grubu açılış sayfasında büyük harflerle "biz bir sigara şirketi değiliz" ibaresini koymak zorunda kalmıştır. Aslında bu gruptan burada bahsetmemin bir sebebi de Camel grubunun kuruluşunda kendilerini Camel şirketinin desteklediği ve gizli bir sponsorluk yaptığı söylentileri vardır. Zira grubun ismi gibi sembolü de sigara şirketinin deve sembolü ile benzerlik arzeder. 1974 albüm kapakları ise sigara paketinin aynısıdır. Kimbilir gerçekten de gizli bir sponsorluk vardır.
    Pek çok ünlü marka ürün afişlerinde ve resimlerin cinsel organ temasının işlemiştir. Bunlardan biri de yine meşhur bir sigara markası olan Benson & Hedges'dir.
    Heinz markası ürünlere ilişkin iki farklı logo da aşağıda yer almaktadır.
    [​IMG]Aynı durum bu sefer İçki reklamlarında..
    Bir şişenin bu şekilde tutulduğunu hiç görmedim
    McDonalds
    Marlboro
    Ve çok ilginç bir reklam daha.. Gerçi bu çok da bilinçaltına yönelik bir reklam değil, çok ötesine geçmiş
    Bu iç çamaşırı reklamında ise işin cılkı çıkmış
    Şimdi de sırada Starbucks markası var.. meşhur kahve satıcısı.

Amblemine dikkatle bakılacak olursa bir deniz kızı görülüyor. Sağında ve solunda iki şey var eliyle tuttuğu. Nedir acaba? Sakın bu meşhur mitolojik deniz kızı marmeid olmasın?
    Eliyle iki kenara ayırdığı sanki balıklar! ama Starbucks'ın eski logosuna göz atıyoruz ve görüyoruz ki aslında kendi bacaklarını tutmuş!
    Yukarıdaki resimler soldan sağa doğru Starbucks'ın yeniden eskiye doğru logolorıdır. Görünen o ki, Starbucks da hem cinsel hem de mitolojik arketipe giren mesajları kullanmış logolarında.

Aşağıdaki Honeybaked et ürünlerinin etleri de dudak motifi sergiliyor sanki..
    Eğer yukarıdaki örneklerde kullanılan sembollere ilişkin iddialar doğruysa ve insanlar bir paranoya ile bu kadar meşgul olmadıysa, aşağıdaki (sanıyorum) Colgate reklamı bunların yanında çok masum kalıyor, artık bu tip reklamlara (aşağıdaki diş macunu reklamını kastediyorum) estetik gözüyle bile bakmaya başladığımı söyleyebilirim.
    En ilginç olanlarından biri de aşağıdaki Lynx reklamı. Ne beklerken ne görüyor insanlar.
    Bilinçaltına yönelik reklamlar değişik şekillerde yapılabilir.

[​IMG][​IMG]

A
    Aşağıdaki çay reklamında da bir gariplik var sanırım. Ne yazık ki çizgi kahramanlar kullanılmış.
    Buraya bir çizgi çektim zira bundan sonrakiler maalesef çocuklara yönelik film, mecmua ve materyallerde yapılanlar. Yukarıdakilerin bazıları sık karşılaştığımız, bazıları ise çok yadırgadığımız türden reklamlar. Fakat aşağıdakiler son derece üzücü.

Disneyland filmlerinden Aslan Kral ve ondan bir sahne.. Gökteki yıldızlar S-E-X kelimelerinden oluşuyor.

The Rescuers adlı çizgi filmden alınan bu sahnelere lütfen dikkat, bu bir çocuk filmi!
    [​IMG][​IMG]

22 Haziran 2010
  2. SUBLİMİNAL mesaj örnekleri Cevapları

3. her zaman da sapık mesajlar :D
    25 Haziran 2010
  4. hoş olmuş sağol
    26 Haziran 2010
  5. Bunların neredeyse tamamı YAHUDİ firmalarıdır. Bizim ve sevdiklerimiz iyiliğimiz için onlardan uzak duralım.
    2 Mayıs 2011
  6. ne kadar farklı olmuş, ilginç ama güzel teşekkürler :)
    3 Mayıs 2011
  7. Herkez bunun farkında herkez uyunsın yoksa subliminal mesaj örnekleri tüm dünyaya yayılarak herkezin sonu olabilir bütün dünyadaki insanların düsündüğü tek şey subliminal mesajlar olabilir hep birlikte bunlara karşı çıkalım çoğu insan illimuniati yi adını hatırlayamıyorum ama adı d harfi ile baslıyan yaratıkla ilgili 1 takım hikayeler anlatılıyor onlarda soyle: O yaratık kehanette dünyaya inecek ve ordusuyla tüm dünyaya hükmedecek . Hz isa gelecek ve onu öldürecek . O yaratıgın ordusu kimmi diyorsunuz onlar subliminal mesajlaraı yaratan insanlar hepiniz uyanın .hz. Isa o yaratığı öldürmeye geldiğinde hep birlikte uyanarak hz. Isa nın ordusu olalım . Ve bütün dünya ile birlikte güzel yaşamımıza devam edelim !!!!!!!!
    30 Ocak 2012
  8. Subliminal Mesaj Burada da çeşitli örnekler var...
    21 Şubat 2012
  9. Dışarıda o kadar düşman arıyorlar ama gerçekten en büyük düşman evimizde ki televizyonlar.

Dünyanın en büyük gücü medya. Yanlışı doğru, doğruyu yanlış, olanı olmayan gösteren, ahlaki yaşantımızı mahveden her türlü pislik televizyon denen icattan yayılıyor. Çocukluktan başlayarak cinsel dürtülerimizi artırmaya çalışan çizgi filmler, müzikler, filmler hepsi işte. Benliğimiz değişiyor yani. Sonuçta kültürümüz yok oluyor, dilimiz yok oluyor vs.

Gerçekten bilinçli olmak gerekiyor. Teşekkürler paylaşımınız için.
    22 Şubat 2012
  10. dünyayı yyöneten insanların yada çok ünlü şahısların birer dioblo hayranı olması yani illimunati tarikatına mensup olması şeytan için çalışması nasıl makam sahipi olduğunu görmek zor değil aslında ha ?
    8 Mart 2012
  11. Colgate reklamında da sol üstte gizli bir şekilde sex yazıyor
    12 Nisan 2012
  12. artık bu subliminal mesajlar türk televizyonunada sıçramış durumda dikkat ederseniz çok güzel hareketler bunlar skeçlerin oynandığı sahnede sol tarafta pencerenin yanında erdoğanın bir kızın ve erkeğin tek gözlü yarı yırtılmış posterleri var bilirsiniz tek göz neyin simgesi
    30 Haziran 2012
  13. Bu illuminati denen tehlikeyi durdurmaya çalışmalıyız..Hem çizgifilmlerde hem reklamlarda hemde şarkılarda.. Gerçekten çok ama çok tehlikeli.. Araştırırsanız ve detaylı bilgilere göz atarsanız herşeyi öğrenirsiniz..
    22 Temmuz 2012
  14. he çok tehlikeli..kaaçııınnnnn! :D komik olmayın be.hakkında bir ton kitap basılıyor, tv ye de bir iki sembol yerleştirdiler mi tamamdır.böyle bir örgüt günümüzde olmasa bile korkusuyla insanları bağlıyorlar.özellikle dan brown un kitaplarını okuyanlarda bu illimünati sendromuna sıklıkla rastlanılıyor.ne oldu yani ? tv de bi mısır pramidinin üstünde göz görünce büyülendiniz mi?
    yok neymiş ahlakımızı yok ediyorlarmış.kafamıza silah dayayıp izletmiyorlar heralde.ne izleyeceğini,çocuğuna ne izleteceğini bilen insan için o saçma semboller komediden ibaret.
    bu cinsel içerikli mesajları deşifre etme işi de fazla zorlama olmuş -bir iki tanesi hariç-
    yorumlara bak, bu ne korku böyle XD
    22 Temmuz 2012
  15. Biz korkmuyoruz sadece tedbirimizi almalıyız diyoruz.. Size göre önemsiz olabilir ama tehlikesi var.. İlluminati örgütünü açıklamak isteyen sanatçıları araştırın.. Ya öldürülmüşler ya da tehdit edilmişler..
    22 Temmuz 2012
  16. saçma değil mi? ''öldürülmüşler''den sonra başka bir ''ya'' nın olmaması gerekiyordu.ve eğer onları açıklayacak insanları tehdit ediyorlarsa bundan senin nasıl haberin olabiliyor?tehdit edilenin örgütü açıklama girişimi ya da tehdit edildiğini söylemeye çalışması kaçınılmaz olarak ölüme götürecektir. adam öldürüldükten sonra illimünatiyi açıklayacağı için öldürüldüğünü haber veren kim ? amaç korku salmak değil de ne?
    sadece senin kullandığın kelimelerden yola çıkıyorum çünkü bu konu hakkında internet haricinde pek bi yerden araştırma yapmışa benzemiyorsun.
    komik bunların hepsi.bazen en mantıklı tutumlar en basitleridir ve psikolojik savaş komutanları en saçma şekilde bugün bütün dünyayı korkutmayı başarıyorlar.tek amaçları korkutmak mı ? tabiki değil.değerler adına zaten bir şey kalmadı ama bunu sadece iki üç sembole bağlamak daha da mantıksız.aklı olan kendine,değerlerine sahip çıkar değil mi ama?

he bide şu konudaki mantıkla ben senin avatarından yola çıkarak da birçok kuruntuya kapılabilirim.herşeyi illimünatiden bilmek ... :D velhasıl gereksiz korku illimünatiden önce öldürür efenim XD
    22 Temmuz 2012
  17. Avatarımın bu konuyla alakası yok istediğim için seçtim ayrıca senin sandığın gibi illuminatiyle kafayı bozmuşta değilim.. Sadece illuminati denen şeyin tehlikeli olduğundan bahsetmek istedim.. Sembollere yada göz'e kafayı takmadım ben sadece tanımları aklımda tuttum bunu da paylaşmak istedim.. Hiç bir şeyden de korkmuyorum.. İlluminati var ya da yok sonuçta bazı insanlar hepimizi yönetmek istiyor.. öldürülen ve tehdit edilen kişiler zaten birşey söylememiş ama internette ipuçları var.. Ve ben gerçekten inanıyorum doğru ya da yanlış.. Bu benim düşüncem.. Benim tek istediğim bizi yönetmek ve ülkemizi bölmek isteyenlerin yok edilmesi.. Bunun içinde bazı fikirleri yaymak gerekiyor..
    23 Temmuz 2012
  18. Bunlara çok fena bir şekilde sarmış durumdayım...
    23 Temmuz 2012
  19. s*e*n*a kendinle çelişiyorsun ..neyse internetten başka bir kaynak bul ve sonra şu yazdığın yorumları oku.güleceksin sadece..haydi sağlıcakla :D
    23 Temmuz 2012
  20. En azından ben ülkemi düşünüyorum.. Bu kadar ciddi bir konuya da gülebiliyorsan yazık sana..
    24 Temmuz 2012
  21. heh bir bu eksikti.bi tartışma olmasın hemen vatan sevgisine çekersiniz olayı.vatan sevgimi yaptıklarımla gösteririm lafla değil.senin yaşında iki sosyal mesaj verince savaş gazisi gibi havalanıyor insan ama o kadar basit değil.neye güldüğümü bile anlamadığın için gülüyorum şimdi de :D:D konu saptı .söylediklerimi anlayan biriyle tartışmayı yeğlerdim..
    24 Temmuz 2012
soru sor

SUBLİMİNAL mesaj örnekleri

Alakalı Aramalar:

1. camel subliminal mesaj

,
  2. trotroda subliminal mesaj varmi