Steteskop Nasıl Yapılır

İsimli konu WH 'Ansiklopedi' kategorisinde, ●ŚOП İKλZ● üyesi tarafından 3 Aralık 2010 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Steteskop Nasıl Yapılır. Steteskop Nasıl Yapılır Evimizde bizde bir Steteskop yapabiliriz bunun için evde kullandığımız veya kullanmadığımız malzemeleri kullanacağız.... steteskop tanımı Mangal Nasıl Yapılır Mangalda Sucuk Nasıl Yapılır ...

1. Steteskop Nasıl Yapılır

Evimizde bizde bir Steteskop yapabiliriz bunun için evde kullandığımız veya kullanmadığımız malzemeleri kullanacağız.

Öncelikle bir Steteskop yapmak için hangi malzemeler gerekli onlara bakalım.

Malzemeler
    * Elektrik bandı (benimki sarı renkliydi tabiki rengi fark etmez)
    * yumuşak ince boru (ben şu ayağa takılıp çevirdikleri oyuncağın borusundan yaptım geçen sene 1 liraya almıştım,artık kullanmıyorlardı)
    * Bulaşık deterjanı kapağı (şu yeni olanlardan hani tepesi çekilip açılanlardan)
    * maket bıçağı
    * balon,patlakda olabilir

Steteskop Yapılışı
    50 cm kadar olan plastik borumuzun uçuna çentikler açıp 25 cm kestiğim iki tane boruyu yan yana getirip bu 50 cm lik borunun içine hafifçe sokuyoruz etrafından ve ortasından bantlayıp y boru haline getiriyoruz (burada dikkat edilmesi gereken borunun ses iletişimini tamamen bantla kapatmamak)

Deterjan kapağının çekilip çıkartılan yerini çıkarıp atıyoruz. Şişeye kapanan ağız kenarını gergince balonla kapatıp kapağın ucundan yine bantlıyor etrafını sımsıkı sarıyoruzki balonun gerginliği azalmasın. Fazla kalan bolanları kesip Y şekilde hazırladığımız borunun kuyruğuna balonlu tarafı altta kalacak şekilde geçirip bantlıyoruz. İşte steteskopumuz hazır. Eğer işlemleri düzgün yaptıysak kalp atışlarını rahatlıkla duyabilirsinizve küçük doktarlar artık sizi sık sık muayene edebilirler..

3 Aralık 2010
  2. Steteskop Nasıl Yapılır Cevapları

soru sor

Steteskop Nasıl Yapılır

Alakalı Aramalar:

1. steteskop nasıl yapılır

,
  2. steteskop malzemeleri

,
  3. evde steteskop nasıl yapılır

,
  4. stteskop nasıl yapılır,