Soğuk Su Baş Ağrısına İyi Gelir Mi Baş Ağrısına Ne İyi Gelir

İsimli konu WH 'Yaşam' kategorisinde, fazil_koc üyesi tarafından 27 Eylül 2013 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Soğuk Su Baş Ağrısına İyi Gelir Mi Baş Ağrısına Ne İyi Gelir. Arkadaşlar Soğuk Su Baş Ağrısına İyi Gelir Mi Baş Ağrısına Ne İyi Gelir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Güzellik ve Bakım kategorisinde,... Diş ağrısına ne iyi gelir ? Diş Ağrısına Ne İyi Gelir ...

 1. Arkadaşlar Soğuk Su Baş Ağrısına İyi Gelir Mi Baş Ağrısına Ne İyi Gelir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Güzellik ve Bakım kategorisinde, soğuk su baş ağrısına iyi gelir mi ve baş ağrısına ne iyi gelir hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Bu konu umarım işinize yarar.

  limonlu su bas agrisi iyi geliyormu limon selulite iyi gelir mi kafa arisina napilir masaj yağı baş ağrısı ılık duş baş ağrısına iyi gelirmi


  Baş Ağrısına Ne İyi Gelir Hep Beraber Bakalım!
  Bu aralar bu baş ağrısı beni de sizler gibi ağrıdan öldürüyor adeta ya. Ne kullanırsam kullanayım bu baş ağrısına iyi geliyor gibi durmuyor. Bazen kafamı duvarlara vurayım kurtulayım numaraları geçiyor aklımdan. En son baş ağrımda iki tane ağrı kesici alarak 2 saat kadar kestirdim kalktığımda baş ağrısından hiç bir şey kalmamıştı..
  Tabiki benim başıma gelen bu durum sizdede etkili olacak diye bir şey söylemiyorum Arkadaşlar. Geçmeyen çok inatçı baş ağrılarını geçirmek üzere sakın ola ilaca sarılmayın mutlak suretle bir doktora başvurmanızı öneriyorum turkax.com kullanıcılarımız..

  Baş ağrısında neler yapılır ?

  Baş ağrılarını ciddiye alıp doktora başvurmak gerekir. Çünkü baş ağrısı vücudunuzda bir şeylerin eksikliğini haber veren bir işarettir. Bu eksiklik sadece kısa bir süre dinlenmek bile olsa önemsemelisiniz. Aksi takdirde baş ağrınız kronikleşebilir.
  Karanlık ve sessizlik

  Strese dayalı baş ağrısıyla mücadele etmenin ilk yolu olarak aklınıza hemen bir ağrı kesici ilaç içmek gelmesin. Çünkü ağrının önüne geçmenin doğal yolları var ilaçtan önce. Migrene dayalı bir ağrı ise yaşadığınız, karanlık ve sessiz bir odada yatarak krizi atlatmayı tercih edin.
  Açık hava yürüyüşü

  Stres ve gerilimden uzak bir ortamda dinlenmeye çalışın. Bulunduğunuz yerin havadar olmasına özen gösterin. Ağrıdan dolayı ışığa karşı duyarlılığınız arttıysa karanlıkta dinlenin.

  Kendinizde o gücü buluyorsanız, açık havada yürüyüş yapmak da baş ağrısına iyi gelir.
  Masaj

  Şakaklarınıza, kaşlarınızın arasından alnınıza doğru ve burun deliklerinin üzerinden başlayarak göz kenarlarına doğru cildinizi gererek masaj yapın.
  Sıcak duş

  Sıcak duş, vücudunuzda gevşeme hissi yaratır. Duşa girmezseniz, ayaklarınızı sıcak su dolu bir kapta bekletin. Ardından su ılık olana kadar soğuk su ekleyin. Ayak banyosundan sonra çorap giyin ve dinlenmek üzere yatın. Beyinde yükselen kan akışı bu şekilde ayaklara aktarılır ve baş ağrısı sona erebilir.
  Soğuk kompres

  Bir bezi soğuk suyla ıslatarak veya poşete buz koyarak başınıza soğuk kompres yapın.
  Muz, makarna, balık yağı

  Beslenme uzmanları, muz, makarna ve balık yağının baş ağrısına iyi gelen besinler olduğunu söylüyor. Ayrıca, acı kahveye bir iki damla limon suyu karıştırarak içmek de baş ağrısına iyi gelebiliyor.
  İlaç

  Ağrı kesici kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Ancak, her ağrıda ilaç kullanmayı alışkanlık haline getirirseniz, bir süre sonra ilaç ağrıları yaşamaya başlarsınız. Yani ilaç bağımlısı olduğunuz için ilacı almadığınızda ağrı başlar. Dolayısıyla mümkün olduğunca ağrı kesici almamakta fayda var.
  Sık tekrarlayan ve uzun süren baş ağrısı şikayetiniz varsa sağlıkla ilgili her konuda olduğu gibi, bu durumda da uzman bir doktora başvurmak en doğrusudur.
  Son düzenleyen: Moderatör: 7 Mart 2014
  27 Eylül 2013
  #1
 2. Soğuk Su Baş Ağrısına İyi Gelir Mi Baş Ağrısına Ne İyi Gelir Cevapları

soru sor

Soğuk Su Baş Ağrısına İyi Gelir Mi Baş Ağrısına Ne İyi Gelir