Soft Masaj Nasıl Yapılır?

İsimli konu WH 'Evlilik Ve Cinsel Yaşam' kategorisinde, Misafir üyesi tarafından 12 Eylül 2013 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Soft Masaj Nasıl Yapılır?. Soft Masaj Nasıl Yapılır? Kara Büyü Nasıl Yapılır? Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? ...

 1. Soft Masaj Nasıl Yapılır?
  12 Eylül 2013
  #1
 2. Soft Masaj Nasıl Yapılır? Cevapları

 3. Masaj Nedir  Masaj hem bedensel hem de ruhsal rahatlama sağlar. Ama önce size uygun masajı seçmelisiniz.

  Masaj koruyucu sağlık yöntemi olarak ele alındığında oldukça insancıl ve sağlıklı bir yöntem. İnsanın yorgunluğunun giderilmesi, gerginliklerin giderilmesi, iş yapma isteğinde artma, kabul görme gibi olumlu birçok sonucun psikolojik yapıyı olumlu etkilediği de bir gerçek.

  Kan dolaşımı artıyor


  Masaj sırasında öncelikle kan dolaşımı artar ki bu durum pek çok rahatsızlığın kendiliğinden düzelmesi için bile yeterli olabilir. Artan kan dolaşımı ile organ ve dokulara taşınan kan artmakta ve dolayısıyla taşınan oksijende artış olur. Oksijen tüm organizmanın ihtiyaç duyduğu bir besin kaynağı gibi.

  Hem bedensel hem de ruhsal rahatlayın!


  Masaj ruhsal ve bedensel rahatlama ve günün yorgunluğundan kurtulmak için uygulanabilirliği en kolay,uzman ve bu işi meslek olarak yapan kişilere yaptırıldığında da en iyi sonucun alınabildiği bir rahatlama biçimi.
  Burada önemli soru hangi tür masajın size uygun olduğu. Öğrenmek için sayfalardaki gezintinize başlayın!

  İsveç Masajı


  Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türü. Süresi yaklaşık 60 dakika.
  Bölgesel olarak sıvazlama, tek elle, çift elle, avuç içiyle parmaklarla ya da el sırtıyla yapılabilir. Uygun bulunursa kolda veya baldırda tek elle yapılan sıvazlama sırt masajında iki elle uygulanabilir.
  Genellikle masaj yağı ile yapılır ancak isteğe bağlı olarak bazı durumlarda kayganlaştırıcı malzeme kullanmadan da klasik masaj uygulamak mümkündür.

  Spor Masajı


  Sportif etkinliklerde, etkinlik öncesinde veya sonrasında ve hatta hızlı ve sınırlı olmak kaydı ile etkinlik sırasında da yapılan bir masajdır.
  Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellik ritm, süre ve bası miktarlarının değişik olmasıdır. Bu masaj türünde uyarıcı amaçlı hareketler çoğunlukta ve yapılan spor göre farklılıklar gösterir. Süre bölgeye göre değişir.

  Aromaterapi Masajı


  Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağlarını kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemi.
  Bu masajda dikkat edilen, temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahip bir masaj.
  Özyağlarla (esansiyel yağlar) yapılan masaj, deri yüzeyini daha çok ısıtır ve yoğun kas, eklem ağrılarına ve zayıf dolaşım bozukluklarına çok faydalı. Aromatik özyağların keyifli kokusu, duygusal kaynaklı fiziksel sıkıntılar üzerinde de etkili.
  Özyağlarla nefes rahatlatılabilir, sakinleşme ve yavaşlama ile kişi kendini daha iyi hissedebilir. Aromaterapi, masajla maksimum iyileştirme özelliği sağlar. Beynimiz, koku ve dokunma gibi farklı kaynaklardan farklı sinyallerle sürekli iyi yönde uyarılır. Kişi kendine bakıldığı ve şımartıldığı duygusuyla rahatlar, dinlenir, arınır ve denge bulur.

  Thai Masajı


  Temel yapısını Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbının oluşturduğu bu masajda çoğunlukla bası ve germe hareketleri yapılmaktadır.
  Giyinik olarak yarı sert bir zeminde yapılamaktadır. Altmış çeşit germe, çekme, esnetme ve bası hareketleri uygulanabilen bu masaj bir buçuk saatten dört saate kadar sürebilen bir zaman diliminde yapılıp, masaj sırasında kişide her ne kadar rahatsızlık uyandırmaktaysa da uygulama sonrasında ciddi derecede fark edilebilir bir rahatlama olur.
  Thai masajı esnekliği artırır, stresi azaltır, iç organları uyarır ve vücudun enerji sistemini dengeler.

  Refleksoloji


  Ayaklar vücudun aynası prensibinden yola çıkılarak belirginleşen ve uzak doğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masajda ayak tabanında belirli noktalara basınç uygulanır.
  Ayakta her bir nokta vücutta belli organ ve dokuları temsil eder. Refleksoloji, bir tür denge masajı ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyi hissetmesini sağlıyor.
  Ayakta belli noktalara kişinin verdiği tepkiler göre sorunlar tespit edilip onarılmaya çalışılıyor. Süresi yaklaşık 30 dakika.

  Bölgesel Masajlar


  Baş - boyun, ense - omuz - sırt, sırt - bel, kol ve bacak gibi bölgelere yapılan ve genellikle bölgesel sorun olan bölgeye yönelik tedavi edici bir masaj uygulaması.
  Rahatsızlık tespit edildikten veya doktor kontrolü ve tavsiyeleri doğrultusunda belirlenen bir program eşliğinde uygulanır. Süre yaklaşık 30 dakikadır.
  Kaynak: http://www.softmasaj.com/
  25 Ocak 2014
  #2
 4. SHERLOCK HOLMES ÖZEL DEDEKTİFLİK BÜROSU
  16. YILLIK EMEKLİ EMNİYET MENSUBU GÜVENCESİ İLE ÇALIŞMLARIMIZI TÜRKİYENİN 81 VİLAYETİNDE AKTİF OLARAK SÜRDÜRMEKTEYİZ.SIRASIYLA YAPILAN ÇALIŞMALAR AŞŞAĞIDAKİ ANA BAŞLIKLAR ALTINDA TOPARLANMIŞ OLUP MEVCUT RESMİ SİTEMİZİ SHERLOCK HOLMES ÖZEL DEDEKTİFLİK YAZARAK GOOGLEDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

  http://estakibidedektiflik.blogspot.com.tr/p/dedektiflik-hizmetleri.html


  *EŞ TAKİBİ
  *KİŞİ TAKİBİ
  *SEVGİLİ TAKİBİ
  *TEKNİK TAKİP
  *SANAL TAKİP
  *FİZİKİ TAKİP
  *ADRES TESPİTİ
  *BOŞANMA DAVASI ÖNCESİ DELİL TOPLAMA
  *KAYIP ÇOCUK VAKASI
  *VARİYET TESPİTİ
  *MALİ ANALİZ
  *HUKUK DANIŞMANLIĞI
  *HIRSIZLIK VE DOLANDIRICILIK
  *FİZİKİ VE BİLİŞİM SUÇLARI

  SHERLOCK HOLMES ÖZEL DEDEKTİFLİK HİZMETLERİ

  ÖZEL PROGRAMLARLA TELEFON DİNLEME VE KAYDI MÜMKÜNDÜR !!!


  http://estakibidedektiflik.blogspot.com.tr/p/dedektiflik-hizmetleri.html
  26 Ocak 2015
  #3
soru sor

Soft Masaj Nasıl Yapılır?