sizi arayan gizli nolardan kurtulmanın yolu???

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, @LeW üyesi tarafından 13 Kasım 2007 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: sizi arayan gizli nolardan kurtulmanın yolu???. Görünmeyen numaralardan sıkıldı iseniz ve bunların sizi aramasına engel olmak istiyorsanız bir çözüm yolu var. GİZLİ numara sizi arayamıyor, üstelik... Sivilcelerden Kurtulmanın Yolu Gizli numaradan kurtulmanın yolu. ...

1. Görünmeyen numaralardan sıkıldı iseniz ve bunların sizi aramasına engel olmak istiyorsanız bir çözüm yolu var. GİZLİ numara sizi arayamıyor, üstelik karşıya bir de sesli mesaj gidiyor.

Bu hizmeti şimdilik sadece Turkcell veriyor. Turkcell, bu konuda Şöyle bir açıklamayı yaptı:

"Gizli numaradan gelen aramaları kabul etmek istemeyen müşterilerimiz ücretsiz olan bu servis aracılığıyla gizli numaralardan gelen çağrıları rahatlıkla engelleyebilecekler.
    Servisin kullanılması durumunda gelen arama telefon çalmadan otomatik olarak geri çevrilecektir.

Arayan kişi "Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir. Numaranızı görünür yaparak kendisine ulaşabilirsiniz" anonsunu duyacaktır.

Gizli numaradan arama kısıtlama servisini;
    aktif hale getirmek için *253#
    iptal etmek için #253# yazıp YES tuşuna basmak yeterli."

Bence güzel bir hizmet,umarım diğer gsm şirketleri de bir an önce bu uygulamaya geçer;)
    işte bukadar arkadaşlar hadi size kolay gelsin..şüphe edenler için sölim ben denedim oluyo..
    13 Kasım 2007
  2. sizi arayan gizli nolardan kurtulmanın yolu??? Cevapları

3. süper bi şey hemen yaptım.
    tşkkr paylaşım için....;)
    13 Kasım 2007
  4. bilgilendirdiğin için çokk sağol haberim yoktu wallla güzel bi uygulama wodafone ne zaman yapar acaba:)
    13 Kasım 2007
  5. cokk saol :D
    13 Kasım 2007
  6. süper bişi hemen yaptım yaşasın turkcell:)
    13 Kasım 2007
  7. tesekkürler
    14 Kasım 2007
  8. güzelmiş ama benm türkcel hattım kayboldu:S:S
    14 Kasım 2007
  9. yorumlarınız için teşekkür ederim...
    15 Kasım 2007
  10. teşekkürler...
    15 Kasım 2007
  11. Çok sağol telsimde yapsa keşke böyle bişey çünkü gizliden çağrı gelio her gece
    15 Kasım 2007
  12. ALLAH RAZI OLSUN :appl:
    15 Kasım 2007
soru sor

sizi arayan gizli nolardan kurtulmanın yolu???