Sivilcelerden Kurtulmak icin ne yapmali ?

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, SCHAKAL üyesi tarafından 21 Mart 2007 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Sivilcelerden Kurtulmak icin ne yapmali ?. Sivilcelerden kurtul Sivilceleriniz sorun olmaya basladiysa, tedavinin zamani gelmis demektir. Ancak tedavinizi yaparken dikkat etmeniz gereken... > Ahh Bizi...bizi Ne Yapmali? Ne Icin Oynuyorsun ...

1. Sivilcelerden kurtul

Sivilceleriniz sorun olmaya basladiysa, tedavinin zamani gelmis demektir. Ancak tedavinizi yaparken dikkat etmeniz gereken ayrintilari da unutmayin!

1. Cilt toniginin az alkol içermesine özen gösterin ve antiseptik ve agri dindirici maddelerle zenginlestirilmis olanlari tercih edin.

2. Kullanacaginiz temizlik malzemelerinin, cildi rahatlatip yag üretimini azaltan A, E, F vitaminleri, lavanta, biberiye, mercankösk, adaçayi gibi bitki özlerini içeren malzemeler olmasina özen gösterin.

3. Cildiniz kötü durumdaysa, bir uzmana derin temizlik yaptirin.

4. Makyaj yapmayi seviyorsaniz, cildiniz için özel hazirlanmis ürünler kullanmaya özen göstermelisiniz. Yagsiz bir toz fondoteni bir sünger yardimiyla uygulayabilirsiniz.

5. Koruyucu krem kullanacaksaniz, cilde mat bir görünüm verenleri tercih edin. Çünkü bunlarin içindeki yagli kisim, deriyle direkt olarak temas etmez.

Her yasin ayri bir cilt bakimi var!

20'li yaslarda cildiniz parlaktir. Siyah noktalar en büyük belanizdir. 30'lu yaslarda ise alkol, nikotin ve uykusuzluk cildi mahveder. 40'li yaslara gelince özel gece kremleri kullanmak cilde iyi gelir. Iste her yasta cilde ayri özen göstermemizi ögütleyen rehber niteliginde bir yazi...

20'li yaslar Parlak ciltler
    Bu yaslarda en çok sikayet ettigimiz cildin asiri yaglanmasindan kaynaklanan siyah noktalar ve ergenlik sivilceleri. Peki mat ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için ne yapmali? Tüm bu sorularin yaniti aslinda ayni.

Uzmanlar cildin parlayan bölgelerini matlastiran özel kozmetikler ve yag içermeyen makyaj ürünleri kullanmayi tavsiye ediyor. Toz pudra ve farlar bu yaslarda makyajin ömrünü uzatmak için ideal. Ayrica özel bakim ve temel bir cilt temizligi için haftada bir kez çesitli maskeler (özellikle kil maskesi) uygulamak gerekiyor.

30'lu yaslar Karma ciltler
    Karma yapida degisik problemlere sahip bir ciltteki problemler nasil giderilir? Veya günboyu yogun stres yasayan ve uykusuzluk çeken biri sabah aynada karsilastigi yorgunluk izlerini nasil silebilir?

30'lu yaslarda T bölgesi olarak adlandirilan burun çevresi ve alnin yogun bir sekilde yaglanmasi, maske ve özel ürünler yardimiyla gideriliyor. Daha sonra C vitamini içeren kremlerle günlük cilt bakimi tamamlaniyor. Ancak sigara, düzensiz bir yasam, uykusuzluk ve alkol bu yaslarda cildin bir numarali düsmani.

Iyi ve uzun bir uyku ise cildi kendine getiren en dogal yöntem. Uyandiktan sonra ise papatya ve nisastayla yapilan kompres, alkolün ve nikotinin damarlarda yarattigi genislemeyi önlüyor. C vitamini içeren maskeler ile cilt ihtiyaci olan nemi aliyor, stresten dolayi olusan parlamayi önlüyor.

40'li yaslar Cansiz cilt
    Olgun ciltlerde isilti veren kozmetikler kullanilabilir mi? C vitamini ve peeling ne kadar etkilidir? Cilt eski haline döner mi? Bu yaslarda ciltte olusan parlama disinda bazi lekeler ve ince çizgilerden de söz edilebilir. C vitaminli maskelerin önerildigi bu tip ciltlerde, glikolik asit içeren kremlerle birlikte kullanilan SBF 15'li günlük nemlendirici kremler tavsiye ediliyor.

Geceleri yatmadan önce cilt bakimini tamamlamak için besleyici özel gece kremleri kullanmak sart. Lifting etkisi yaratan ve glikolik asit içeren kremlerle yapilan cilt tedavilerinde C vitamini, kolajen ve elastin açisindan zengin, cilde isilti saglayan ürünler kullaniliyor. 30-35'li yaslardan itibaren ciltte olusan ince çizgilerden kurtulmanin bir baska yolu da bu konuda uzman kisilerin yönlendirdigi estetik ve güzellik merkezlerine basvurmak.

Mesela Lavinia Estetik ve Güzellik Merkezi, bilesiminde A ve E vitaminleri, protein, lipozom, kolajen ve elastin lifler gibi tamamen dogal ürünler bulanan serisiyle özel bir cilt bakimi
    yapiyor. Yaslanmaya bagli olarak göz, agiz çevresi, alin ve boyunda olusan ince ve derin çizgiler tedavi ediliyor. Bu özel tedavi, cilt yüzeyinde koruyucu bir tabaka olusturarak
    yaslanma sürecini yavaslatiyor.

Sonsuz gençlik Lifting
    Yaslanmanin cilt üzerindeki izlerini kolay ve hizli bir sekilde ortadan kaldirmak mümkün. Bugün çene, yanaklar ve boyunda sarkan bölgeler için kullanilan yöntemlerden biri "Pro- Slim 24".

Bu tedaviyle kisinin yasi, cilt türü ve deformasyonun derecesine göre belirlenen seanslar sonucunda kisa sürede gergin bir cilt ediliyor. 30-35 yasindan itibaren tüm kadinlara
    uygulanan yöntem, 40 dakikalik seanslar halinde haftada iki kez uygulaniyor.

"En besleyici 5 sebze ve meyve"

Doktorlara göre deli gibi sebze ve meyve yememiz lazim. Biz size en yararlilarini söyleyelim de, isiniz kolaylassin!

Asagidaki en yararli sebze ve meyveler listesi, içerdikleri lif, beta-karoten, fitokemikal (bitkilerde bulunan ve hastaliklarla savasan dogal kimyasallar), vitamin ve minerallere göre hazirlanmistir.

En yararli 5 meyve:
    Karpuz: Tam bir C vitamini deposudur. Ayrica karotenoid (beta-karotenin de üyesi oldugu, bitki ve hayvanlarda bulunan yesil ve sari pigmentler ki hastaliklara karsi etkili olduklari biliniyor.) ve yüksek miktarda lif içeren karpuzun kalorisi de düsüktür.

Papaya: Bizim pek tanimadigimiz tropikal bir meyve olan papaya da yüksek miktarda C vitamini, karotenoid, lif ve potasyum içerir.

Portakal: C vitamini ve folat içerir. Ayni zamanda, sadece suyunu içmek yerine, meyveyi de yerseniz, içinde bulunan liften de faydalanmis olursunuz.

Greyfurt: Gene bolca C vitamini, karotenoid, kolesterol düsüren cinsten lif, pektin (bazi ham meyvalarda bulunan jelatinli bir madde) ve pek çok fitokemikal vardir.

Kayisi: Zengin bir beta-karoten kaynagidir. Bol miktarda potasyum, lif ve bir miktar da C vitamini içerir. Kuru kayisida C vitamini bulunmaz, ancak iyi bir demir kaynagidir.

En yararli 5 sebze:
    Ispanak: Içinde sanildigindan daha az demir oldugu için ise yaramaz oldugunu zannediyorsaniz, yaniliyorsunuz. Ispanak, zengin bir beta-karoten kaynagidir. Ayni zamanda, C vitamini, folat, demir, potasyum ve kalsiyum içerir.
    Tatli patates: Bolca potasyum içerir. Ayrica C vitamini, beta-karoten ve lif de içerikleri arasindadir.

Lahana: Beta-karoten, C vitamini, folat, kalsiyum ve lif içerir.

Havuç: Bol miktarda beta-karoten ve lif içerir.

Kirmizi dolmalik biber: Tam bir C vitamini kaynagi olan tatli kirmizi biberde ayni zamanda beta-karoten ve lif de vardir.

21 Mart 2007
  2. Sivilcelerden Kurtulmak icin ne yapmali ? Cevapları

3. faydalı ve hatta bazı takıntılı kısler ıcın hayat kurtaran bılgıler bunlar
    elıne saglık ortaam:ok:
    21 Mart 2007
  4. bir faydasi olursa arkadaslara sevinirim ortak faydali birseyler yapalim demi
    21 Mart 2007
  5. çok iyi bilgiler ppaylaşım için saol
    22 Mart 2007
  6. Tüh yaaa keşke çok daha önce bu konu açılsaydı o zaman yüzümde sivilceler vardı ve şikayetçiydim.Şimdi de onlardan yüzümde bir kaç yerde küçük izler kalmış o zaman bunları uygulasaydım heralde kız gibi yüzüm olurdu.
    22 Mart 2007
  7. tşk... ben ne yaptıysam geçmiyo ya... bidahakine doktoru dövecem.. verdiği ilaç bişeye yaramıyo...
    24 Mart 2007
  8. Bırak kendi haline muzeyyen ben başa çıkamadım bıraktı kendi haline hiç el bile vurmadım.Şimdi hepsi geçti artık
    25 Mart 2007
  9. ama dayanamıyom ki oynuyorum işte... :(:(
    25 Mart 2007
  10. en iyisi patlatmak bence:D
    25 Mart 2007
  11. Muzeyyen sen de benim gibisin ben de dayanamıyordum sürekli oymuyordum ama en sonunda başardım uğraşmamaya başladım ve kısa sürede geçti.yldrm bi de patlatmak güzel ama kökten kurutman lazım elini vurup geçersen çok iz yapar bi de bana sıktığım zaman pörtlemesi çok zevk veriyordu.Özellikle ağrıyan sivilceler rahatlayınca çok hoş oluyordu.
    25 Mart 2007
  12. oynama:hayır: yoksa sen onlari begenmiyormusun :muha:
    25 Mart 2007
  13. cok saol ergenlıge gırenler ıcın cok faydalı galıb:D :ok: paylasım ıcın saol
    25 Mart 2007
  14. 25 Mart 2007
  15. ARKADAŞLARRR sivilceden kurtulmak içinnnn ; limon suyuyla azcık sirkeyi karıstırın pamukla sürünnn işe yarıyo tavsiyeee[ok]:)hADE deneyinde görünnn bb:):)
    1 Ağustos 2008
  16. İŞE YARIYOO YANLIZZ GÜNDE 1 DEFA OLUCAK HEMEN YIKAYIN YABDIKTAN SOMNRA KURUSUNN YIKAYIN SÜPER OLUYO 2 HAFTADAAAA SPRR BİL CLT OLUCAKSINIZZZ EMİN OLUNN::D:)HADE PAİ PAİİİ:d:d
    1 Ağustos 2008
  17. :thankyou::thankyou::thankyou::thankyou:
    1 Ağustos 2008
  18. bununla ilgili bir araştırma yazısı okumuştum.günde 3 defa yüzünüzü suyla yıkamanız yeterlii.bende çok çektim zamanında.hem bunları uygulayacaksınız.hemde sabırrrr.Allah yardım etsin.:)
    1 Ağustos 2008
  19. Paylasım için saoL
    1 Ağustos 2008
  20. Arkadaşlar 23 yasıma kadar yuzum bebek gıbıydı fakat daha sonra sıvılce problemı yasadım doktorlardan kesın bır cozum alamadım bu bende buyuk sınır bozukluklarına sebep oldu cok unlu markaların bakım setlerını kullandım ıclerınde bu problemı cozmeye yakınlastırıcı ıkı urun oldu CLINIQUE anti-blemish sivilce kurutucu serum ve aynı urunun sabunu ben maskesını nemlendırıcılerınıde aldım ama onlara pek gerek yok ama sabunu ve serumu mukemmel ıse yaradı ama tam olarak gecırmedı daha sonra bı form stesınde su tarıf yazıyordu:tencerenın ıcıne ıhlamır,rezene,kabuk tarcın,limon,ve evınızde ne bulunursa mesela ben kuru papatya ve ada cayı vardı onlarıda ılave ettım ve kaynattım hergun sabah ve aksam bu karısımı kaynatıp kafama bısey ortup buharına yuzumu tutup bı 10 kadar bekledım bu ıslem gozeneklerı acıyormus ve hemen ardından yuzume ınce bır tabaka bal surup beklettım yarım saat kadar yada daha fazla vaktınız varsa 1 saat bunu duzenlı bı sekılde yaptım yuzumu clınıque sabunumla yıkadım ve yatarken aynı markanın serumu surup yattım su anda yuzumde ne bır ız nede bır sıvılce var serum ve sabum toplam 100 lıra cıvarı bu urunlerı almasanız bıle dıger ıslemlerı mutlaka yapın ben kurtuldum umarım sızde kurtulursunuz yararlı olacagına ınanıyorum cunkı kendım yaptım..........
    7 Ocak 2013
soru sor

Sivilcelerden Kurtulmak icin ne yapmali ?