Sırt üşümesinin Nedenleri Sırt üşümesi

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, fazil_koc üyesi tarafından 6 Mayıs 2013 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Sırt üşümesinin Nedenleri Sırt üşümesi. sırt üşümesinin nedenleri ve sırt üşümesi ile ilgili bu yazıda Sırt üşümesinin Nedenleri Sırt üşümesi hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. İnşallah... Sırt Ağrıları |Sırt ağrısı sırt cantasi ...

 1. sırt üşümesinin nedenleri ve sırt üşümesi ile ilgili bu yazıda Sırt üşümesinin Nedenleri Sırt üşümesi hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. İnşallah işinize yarayacağını düşünüyorum...Sağlık paylaşım uzmanından...

  halsizlik sebepleri çocuklarda halsizlik aşırı üşümenin nedenleri bebeklerde halsizlik nedenleri halsizlik nasıl geçer

  [​IMG]

  Halsizlik Ve Nedenleri  Halsizlik Nedir?


  Bazı kimseler, aşırı yorgunluktan, çalışamamaktan, baş ağrısından, sırt ağrılarından, hazımsızlıktan veya huzursuzluktan şikayet ederler. Bu duruma tıp dilinde debilite veya asteni denir.


  Halsizlik Nedenleri?


  1- Derin uykuda bizi rahatsız edenlerGürültü stres yaratır ve stres tansiyonu yükseltir. Sonuçta sürekli halsiz ve uykulu oluruz. Bunun için size önerimiz, yatak odanızdan saat gibi sesçıkarabilecek tüm eşyaları kaldırmanız olacaktır.
  2- Kahve ve çay: 6 fincandan sonrası zarar!Kafein uyarıcı etki yapar, yani beyne daha fazla enerji emri verir. Günde 3 fincan kadar çay veya kahve içersek, bu canlandırıcı özellikten iyi şekildefaydalanırız. Fakat miktar ikiye katlanırsa, kafein ve tein, vücudumuzdakidemiri emer. Bu durumda beyin ve kalbe yeterli oranda oksijen gitmez. Sonuçta kendimizi çok yorgun hissederiz.
  3- Karbonhidrat uyku hapı etkisi yaparTüm karbonhidratlar, aç karnına yenildiği zaman ağırlık yapar. Siz siz olun, aç karnına bu besinleri tüketmemeye özen gösterin.
  4- Su eksilirse dikkatiniz de dağılırHer gün yaklaşık 8 bardak su içmemiz gerekiyor, yoksa hissedilir bir biçimde enerji boşluğuna düşeriz. En iyisi, her saat başı içine biraz limon suyusıkılmış bir bardak su içmektir.
  5- Cep telefonu hipnozdan beter20 dakikadan uzun telefon görüşmelerinin uyku hipnozu gibi bir etki yaptığı ortaya çıktı. Dolayısıyla, uzun süreli ve sık olarak telefonla konuşmak biziyorar.
  6- Duş alacağımıza yatağa geri dönelim daha iyiSuyun sıcaklığı vücut sıcaklığının çok üzerindeyse bünyemiz uyku getiren hormonları fazlasıyla salgılamaya başlar. Akşamları iyi uyumak için sıcakla,sabahları enerji depolamak için ılık suyla yıkanın!
  7- Bazı besinlere karşı dayanıksız olabilirsinizHer şeyi doğru yaptığınız halde zinde değilseniz, "çölyak" hastası olabilirsiniz. Bu bünyenizin tahıl nişastalarını işleyememesi anlamınagelir. Baş ağrısı ve yorgunluktan şikayet eden bu kişilerin buğday, arpagibi tahıllardan uzak durması gerrekir.
  8- Kola bünyeyi aside boğarAz harekete bir de aşırı kola, çay ve et tüketimi eklenirse, bünyede aşırı asit meydana gelir. Sonuçta da dolaşım bozuklukları, migren, bağışıklıksisteminin zayıflaması gibi rahatsızlıklar yaşanır.
  9- Gürültü de yorarUzun süreli gürültüye maruz kalan insanların enerjisi tükeniyor. Bağıra çağıra konuşan insanların arasında olmak bile insanı yormaya yetiyor.
  10- Floresan ışığı kronik esnemeye neden olurFloresan ışık, öğrenme ve konsantrasyon yetimizi yüzde 60 oranında düşürür. Gün içinde saatlerce bu ışığa maruz kalan birinin bağışıklık sistemininzayıfladığı ispatlandı. Bu da kronik yorgunluğa neden olabilir.
  11- Küften uzak durmalıBulunduğunuz ortam yeterince havalanmıyorsa küf oluşabilir. Bünye, küfe tıpkı mikroplarda olduğu gibi karşılık verir, bununla mücadele eder. Bu daaçıklanamayan sürekli yorgunluğa neden olabilir.
  6 Mayıs 2013
  #1
 2. Sırt üşümesinin Nedenleri Sırt üşümesi Cevapları

soru sor

Sırt üşümesinin Nedenleri Sırt üşümesi