Sevişmenin yararları faydaları saymakla bitmez daha çok sevişin !

İsimli konu WH 'Evlilik Ve Cinsel Yaşam' kategorisinde, hkngnrs üyesi tarafından 17 Şubat 2009 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Sevişmenin yararları faydaları saymakla bitmez daha çok sevişin !. Gerçek anlamda seks sadece doyum ve doyumsuzluk olarak algılanmamalıdır. Cinsel temas cinsel dokunuş önemli faktörlerden biridir. Bakın cinsel ilişkinin... Hızlı sevişin, daha çok zevklenin! Onun faydası saymakla bitmez ...

 1. Gerçek anlamda seks sadece doyum ve doyumsuzluk olarak algılanmamalıdır. Cinsel temas cinsel dokunuş önemli faktörlerden biridir. Bakın cinsel ilişkinin hem kadın hem de erkek için hazzın dışında ne gibi yararlar sağlıyor?
  Cinsellik beyinde endorfin üretimini arttırır. Bu kimyasal molekül, depamin ve serotininle birlikte zevk hormonları olarak sakinlik verir. Tatmin hisleri yaratır. Vücuda sağladığı yararlar yüzünden seks uzmanları tarafından sıklıkla önerilir.

  Dolaşımı hızlandırır;
  Cinsel uyarılma sırasında kan akışını cinsel organlarda yoğunlaştırır, bir miktarda bütün vücuda yayılır. Ateşler önce gerilip zevk anında gevşer.
  Kalbi ateşler;
  Cinsel uyarılmanın en yüksek noktasında kalp atışı dakikada 110–180 e çıkar ancak bu etki seksin sporun yerini dolduracağı anlamına gelmez. Çünkü cinsel ilişki spordan daha kısa sürer.
  Âdeti düzenler;
  Düzgün bir cinsel hayat hormonal dengeyi korur ve âdetin düzenli olmasını sağlar. Düzenli orgazm yaşayan kadınlar kanlarında ki endorfin miktarından dolayı ağrısız veya az sancılı adet dönemi geçirir.
  Formda hissettirir;
  Sevişme esnasında harcanan kalorinin zayıflatıcı etkisi vardır. 20 dakikalık bir ilişkide kalori kaybedilir. Bu yarım saat tenis oynamaya eş değerdir.
  Kasları gevşetir;
  Okşamaların yarattığı mekanik etkiyle haz alınan uyarılmalar vücuda yayılır. Derideki hassas alıcılardan uyarılar iliklere ve beyne taşınır. Beyinden gelen emirle kaslar gevşer. Vücut rahatlar.
  Keyif verir endorfin serotonin ve dopamin coşku yaratır. Beş duyu organı okşanmakla yemekle içkiyle uyarıldığında bu duyular doğrudan beyne ulaşır. Sonuç ise mutluluktur.
  Bağırsaklara masaj;
  Cinsel ilişki sırasında karın kasları kasılması, derinlere kadar etkisini gösteren bir masaj gibidir.
  Acıları azaltır;
  Cinsel tatmin acı eşiğini yükseltir. Bu da endorfinin etkilerinden biridir. Cinsel ilişkinin gevşetici etkisi, kas çekilmelerinde meydana gelen acıları da hafifledir.
  17 Şubat 2009
  #1
 2. Sevişmenin yararları faydaları saymakla bitmez daha çok sevişin ! Cevapları

soru sor

Sevişmenin yararları faydaları saymakla bitmez daha çok sevişin !

Alakalı Aramalar:

 1. sikismenin faydalari

  ,
 2. sevişmek neye iyi gelir

  ,
 3. Sevişmek nelere iyi gelir

  ,
 4. sevismekneyeiyigelir,
 5. sikismeninfaydalari,
 6. sikismek faydalimi,
 7. sikismenin vucuda yarari