Sevişme sırasında neler olur

İsimli konu WH 'Evlilik Ve Cinsel Yaşam' kategorisinde, Alemdar üyesi tarafından 15 Temmuz 2009 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Sevişme sırasında neler olur. Ön sevişme ya da aşk oyunları çift*lerin cinsel birleşmeye hazır duruma gelmesini sağlamak için öpüşerek, sarılarak ve birbirlerini okşayarak uyarma... Reflüye neler sebep olur? Neler Olur Neler - Kayahan ...

 1. Ön sevişme ya da aşk oyunları çift*lerin cinsel birleşmeye hazır duruma gelmesini sağlamak için öpüşerek, sarılarak ve birbirlerini okşayarak uyarma sürecidir. İnsanların “havaya girmek” için istedikleri ön sevişme miktarı kişiden kişiye çok değişir. Çiftlerin çoğu her ikisine de uyan bir ‘rutin’ geliştirir; ancak bazen cinsel birleşmeler arasına ön sevişme ya da oral seks dönemleri serpiştirerek ve yeni pozisyonlar deneyerek bu rutini kırmak eğlenceli olabilir. Se*vişme sırasında ne olacağını belirle*yen kalıplar yoktur; önce öpüşmek, ardından ön sevişme yapmak ve bu*nun cinsel birleşmeyle noktalanması gibi bir kural yoktur; hazzın bir bölü*mü de bütün bunları içinizden geldi*ği gibi bir araya getirmektir.
  Öpüşmek (dudakların, bedenin ya da genital bölgelerin öpülmesi), sarılmak, birbirini hafifçe ısırmak ve okşamak çiftin gevşemesine ve fizik*sel olarak kendini eşine yakın hisset*mesine yardım eder. Uyarıldıkça bir*birlerinin bedenini keşfemeye başla*yabilirler. Kadınlar genellikle göğüs*lerinin ve meme başlarının hafifçe okşanmasından ya da öpülmesinden ve uyluklarına dokunulmasından hoşlanır. Parmaklardan birinin ya da ikisinin vajinaya sokulması da hoşla*rına gidebilir. Klitoris çok duyarlıdır ve kadın yeterince uyarılmadıysa ya da temas şiddetli ya da sertse klitorise dokunmak acı verebilir. Kadınla*rın çoğu klitoris gövdesinin (ya da çevresinin) hafifçe art arda okşanma*sından ya da dokunulmasından hoş*lanır ve birçok kadın oral seksi çok heyecan verici bulur.
  Erkekler penis gövdesinin ve ba*şının tutulmasından, art arda okşan*masından ya da öpülmesinden, ya*lanmasından ve (dondurma gibi) emilmesinden hoşlanır. Penisin sıkı mı, yoksa gevşek mi tutulacağı ko*nusunda beğeniler farklılık göstere*bilir. Bazı erkekler testislerine doku*nulmasından ya da avuca alınmasın*dan ya da kalçalarının ve uylukları*nın okşanmasından da zevk alır. Er*keklerde meme başı kadınlardan da*ha az duyarlıdır, ama bazı erkekler meme başlarının uyarılmasından da hoşlanır.
  Çift cinsel birleşmeye hazır oldu*ğunda penis vajinaya sokulur ve rit*mik bir biçimde birlikte hareket ede*rek cinsel hazzın artması sağlanır. Elle uyarılma aşamasından cinsel birleşmeye geçiş erkekte cinsel hazzı çok artırır, ama kadında bu her za*man böyle olmaz. Sevgi dolu bir iliş*kide kadın penisin vajinaya girme*sinden büyük duygusal doyum alır, ama bütün cinsel birleşme pozis*yonlarında klitoris yeterince uyarılamaz. Yeterli deneyimi olmayan ya da sık sık sevişmeyen bir kadın, ye*terince uyarılsa bile penisin vajinaya girişi sırasında acı duyabilir. Çiftlerin farklı pozisyonları deneyerek, sevi*şirken bunlardan hangisinin kendile*rine daha uygun olduğunu araştır*maları gerekir.
  15 Temmuz 2009
  #1
 2. Sevişme sırasında neler olur Cevapları

 3. düşünemiyorum bile :D:D:Dçok etkileyici bi durum:yuppi::yuppi::yuppi::yuppi:
  5 Ağustos 2009
  #2
soru sor

Sevişme sırasında neler olur