Sekine Duasının Fazileti: Sekine Duasının...

İsimli konu WH 'Dualar' kategorisinde, yar_mevlana üyesi tarafından 16 Ocak 2013 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Sekine Duasının Fazileti: Sekine Duasının.... Bu konu Sekine Duasının Fazileti hakkında özet bilgiler içerir. İşinize yarayacağınızı düşünüyorum. İyi okumalar :) Sekine Duasının Fazileti vs... [IMG]... Ferec Duasının Fazileti - Ferec Duası La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim duasının Fazileti ...

1. Bu konu Sekine Duasının Fazileti hakkında özet bilgiler içerir. İşinize yarayacağınızı düşünüyorum. İyi okumalar :)

Sekine Duasının Fazileti vs...

Sekine Duasının Fazileti

Sekine Duasının Fazileti
    Aslı vahiye dayanan yüksek, sırlı, tılsımlı, feyizli ve kuvvetli dualardan birisi sekinedir[​IMG] Hazret-i Cebrail Aleyhisselâm Peygamber Efendimizin (asm) huzurunda bir sayfa indiriyor[​IMG] Allah’ın altı ismi yazılı bulunan bu esrarlı ve tılsımlı duâ sayfası, Hazret-i Ali’ye (ra) tebliğ ediliyor[​IMG] Hazret-i Ali (ra), bu hâdiseyi şöyle anlatıyor: “Ben Cebrail’i gökkuşağı gibi semayı kuşatmış olarak gördüm[​IMG] Sesini işittim[​IMG] Sayfayı ondan aldım[​IMG] Sayfada Allah’ın Ferd, Hayy, Kayyum, Hakem, Adl ve Kuddûs isimlerini yazılı buldum[​IMG]”1

Sekine ile bildirilen ve Allah’ın Ferd, Hayy, Kayyum, Hakem, Adl ve Kuddûs isimlerinden ibaret olan bu altı ismi, Hazret-i Ali (ra) için ism-i azamdır[​IMG] Bu isimlerden Hakem ve Adl isimleri İmam-ı Azam için ism-i azamdır[​IMG] Hayy ismi, Abdülkadir-i Geylânî için ism-i azamdır[​IMG] Kayyum ismi, İmam-ı Rabbânî için ism-i azamdır[​IMG]2 Kezâ bu isimlerin tamamının asrımızda bir meyvesi zuhur etmiştir: Risâle-i Nûr[​IMG]3
    16 Ocak 2013
  2. Sekine Duasının Fazileti: Sekine Duasının... Cevapları

soru sor

Sekine Duasının Fazileti: Sekine Duasının...