Sağlıklı Yaşam İçin Yapılması Gerekenler Sağlıklı Bir Yaşam İçin Neler Yapabiliriz Konulu Bir Yazı

İsimli konu WH 'Yaşam' kategorisinde, Pro Yazar üyesi tarafından 19 Temmuz 2013 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Sağlıklı Yaşam İçin Yapılması Gerekenler Sağlıklı Bir Yaşam İçin Neler Yapabiliriz Konulu Bir Yazı. Bu paylaşımımda sağlıklı yaşam için yapılması gerekenler ve sağlıklı bir yaşam için neler yapabiliriz konulu bir yazı hakkında kısa kısa bilgiler... Sağlıklı yaşam için domates Sağlıklı bir yaşam için işte 99 öneri! ...

 1. Bu paylaşımımda sağlıklı yaşam için yapılması gerekenler ve sağlıklı bir yaşam için neler yapabiliriz konulu bir yazı hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Güzellik ve Bakım paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız konuya teşekkür edin. Sağlıklı Yaşam İçin Yapılması Gerekenler Sağlıklı Bir Yaşam İçin Neler Yapabiliriz Konulu Bir Yazı ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.

  sağlıklı hayatın korunmasında yapılması gerekenler nelerdir ender saracin gunluk kullandigi takviyeler sağlıklı yaşam için yapılması gerekenler nelerdir? sağlıklı yaşam için yapmamız gerekenler sağlıklı yaşam ile ilgili yapılması gerekenler

  [​IMG]

  Uzmanarkadaşların Uzun Ve Sağlıklı Yaşama Formülleri  Elbette ki hepimiz sağlıklı ve daha da uzun*yaşamı arzulamaktayız*Ve yine elbette ki bu sadece arzulamak ile gerçekleşmiyor ne yazıkki Uzmanlar, sağlıkı ve uzun yaşamanın yollarını bizlerle paylaştı Sevgili turkax.com Kullanıcılarımız.
  1 KAHKAHA ATIN
  Norveç'te durumu ağır hastalarla yapılan bir araştırmaya göre, espri anlayışı olanların yaşama şansının yüzde 31 fazla olduğu ortaya çıkmış. " Kahkaha attığınızda vücudunuz stres hormonlarını daha az üretir," diyor Pittsburg Üniversitesi Tıp Merkezi'nden Dr. Bruce Rabin.
  2 BESİN TAKVİYESİ ALIN
  Doğanın Şifalı Eli kitabının yazarı olan Dr. Ender Saraç, sağlığınızı korumak ve daha uzun yaşamak için doğal yedi maddeden yararlanmanızı öneriyor. "Formülünde, tere tohumu, funda yaprağı, yeşil çay, krom, zencefil, L-Carnitine ve CoenzymeQ10 bulunan besin takviyesini her gün almanızı öneririm," diyor Saraç. Zerrin Özer, Deniz Seki ve Ajda Pekkan gibi birçok ünlü isim de bu ürünü kullanıyor.

  3 DİŞLERİNİZE İYİ BAKIN
  Dişlerinizi fırçalamanın yanı sıra diş ipi kullanırsanız bazı hastalıkları önlemeniz mümkün. "Diş ipiyle dişlerin aralarını temizleyerek damar ve bağışıklık sisteminizi yaşlandıran tartar karşı önlem alabilirsiniz," diyor Dr. Michael Roizen.
  4 YÜRÜRKEN KONUŞUN
  Her gün yarım saat yürüyüş yapmanın sağlığınız için çok iyi olduğunu zaten biliyorsunuz. Bu yürüyüşü bir arkadaşınızla beraber yapmak çok daha iyi. " Fiziksel aktivitenin anti-anging faydalarını almakla birlikte, sosyalleşerek de bağışıklığınızı güçlendirip stresi azaltabilirsiniz," diyor Dr. Roizen. 10 yıl boyunca Avustralya'da yapılan bir araştırmaya göre, çok arkadaşı olan 70 yaşın üzerindeki kişiler, daha az sosyal çevresi olanlara oranla ortalama yüzde 22 daha uzun yaşıyor.
  5 GÖKKUŞAĞINI TADIN
  Ne kadar renkli besinler tüketirseniz o kadar sağlıklı olursunuz. "Canlı renklerde sebze ve meyveler anti-oksidan deposudur," diyor Ultra Longevity kitabının yazarı ve Canyon Ranch Resort'un Medikal Direktörü Dr. Mark Liponis. Alışveriş arabanıza, öğlen ve akşam yemeklerinize kırmızı biber gibi renkli yiyecekleri ekleyin.
  6 İDEAL KİLONUZA KAVUŞUN
  Gençken olduğunuz kiloda kalmaya çalışın. "18-40 yaşları arasında çok fazla kilo almak özellikle tehlikeli çünkü, her yüzde onluk kilo artışı kan basıncını artırır ve bu da yaşlanmayı etkileyen en önemli nedenlerden birisi," diyor Roizen. Ayrıca, Transcend: Nine Steps to Living Well Forever kitabının yazarı Dr. Terry Grossman'a göre, günlük kalori alımınızı yüzde 10-20 oranında azaltarak daha uzun yaşamanız mümkün.
  7 İYİLİK YAPIN
  2007?de 30?dan fazla çalışmanın sonuçlarına göre, gönüllü yardım edenler daha uzun yaşıyor ve depresyon ve kalp hastalıkları da dahil olmak üzere daha az sağlık problemiyle karşılaşıyor. " Arkadaş edinmek ve sosyalleşmek için harika bir yol. Gönüllü olmak insanlara hayatlarında bir amaç veriyor." diyor Dr. Rabin.
  8 SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİN
  "Bir hekim kontrolünde hastalık riskleri taşıyıp taşımadığınıza dair gerekli test ve tetkikleri yaptırın." diyor Dr. Ender Saraç. Bazı hastalıkların erken teşhis edilmesi hayatınızı kurtarabilir. Uygun bir tedavi programı ile riskleriniz minimuma düşürülebilir.
  9 İYİ UYUYUN
  Araştırmalara göre, yedi-sekiz saatlik bir uyku idealdir. "Yetersiz uyku, kalp sağlığı, obezite, diyabet riskini artırırken, bağışıklık sistemimizi de zayıflatıyor," diyor Dr. Liponis. Uykunuzu iyi alabilmek için, tamamen karanlık ve serin bir odada uyumanızı öneriyor Liponis. Gerekirse göz bantlarından yardım alın.
  10 STRESİ UZAK TUTUN
  "Uzun ve kaliteli bir yaşam için stres yönetimi çok önemli," diyor Saraç. Yoga, nefes terapisi, reiki gibi aktivitelerle spiritüel alanda rahatlatıcı bir ruh hali yaratın. Saraç ayrıca, stresi azaltan Pasiflora, melisa ve Walerian gibi desteklerden yararlanabileceğinizi de söylüyor.
  19 Temmuz 2013
  #1
 2. Sağlıklı Yaşam İçin Yapılması Gerekenler Sağlıklı Bir Yaşam İçin Neler Yapabiliriz Konulu Bir Yazı Cevapları

soru sor

Sağlıklı Yaşam İçin Yapılması Gerekenler Sağlıklı Bir Yaşam İçin Neler Yapabiliriz Konulu Bir Yazı