Sağlıklı cinsellik için 5 altın kural

İsimli konu WH 'Cinsel Sorunlar' kategorisinde, yesilalici üyesi tarafından 9 Eylül 2008 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Sağlıklı cinsellik için 5 altın kural. Sağlıklı bir cinsellik ancak karşılıklı istek, güven, saygı ile mümkündür. İşte doğru bir cinsellik için olmazsa olmazlar. Anadolu Sağlık Merkezi’nden... Cinsellikte 5 altın kural Düz Karın İçin 5 Altın Kural ...

 1. Sağlıklı bir cinsellik ancak karşılıklı istek, güven, saygı ile mümkündür. İşte doğru bir cinsellik için olmazsa olmazlar.
  Anadolu Sağlık Merkezi’nden Psikolog Aslıhan Kurt’un önerileri:

  1. Karşılıklı istek:

  Cinsel ilişki için her iki tarafın da istekli ve gönüllü olması; bunun yanında aktivitenin herhangi bir yerinde durdurabilme ve sonlandırabilme özgürlüğünün bulunması gerekiyor.

  2. Eşitlik:

  Kişisel güç algısı anlamında, eşinizle eşit durumda olduğunuz gerçeğini kabul etmek önemli. Performans açısından bir taraf kendini güçsüz ya da yetersiz hissediyorsa, bu cinsel ilişkinin kalitesini olumsuz etkiler.

  3. Saygı:

  Kendinize ve eşinize saygı duymak ilişkiyi etkiler.

  4. Karşılıklı güven:

  Oldukça hassas olan bu aktivitenin karşılıklı güven oluşmadan yapılması, taraflar arasında hoş olmayan duygular yaratabilir.

  5. Korunma:

  Cinselliğin kalitesini etkileyen unsurlardan biri de istenmeyen gebelikten, cinsel yolla bulaşan hastalıklardan koruyan bir ortamın yaratılmasıdır.
  9 Eylül 2008
  #1
 2. Sağlıklı cinsellik için 5 altın kural Cevapları

soru sor

Sağlıklı cinsellik için 5 altın kural