saglık bakanlığına gelen şikayetler(pdt)

İsimli konu WH 'Komik Şeyler' kategorisinde, TroubleSome96 üyesi tarafından 17 Nisan 2007 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: saglık bakanlığına gelen şikayetler(pdt). Sağlık Bakanlığı'nca 2003 yılında hizmete açılan Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi'ne (SABİM) bağlı Alo 184 hattı, birbirinden komik çağrılar alıyor.... tuhaf şikayetler Reklamlara gelen şikayetler azaldı ...

1. Sağlık Bakanlığı'nca 2003 yılında hizmete açılan Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi'ne (SABİM) bağlı Alo 184 hattı, birbirinden komik çağrılar alıyor. Vatandaşların şikayet, talep ve önerilerini rahatlıkla bakanlık yetkililerine iletmesi için kurulan SABİM'e gelen komik telefonlar, görevlileri bile güldürüyor. İşte SABİM'e gelen bazı komik çağrılar:

- 5-10 metre aşağıda ikamet eden komşum mangal kömürü yakıyor. Konuyla ilgili olarak sağlık müdürlüğüne başvuruda bulunmama rağmen konuya henüz çözüm getirilememiştir. Bu durumun çözümlenmesini istiyorum. (Aydın)

- Tomografi çektirdikten sonra eve gelip reçel pişirdim ancak reçelin rengi bir anda siyaha dönüştü. Bunun çekilen tomografiden aldığım radyasyonla ilgisi var mı? (Ankara)

- Buzdolabının kapısı 3 yada 4 saat açık kaldı, içindeki yemeği yiyebilir miyiz? (Rize)

- İlgili kurumda saat 15:30 olmasına rağmen bilgisayarların arızalı olduğu belirtilerek kurumu kapatıyorlardı. Konu hakkında gereğini arz ederim. (Konya)

- Yeşil Kart sahibi yaşlı bir vatandaşım. Sosyal Yardımlaşma Vakfı fakir ve yaşlı olmama rağmen bana kömür vermiyor. Sorumluları cezalandırın. (İstanbul)

- Sizde caminin karşısında oturan Mor İsmail'in telefon numara var mı? (Manisa)

- Aile birliği kurulurken, daha sağlıklı toplum yetişmesi adına eşlerin sınava tabii tutularak evlenmesini istiyorum. (Çorum)

- Mahalleyi böcek ve sinekler sardı. Belediyeye dilekçe ile başvurduk ama ilgilenmedi. Konunun tarafınızdan değerlendirilmesini istiyorum. (İstanbul)

- Besin zehirlenmesinden şüphelendiğim için zehir danışma hattını aradım fakat, bol sıvı almamı ve bir sağlık kuruluşuna başvurmamı söylediler. Zehir Danışma Hattı'nın görevini yapmadığını düşünüyorum. (İstanbul)

- Satın aldığım pet suyun içerisinde hormon olduğu duyumunu aldık. Doğru mu? (Tekirdağ)

- Kafede kullanılan nargilelerde suni kömür kullanılıyor, niye müdahale etmiyorsunuz? (İstanbul)

- Bahçedeki ağaçları sinekler sardı ne yapmalıyım? (Erzurum)
    17 Nisan 2007
  2. saglık bakanlığına gelen şikayetler(pdt) Cevapları

3. Doğru yeri aradıklarından eminler mi??? :muha:
    17 Ekim 2008
  4. teşekkürler.
    18 Ekim 2008
  5. teşşkürler
    18 Ekim 2008
  6. hehehehe bunlara yorumm yok yaa:D:D
    18 Ekim 2008
  7. eline sağlık..:D
    18 Ekim 2008
  8. bunların sağlıkla alakası oalbilir ama sağlık bakanlığıyla aslaaa
    .:D
    10 Kasım 2008
  9. ellerine sağlık :muha:
    17 Ağustos 2009
  10. yoruMsuz:D
    17 Ağustos 2009
  11. Cumartesi ayın 21.08.2010 gece saat 02.28 Bitlis 112,den ambulans istedim. Geldi ve bir personel bayan ve sorduğum her soruya ters cevaplar aldım daha sonra hastayı zedyeye birakaçakken bayan personel hastanın pantolundan tutu ve ben ne yaptığını sordum bana bağırarak ben yapmıyorum dedi siz yapmın ben gitdiyorum sağlık çantasını koluna alararlak banane yapmak sorunda değilim dedi ve çekim gitti daha sonro ambulans da hastanın yarina almadılar önne aldılar hastanın kendisi KINRIS BARIŞ HAREKATI MADALYA ALLAN BİR GAZİYE NASIL YAPAILIR BU SAGIGISIZLIK adını bilmediğim bayan personelden şiyatetciyim gereğnı yapılmasına azı ederim sagılarimla
    23 Ağustos 2010
  12. balıkesir gönen ilçesinde oturuyoruz .malesef burada ciddi bir hastalığımız olsa öleceğiz .aile planlaması ile ilgilenen hiçbir yer yok .bu çok büyük bir sıkıntı ne yapalım sağlık ocakları başından savıyor şikayetçiyim ve madur bir vatandaşım lütfen ilgilenilsin . rica ederim..
    16 Kasım 2010
  13. Hepsine Koptum :D:D
    19 Kasım 2010
  14. Tomografi çektirdikten sonra eve gelip reçel pişirdim ancak reçelin rengi bir anda siyaha dönüştü. Bunun çekilen tomografiden aldığım radyasyonla ilgisi var mı? (Ankara)

ksn radyasyonla alakalı :D.D
    19 Kasım 2010
  15. iyi günler öncelikle okunup okunmayacağını bilmiyorum ama sağlıklık bakanlığını sağlık bakanlığına şikayet ediyorum ben amasya oturumyorum ama sağlık için hastaneye gitmizde muayneden sonra karşımıza eczanede üçret cıkıyor tamam onu anladık muayne ücreti 8ytl leyken oldu 13 ytl oda yetmiyor gibi doktor kontorele çağrıyor hadi sana tekrar üçret siz hiç açama sefer hastaneye gittniz üstelik bazen paramız cıkışmıyor eczande resil oluyoruz bu gündemin tekrar alınmasını istiyorum ayrıca eczane çalışanları hiç memnun değil haberiniz olsun şimdiden teşekkür ederim
    23 Kasım 2010
  16. eğitim şart :)
    26 Kasım 2010
  17. Agacoren ilce hastanesi akaryakit alim ihalesinde uygunsuz ve yanli ihale yapmaktadir.Bu sekilde kamuyu zarara ugratiyorlar gecmiste yaptiklari akaryakit faturalarin incelenmesi ve sozle ihale yapilyor,fakat odemler akayakit pompa fiyati uzerinden yapiyor.Yapilan ihalelerin hic bir anlami bulunmamaktadirlar. saygilarimla arz ederim

Aktaş Petrol

Yakup Aktaş
    11 Ocak 2011
  18. 22.01.2011 saat 4 vardiyesinde görevli doktor Halil Mıhcı Kontrol ettirdiyim cocuğumu bronşit diyerek yatış yaptı.Ondan sonra hastanede ilgilenmedi 22:01:2011 gece nobetci doktor oldugu halde Gidip doktor odasında yattı ve hemşirelere kimse beni rahatsız etmesin diyerek tembih etmiş saat 11 de T.C Polisi cocugunun hastalanıyor doktorun odasına gidip kapıyı calıyor ama acmıyor gorevını yapmıyor cocugu 24:01.2011 de kotu oldugu halde cıkış yaptı.Ozel doktora goturdum cocugun zature oldugunu soyledi Halil Mıhcı Adlı Doktorun Gorevini düzgün yapmadıgı ıcın Gereken işlemlerin yapılmasına arz ederim
    24 Ocak 2011
  19. Ben 10 yaşında diyabet hastasıyım. Günde en az 4kez ölçüm yapmak zorundayım.Ama eğer sigorta yeni çıkan kanuna göre
    stripleri ödemicekmiş .Ben şeker ölçümü yapmadan nasıl inüsilinimi yapabilirim .bu kanunu bir an önce kalkmasını istiyorum.ben sadece kendi adma değil ,bütün diyabetli çocuklar adına yazıyorum .lütfen bu yazdıklarımı dikkate alın,yoksa sgorta ödemezse stripleri alabilmemiz mümkün değil :(....
    28 Ocak 2011
  20. Balıkesir Sigorta hastanesindeki porsanel hemşireler işleriyle ilgilenmiyolar vatandaş nereye gitçeni bilmiyo saatlerce kuyrukda bekliyor sağlık parseloni kendi işini okuldan gelen stajerlere yaptırıyo.Denetlenmesi ve bilgi verilmesine rica ediyorum.Sağlık ocaklarında daha durum değişik değil.
    9 Şubat 2011
  21. s.a ben fatma selman 184 bize anemin hastalıgı süresın de çok yARDIM CI OLSU İZMİRDEKI SABIM DEKİ SEMA HANIMA ÇOK TŞK SAGOLSUNLAR VAR OLSUNLAR BBİZE AMBULAZ AYRLAYANLARA EVİMİZE KADAR GİTME MIZE YARDIM CI OLDULAR HERKESE SONSUZ TŞK SAGOLUN VAR OLUN ANNEM MELEK SELMAN
    10 Aralık 2011
soru sor

saglık bakanlığına gelen şikayetler(pdt)