peygamber efendimizin uyumadan önce ettiği dua

İsimli konu WH 'Dualar' kategorisinde, \\marjory\\ üyesi tarafından 16 Ocak 2009 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: peygamber efendimizin uyumadan önce ettiği dua. peygamber sallalahu aleyhi ve sellem Efendimiz,uyumak istediği zaman sağ yanını üzerine yatar, sağ elini sağ yanağının altına koyar,sonrada şöyle dua... Uyumadan Önce Edilecek Dua Peygamber Efendimizin (S.A.V) Yatmandan Önce Okuduğu Dualar ...

1. peygamber sallalahu aleyhi ve sellem Efendimiz,uyumak istediği zaman sağ yanını üzerine yatar, sağ elini sağ yanağının altına koyar,sonrada şöyle dua ederdi;
    "ALLAHIM!KENDİMİ SANA TESLİM ETTİM.İŞİMİ SANA HAVALE ETTİM YÜZÜMÜ SANA ÇEVİRDİM.RIZANI İSTEYEREK VE AZABINDAN KORKARAK SIRTIMI SANA DAYADIM.SANA SIĞINDIM SANA KARŞI YİNE SEN'DEN BAŞKA SIĞINAK YOKTUR.İNDİRDİĞİN KİTABA VE GÖNDERDİĞİN PEYGAMBER'E İNANDIM"
    peygamber sallalahu aleyhi ve sellem Efendimiz,sahabeden birine şöyle demişti:
    "EĞER BU DUAYI YAPIP YATTIĞIN GECE ÖLÜRSEN,İMAN ÜZERE ÖLÜRSÜN.BUNLAR YATMADAN ÖNCEKİ SON SÖZLERİN OLSUN"
    Rabbim hepimize imanlı ölüm nasip etsin...
    16 Ocak 2009
  2. peygamber efendimizin uyumadan önce ettiği dua Cevapları

3. allah razı olsun........
    20 Ocak 2009
  4. saol tşkrler paylaşım için......
    31 Ocak 2009
  5. ALLAH (CC) razı olsun.
    paylaşım için
    12 Şubat 2009
  6. Değerli kardeşlerim ben size peygamber efendimizin her gece yatmadan önce okuduğu arapça olan ve teesiri çok büyük olan bir dua söylemek isterim ve bu dua şudur:
    "allahümme bismike emütü ve ahya".
    marjoy kardeşim de bir dua paylaşmış allah razı olsun ama benim söylediğim dua daha teesirlidir.bu dua hasan arıkan beyin yazdığı muhtasar ilmihal adlı dua kitabında bulunmaktadır isterseniz inceleyiniz tavsiye ederim... Dua ile....
    27 Mart 2009
  7. teşekürler
    3 Nisan 2009
  8. teşekkürler eline sağlık
    24 Nisan 2009
soru sor

peygamber efendimizin uyumadan önce ettiği dua

Alakalı Aramalar:

1. gece sayıklamamak için dua