Pet şişelerden ev..

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, Y@z Y@ğмυяυ üyesi tarafından 12 Mart 2010 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Pet şişelerden ev... PET ŞİŞELERDEN EV.. guazu'da en popüler turist mekanlarından olan Iguazu Şelalesi'nin yanısıra bir de pet şişelerden yapılmış olan ev bulunuyor.... Şişelerden ev yaptı ! pet soccer ...

1. PET ŞİŞELERDEN EV..

guazu'da en popüler turist mekanlarından olan Iguazu Şelalesi'nin yanısıra bir de pet şişelerden yapılmış olan ev bulunuyor.
    Alfredo Alberto Santa Cruz'un aklına, küçük kızı için bir oyun alanı yaparken pet şişelerden ev yapma fikri gelmiş. Yapımı tamamladıktan sonra plastik oyun alanının oldukça
    sağlam olduğunu fark eden Cruz, doğru yolda olduğunu anlamış. İşte böylece ailesi ve kendisi için bir yatakodalı pet şişe evi inşa etmeye başlamış.
    Santa Cruz'un evinin içerisinde bir yatak, sandalyeler, raflar ve hatta yapma bir asma bitki bile bulunuyor. Tüm bunlar ise yine pet şişelerden yapılmış. Ahşap iskelet ve birkaç cıvata dışında evin kendisi ve içerisindeki herşey geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış.
    Duvarlar 2 litrelik pet şişelerden, çatı ise karton içecek kutularından oluşuyor. Alfredo içecek kutularını düzleştirerek alüminyum kısımları dışarı doğru çevirmiş. Böylece çatı güneş ışınlarını yansıtıyor ve içerinin serin kalmasını sağlıyor. Bu şekilde yağışlar nedeniyle 4-5 yıl dayanabilecek olan çatıyı şişelerden kestiği bir tabaka plastikle kaplayarak süreyi 20 yıla uzatmış.

12 Mart 2010
  2. Pet şişelerden ev.. Cevapları

3. Vay be .. xD yine akLıma şu söz geldi :) ;
    Gavur yapıyor ya xD
    12 Mart 2010
  4. bu evın yapıldığı bölge neresı
    12 Mart 2010
  5. arjantİn/brezİlya paraguay sınırında bir yer ama brezilya toprakları üzerinde

Vay be .. xD yine akLıma şu söz geldi :) ;

Gavur yapıyor ya xD

eh gavur bu gavurluktan başka işi yokya ondandır:hehehe:
    12 Mart 2010
  6. bellıkı ekvatoral ıklım bolgesı en fazla bır gun dayanır bu bına :D
    13 Mart 2010
  7. niye sıcaktan eriyecekmi buzmuda şişe şişe plastik hani şu binlerce yıl bişey olmayandan:D bak okumadınmı turistler ziyaret ediyormuş demekki erimemiş dikkatin dağılmış bu aralar galibaXD
    13 Mart 2010
  8. erimek değıl ekvatoral yağmurlar toprak:D
    13 Mart 2010
  9. :muha:ya onuda diyeceğini bildim ama şişenin içine doluyormuş sonra boşaltıyorlarmış çözmüşler o işi:muha:
    13 Mart 2010
  10. çok önceden haberlerde çıkmıştı bizde bir amcam içki şişeleriyle ev yapmıştı
    14 Mart 2010
  11. paylaşım için teşekkürler...
    14 Mart 2010
  12. ya rüzgar?
    14 Mart 2010
  13. super olmus yaaa
    14 Mart 2010
  14. beğenmene sevindim bu toprağım hiç birşeyi beğenmiyorXD

ne rüzgarı toprak ormanın göbeğinde arada hava koridorları var merak etme sen deli yaaa bu çocuk bişey olmaz uyduruktan baraka :hehehe:bana muhalefet olda sen:muahaha:
    15 Mart 2010
  15. :muha: kanaatim şudur ki sorgulanmayan hayatın hiçbir önemı yoktur...sorgulamamı eleştırme toprak bu senın için...XD
    15 Mart 2010
  16. XDben gidip oturmayacağımki orda üç beş bitli turist gidip resim çekiyor
    bir yerleşim projeside değil sorgulamayı severim ama bu benim dışımda ormanın içinde:muha:
    15 Mart 2010
  17. toprak soracağım soruya lutfedeceğın cevabı merak ettım şımdı:D
    imkanın olsa orayı gezmek ıster mıydın?
    ben isterdım toprak bıtlı toprak olurdum o zaman ve bırazda yıkanmış toprak olurdum kı o zaman adım laterıt olurdu :muha::muha::muha:
    15 Mart 2010
  18. ben istemezdim tropik böceklerden nefret ederim kırmızı toprağım:Ddemir oksidim:muha:
    15 Mart 2010
  19. Elin oqLu hakkeTTen yapıyor.. :D
    16 Mart 2010
  20. Way Anasını Be eVe Bakk :S:S
    16 Mart 2010
  21. :muahaha:toprak bak arkadaşlar takdir etmeyi biliyor orjinal şirin bir ev işte XDteşekkürler arkadaşlar
    16 Mart 2010
soru sor

Pet şişelerden ev..