Penis kaşınması ve şişmesinin nedenleri nelerdir?

İsimli konu WH 'Soru Cevap' kategorisinde, Misafir üyesi tarafından 13 Temmuz 2010 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Penis kaşınması ve şişmesinin nedenleri nelerdir?. iyi günler.ben 19 yasında bır bayım.. sorunum masturbasyon sırasında penısım karısıyor, sol tarafındakı damar belırgınlesıyor hatta daha cok orası... Halsizlik ve yorgunluğun nedenleri nelerdir? Göz ve Parmak Şişmesinin Nedenleri ...

1. iyi günler.ben 19 yasında bır bayım.. sorunum masturbasyon sırasında penısım karısıyor, sol tarafındakı damar belırgınlesıyor hatta daha cok orası karınıyor ve bosaldıktan sonrada penısım şişiyor bu şişlik öncelerı daha çabuk iniyordu fakat şuan biraz daha uzadı ama genede gün cekmeden coktan inmiş oluyor.bunun için doktora gittim tahlıllerım temız cıktı bır alerjık olabılr dedı bır ılac aldım ama ılacı kullandığım sırada braz faydasını gördum suan hala aynı.. bırkac yerden bu durmun geçıcı olduğunu öğrendim hatta bıraz daha nazık olunması gerkiyormuş ama yinede emın olamıyorum .. bu durum geçicimi? ileridede sorun olacakmı??...simdiden tesekkurler...
    13 Temmuz 2010
  2. Penis kaşınması ve şişmesinin nedenleri nelerdir? Cevapları

3. Peniste Kızarıklık ve Kaşıntı

Peniste mantar enfeksiyonu

Bayanlar mantar enfeksiyonlarına erkeklere kıyasla on kez daha fazla yakalanıyor. Bu tabii erkekler için genital bölgede bir tehlike olmadığı anlamına gelmiyor. Diğer taraftan büyük kliniksel araştırmalar, tekrarlayan mantar enfeksiyonlarında eşin de düzenli olarak tedaviye iştirak ettirilmesinin bir faydası olmadığını ortaya koyuyor.

Penise yerleşmeyi başarabilen mantar genelde, candida albicans olarak tanımlanan ve vajinal enfeksiyonların da baş sorumlusu olan maya mantarıdır. Bir araştırmaya göre idrar yolu girişi ve ön derinin altındaki kısımda erkeklerin % 15-20’sinde candida mantarı yaşıyor, ancak bu oran sünnetli erkeklerde daha düşük. Bundan öte erkekte maya mantarı teşhisini – kadınların aksine – hemen tedavi gerektiren bir enfeksiyon şeklinde anlamamak gerekir. Tedavi ancak belirtileri gerektiriyorsa öngörülebilir.
    Belirtiler: Penisin baş kısımda kaşınma ve kızarıklık

Candida-balanitis olarak adlandırılan mantarın yol açtığı penis enfeksiyonu, kendini genelde glans peniste kaşınma ve kızarma şeklinde belli eder. Daha ağır vakalarda ciltte değişmeler olabilir, beyaz tabakacıklar meydana gelir ve ön deride şişme olur. Örneğin; deride enfeksiyonel daralmalara da yol açabilen bu değişiklikler büyürse, diyabet ve savunma sistemi zafiyeti gibi arazların söz konusu olmadığına kanaat getirmek için muayene olmak gerekir.
    Eşin de tedaviye iştirak ettirilmesi bir yarar sağlamıyor

Çoğu insanın aklına hemen vajinal mantarın eşiyle de bir ilgisi olduğu gelir. Gerçekten de kadının vajinasında maya mantarı varsa, bu mantar penise yerleşip çoğalabiliyor. Bu nedenle de mantarın cinsel ilişkiyle bulaştığı varsayılır. Buna karşın hem de tekrarlayan sorunlu kandidyazlarda, eşin de tedaviye iştirak ettirilmesinin gerek iyileşme oranı, gerekse enfeksiyonun tekrarlaması oranına hiçbir etkisi olmadığını kanıtladı. Bu yüzden burada çok daha başka etkenlerin rol oynadığını varsaymak gerekiyor.
    Ilık ve rutubetli atmosfer, enfeksiyonu teşvik ediyor

Erkeğin penisinde bir takım belirtiler baş gösterirse tedavi gerekli olacaktır. Mantara karşı krem şeklinde Clotrimazol, losyon ve pudra kullanılabilir. Ilık ve nemli hava enfeksiyonu teşvik ettiği için penisin, örneğin; ön deri altına bakım bezi yerleştirerek mümkün olduğu kadar "kuru tutulması" gerekir. Peniste mantar enfeksiyonunun sürekli tekrarlaması durumunda sünnet, yani ön derinin kesilerek alınması tavsiye olunur.
    alıntıdır
    17 Temmuz 2010
  4. penisin içi neden tatLı tatLı kasınır yardım edeBılecek warmı
    13 Mayıs 2012
  5. Genelde penis kasintilari mantar hastaliginin belirtileridir.. o bölgeyi her tuvalet sorasi yikamak ve temiz tutmak gerekir.
    14 Mayıs 2012
soru sor

Penis kaşınması ve şişmesinin nedenleri nelerdir?

Alakalı Aramalar:

1. sikim kasiniyor

,
  2. penis neden kaşınır

,
  3. sik neden kaşınır

,
  4. penisim cok kasiniyor,
  5. penisim kasiniyor,
  6. penisim kasiniyo,
  7. penisin kasınması,
  8. sikim neden siser,