ölü insanlarla konusmak

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, djferdikilinc üyesi tarafından 19 Ocak 2009 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: ölü insanlarla konusmak. THOMAS EDİSON yaşadığı yüzyılın en önemli bilginidir. Amerika'ya ilk elektrik ışığını getirmesi[IMG] ününe iyice ün kattı. 73 yaşındaki mucit[IMG]... Seni engelleyenlerle konusmak ister misin ??? ~~bunlar insanlarla yapılmış~~ ...

 1. THOMAS EDİSON yaşadığı yüzyılın en önemli bilginidir. Amerika'ya ilk elektrik ışığını getirmesi[​IMG] ününe iyice ün kattı. 73 yaşındaki mucit[​IMG] üzerinde çalıştığı son aletin ölülerle konuşmak için çok önemli olduğunu bir radyo kanalında açıklayınca yer yerinden oynadı.

  EDİSON'un açıklaması şöyleydi: "Eğer kişiliğimiz ölümden sonra da yaşayabiliyorsa[​IMG] dünyada kazandığımız bilgiyi[​IMG] anıyı ve zekayı saklaması mümkün ve mantıklıdır. Bu nedenle ölüm dediğimiz olaydan sonra da kişiliğimiz devam ediyorsa dünyada bıraktıklarımızla ilişkiye geçmek isteyecektir. Bu kişiliğin maddeyi de etkileyeceği düşüncesindeyim; bu mantık doğruysa yeterince duyarlı bir alet yaparsam bu ilişkiyi kaydedebilirim."

  TEYBE KONUŞAN ÖLÜLER

  THOMAS EDİSON'un ölümünde sonra yaşanan bir tesadüf[​IMG] büyük bilim adamının son çalıştığı aleti ve sözlerini ispat eder nitelikteydi. Ünlü İsveçli ressam[​IMG] müzisyen ve flim yapımcısı FRİEDRİCH JÜRGENSON[​IMG] ıssız bir yerde kuşların sesini teybine almıştı; evine dönüp çalışmalarını dinlemek için teybini çalıştırdığında kuş seslerinin yanında zayıf insan sesleri de geliyordu; bu sesler Norveç ve İsveççe konuşarak aralarında kuşları tartışıyorlardı.

  Olayı tesadüf olarak kabul eden JÜRGENSON[​IMG] bir radyo dalgasının karıştığını düşündü ve tekrar bir deneme yapmaya karar verdi. Bu kez daha değişik sesler duydu; bu sesler ona sesleniyor[​IMG] kendilerinin ölmüş akraba ve arkadaşları olduklarını söylüyorlardı. Uzun çalışmalar ve deneyimlerden sonra 1968'de (KAİNATTAN SESLER) adlı kitabını yazdı. Bu kitap[​IMG] bütün dünyada büyük yankılar yarattı; Alman hükümeti FREİBUR Üniversitesi parapsikoloji başkanının bulunduğu bir ekibe harcamalarının hükümet tarafından karşılanacağını söyleyerek profesör ve bilim adamlarının konuyla ilgili araştırmalar yapmasını istedi.

  Alınan sonuçlarda bilim adamlarının raporlarında şunlar yazılıydı: Fabrikadan yeni çıkmış kasetle sessiz ortamlarda kayıt yapılıyor; kaset dinlendiğinde tanımlanan kelimelerle konuşan insan sesleri duyuluyor; bu seslerin kökeni çağdaş bilimce açıklanamıyor ve bu seslere "hiçbir yerden gelen sesler" adı veriliyor. Alman profesör HANS BENDER[​IMG] bu raporun sonuna şunu ekleyerek deneyleri hükümet yetkililerine teslim ediyor: "Bu olay insanlık için nükleer fizikten bile önemlidir."

  NASA DA HABERDAR

  Olay Nasa'nın da ilgisini çekiyor. CAPE KENNEDY'den iki mühendis[​IMG] görevlendirilmiş bilim adamlarını ziyarete geliyor; ekibin çalışmalarını[​IMG] aletlerini ve yapılan deneylerini inceleyen ziyaretçiler[​IMG] sorular sorduktan ve akıl da verdikten sonra hiçbir açıklama yapmayarak Amerika'ya geri dönüyorlar.

  Görevli ekip şöyle düşündü: NASA'dakilerin konuyla ilgili bilgileri vardı[​IMG] kim bilir onlar o etkin kayıt aletleriyle ne sesler alıyorlardı. Nereden köken alırsa alsınlar[​IMG] profesör ve bilim adamlarından kurulu bu ekibin kainattan aldıkları sesler parapsikoloji alanında adeta çığır açtı.  alıntı...
  19 Ocak 2009
  #1
 2. ölü insanlarla konusmak Cevapları

 3. ' Ben ölülerle konuşmam '
  bu yazıyı okuyunca bır fılm sahnesındekı bu sözler aklıma geldi.. güzel bır fılmdı yazıda iyi emeğine sağlıkç.
  19 Ocak 2009
  #2
 4. güzeldi ha...................
  19 Ocak 2009
  #3
 5. paylaşım için teşekkürler...
  19 Ocak 2009
  #4
 6. arkadaşlar rutbem artsın dıye bu kopyala yapıştırmaları yapmıyalımm lütfennnnnnnnnn
  bir şeyler öğrenmeye bir şeylerden ornek almaya calışalım m
  20 Ocak 2009
  #5
 7. Way bhe.şaşırdım&tırstımmm
  20 Ocak 2009
  #6
 8. enteresann ve ilginc... ne diim emegine saglik dostum...
  21 Ocak 2009
  #7
 9. paylasşım için saol
  26 Mayıs 2009
  #8
 10. emegine saglık teşekkürler......
  3 Haziran 2009
  #9
 11. Teşekkürler ;) :tamam:
  3 Haziran 2009
  #10
 12. bırrr....ölmüş artık neyine konuşcam
  3 Haziran 2009
  #11
 13. ilginç tşkrler
  3 Haziran 2009
  #12
 14. Ben bunu biliyorum thomas edisonun yaptığı ruh telefonu bunuda gördüm ayrıca baya araştırmıştım zamanında ilerde belki resimleriyle birlikte bir konu açabilirim
  3 Haziran 2009
  #13
 15. amerikada bir müzede tutulmaktadır bu telefon
  3 Haziran 2009
  #14
 16. bu arada paylaşım içinde saol. . .
  3 Haziran 2009
  #15
 17. paylaşım için saol...
  3 Haziran 2009
  #16
soru sor

ölü insanlarla konusmak