ölü insanlarla konusmak

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, djferdikilinc üyesi tarafından 19 Ocak 2009 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: ölü insanlarla konusmak. THOMAS EDİSON yaşadığı yüzyılın en önemli bilginidir. Amerika'ya ilk elektrik ışığını getirmesi[IMG] ününe iyice ün kattı. 73 yaşındaki mucit[IMG]... Seni engelleyenlerle konusmak ister misin ??? ~~bunlar insanlarla yapılmış~~ ...

1. THOMAS EDİSON yaşadığı yüzyılın en önemli bilginidir. Amerika'ya ilk elektrik ışığını getirmesi[​IMG] ününe iyice ün kattı. 73 yaşındaki mucit[​IMG] üzerinde çalıştığı son aletin ölülerle konuşmak için çok önemli olduğunu bir radyo kanalında açıklayınca yer yerinden oynadı.

EDİSON'un açıklaması şöyleydi: "Eğer kişiliğimiz ölümden sonra da yaşayabiliyorsa[​IMG] dünyada kazandığımız bilgiyi[​IMG] anıyı ve zekayı saklaması mümkün ve mantıklıdır. Bu nedenle ölüm dediğimiz olaydan sonra da kişiliğimiz devam ediyorsa dünyada bıraktıklarımızla ilişkiye geçmek isteyecektir. Bu kişiliğin maddeyi de etkileyeceği düşüncesindeyim; bu mantık doğruysa yeterince duyarlı bir alet yaparsam bu ilişkiyi kaydedebilirim."

TEYBE KONUŞAN ÖLÜLER

THOMAS EDİSON'un ölümünde sonra yaşanan bir tesadüf[​IMG] büyük bilim adamının son çalıştığı aleti ve sözlerini ispat eder nitelikteydi. Ünlü İsveçli ressam[​IMG] müzisyen ve flim yapımcısı FRİEDRİCH JÜRGENSON[​IMG] ıssız bir yerde kuşların sesini teybine almıştı; evine dönüp çalışmalarını dinlemek için teybini çalıştırdığında kuş seslerinin yanında zayıf insan sesleri de geliyordu; bu sesler Norveç ve İsveççe konuşarak aralarında kuşları tartışıyorlardı.

Olayı tesadüf olarak kabul eden JÜRGENSON[​IMG] bir radyo dalgasının karıştığını düşündü ve tekrar bir deneme yapmaya karar verdi. Bu kez daha değişik sesler duydu; bu sesler ona sesleniyor[​IMG] kendilerinin ölmüş akraba ve arkadaşları olduklarını söylüyorlardı. Uzun çalışmalar ve deneyimlerden sonra 1968'de (KAİNATTAN SESLER) adlı kitabını yazdı. Bu kitap[​IMG] bütün dünyada büyük yankılar yarattı; Alman hükümeti FREİBUR Üniversitesi parapsikoloji başkanının bulunduğu bir ekibe harcamalarının hükümet tarafından karşılanacağını söyleyerek profesör ve bilim adamlarının konuyla ilgili araştırmalar yapmasını istedi.

Alınan sonuçlarda bilim adamlarının raporlarında şunlar yazılıydı: Fabrikadan yeni çıkmış kasetle sessiz ortamlarda kayıt yapılıyor; kaset dinlendiğinde tanımlanan kelimelerle konuşan insan sesleri duyuluyor; bu seslerin kökeni çağdaş bilimce açıklanamıyor ve bu seslere "hiçbir yerden gelen sesler" adı veriliyor. Alman profesör HANS BENDER[​IMG] bu raporun sonuna şunu ekleyerek deneyleri hükümet yetkililerine teslim ediyor: "Bu olay insanlık için nükleer fizikten bile önemlidir."

NASA DA HABERDAR

Olay Nasa'nın da ilgisini çekiyor. CAPE KENNEDY'den iki mühendis[​IMG] görevlendirilmiş bilim adamlarını ziyarete geliyor; ekibin çalışmalarını[​IMG] aletlerini ve yapılan deneylerini inceleyen ziyaretçiler[​IMG] sorular sorduktan ve akıl da verdikten sonra hiçbir açıklama yapmayarak Amerika'ya geri dönüyorlar.

Görevli ekip şöyle düşündü: NASA'dakilerin konuyla ilgili bilgileri vardı[​IMG] kim bilir onlar o etkin kayıt aletleriyle ne sesler alıyorlardı. Nereden köken alırsa alsınlar[​IMG] profesör ve bilim adamlarından kurulu bu ekibin kainattan aldıkları sesler parapsikoloji alanında adeta çığır açtı.

alıntı...
    19 Ocak 2009
  2. ölü insanlarla konusmak Cevapları

3. ' Ben ölülerle konuşmam '
    bu yazıyı okuyunca bır fılm sahnesındekı bu sözler aklıma geldi.. güzel bır fılmdı yazıda iyi emeğine sağlıkç.
    19 Ocak 2009
  4. güzeldi ha...................
    19 Ocak 2009
  5. paylaşım için teşekkürler...
    19 Ocak 2009
  6. arkadaşlar rutbem artsın dıye bu kopyala yapıştırmaları yapmıyalımm lütfennnnnnnnnn
    bir şeyler öğrenmeye bir şeylerden ornek almaya calışalım m
    20 Ocak 2009
  7. Way bhe.şaşırdım&tırstımmm
    20 Ocak 2009
  8. enteresann ve ilginc... ne diim emegine saglik dostum...
    21 Ocak 2009
  9. paylasşım için saol
    26 Mayıs 2009
  10. emegine saglık teşekkürler......
    3 Haziran 2009
  11. Teşekkürler ;) :tamam:
    3 Haziran 2009
  12. bırrr....ölmüş artık neyine konuşcam
    3 Haziran 2009
  13. ilginç tşkrler
    3 Haziran 2009
  14. Ben bunu biliyorum thomas edisonun yaptığı ruh telefonu bunuda gördüm ayrıca baya araştırmıştım zamanında ilerde belki resimleriyle birlikte bir konu açabilirim
    3 Haziran 2009
  15. amerikada bir müzede tutulmaktadır bu telefon
    3 Haziran 2009
  16. bu arada paylaşım içinde saol. . .
    3 Haziran 2009
  17. paylaşım için saol...
    3 Haziran 2009
soru sor

ölü insanlarla konusmak