Murada kavuşmak için okunacak dua...

İsimli konu WH 'Dualar' kategorisinde, MaSMaVi üyesi tarafından 24 Eylül 2008 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Murada kavuşmak için okunacak dua.... “Fetavai kari-ül-hidaye”de diyor ki: Dileği olan kimse[IMG] yatacağı zaman abdest almalı[IMG] temiz bir örtü üzerinde oturup[IMG] üç defa salevât... Ölüler için okunacak dua.... Afetlerden korunmak için okunacak dua ...

1. “Fetavai kari-ül-hidaye”de diyor ki:
    Dileği olan kimse[​IMG] yatacağı zaman abdest almalı[​IMG] temiz bir örtü üzerinde oturup[​IMG] üç defa salevât okumalı[​IMG] sonra herbirine Besmele çekerek on Fâtiha ve sonra onbir İhlâs okumalı[​IMG] sonra üç salevât okumalı[​IMG] sonra sağ yanı üzere[​IMG] yüzü kıbleye karşı olarak ve sağ elini sağ yanağı altına koyarak yatıp uyumalıdır. Niyet ettiği şeyin nasıl olacağını[​IMG] biiznillah rü'yâda görür.
    “Mekatib-i şerife” kitabında buyuruldu ki: Hacetlere[​IMG] dileklere kavuşmak için[​IMG] iki rekat namaz kılıp[​IMG] sevabını silsile-i aliyye denilen âlimlerin ruhuna hediye etmeli[​IMG] bunların hürmeti için diyerek duâ etmelidir. Mesela[​IMG] "Ya Rabbi[​IMG] filan yere sağ sâlim gidip gelmek nasib eyle[​IMG] filan sıkıntıdan beni kurtar." gibi duâ ettikten sonra[​IMG] "Bu duâmı silsile-i aliyye büyükleri hürmetine kabul eyle" demelidir!
    Âmâ[​IMG] bir zat gelip[​IMG] “Ya Resûlallah! Allahü teâlâya duâ et[​IMG] gözlerim açılsın” dedi. Peygamber efendimiz de[​IMG] “Kusursuz bir abdest al! Sonra[​IMG] ya Rabbi! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak[​IMG] senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam! Seni vesile ederek[​IMG] Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum. Ya Rabbi[​IMG] bu yüce Peygamberi bana şefaatçı eyle! Onun hürmetine duâmı kabul et” duâsını okumasını söyledi. O da[​IMG] abdest alıp duâ etti. Hemen gözleri açıldı.
    Bu duâyı müslümanlar[​IMG] her zaman okumuşlar ve maksatlarına kavuşmuşlardır. Ancak[​IMG] namaz kılmıyanın[​IMG] haram işliyenin ve kalbi gafil olan ettiği duâdan tam netice alamaz.Ehl-i sünnet itikadında olmıyanın okuması faide vermez. Hak teâlâ[​IMG] herşeyi bir sebep ile yaratmaktadır. Bir şeye kavuşmak istiyen[​IMG] o şeyin sebebine yapışmalıdır. Rabbimiz[​IMG] insana sıhhat[​IMG] şifa vermek için[​IMG] duâ etmeyi[​IMG] sadaka vermeyi ve ilaç kullanmayı sebep yapmıştır.
    24 Eylül 2008
  2. Murada kavuşmak için okunacak dua... Cevapları

3. paylaşım için teşekkürler
    28 Eylül 2008
  4. allah razı olsun teşekkürler...
    28 Eylül 2008
  5. ellerıne sağlık
    30 Eylül 2008
  6. yuregıne saglık
    30 Eylül 2008
soru sor

Murada kavuşmak için okunacak dua...