muhabbet kuşum beni ısırıyor

İsimli konu WH 'Hayvanlar Alemi' kategorisinde, firizitti üyesi tarafından 25 Ocak 2009 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: muhabbet kuşum beni ısırıyor. muhabbet kuşumla çok iyi anlaşıoduk ama ayna aldım dışarıda tanıtıp kafesine koydum ve olanlar oldu.Beni ısırmaya başladı.Kafesinden çıkınca sokmak... muhabbet kuşum yumurtaya yatmıyor Muhabbet kuşum sık sık hastalanıyor. ...

1. muhabbet kuşumla çok iyi anlaşıoduk ama ayna aldım dışarıda tanıtıp kafesine koydum ve olanlar oldu.Beni ısırmaya başladı.Kafesinden çıkınca sokmak istediğimde elimi uzatırdım ve konardı bende sakardım şimdi ise sokmak zulüm çok feci ısırıyor ve elimde küçük yarıklar açıyor nedeni nedir?
    25 Ocak 2009
  2. muhabbet kuşum beni ısırıyor Cevapları

3. Bnde muhabbet kusu bsLiorMm ;)
    Bnim bildiğime göre; ayna olunca arkadşı varmıs gibi hisseder ona oyunlar yapar, öter ama karşılık alamayınca bunaLıma girermis
    sana tvsiyem; aynayı çıkart & onunla daha çok ilgilen :-) çnkü ilgi isteyen canlılar :) ona ynLız olmadıĞı gösteR ;)

bu arada rekLam gibi olmasN ama takıLdıĞın bi konu olursa;
    muhabbetkusu.org*dan yararLanabilirsN ;) ordakiler bu işin ustası :) 2 yıLdır bnde çok şy öğrendm ordan, takıLdıĞın konu olursa Öm atabiLirsN ;)
    25 Ocak 2009
  4. paylaşım için teşekkürler...
    25 Ocak 2009
  5. saol selen çok btskürler
    27 Ocak 2009
  6. paylaşım için saol..............
    29 Ocak 2009
  7. valla bizim de var böyle şey yapmıyor ;)
    29 Ocak 2009
  8. kardeşim o seni ısırıyorsa sende onu ısır aklı başına gelir
    30 Ocak 2009
  9. paylaşım için saol................
    31 Ocak 2009
  10. benimde vardı beni ne zaman görse mutlaka omzumda dolaşırdı bi gün balkona koymuştum kafesten kaçmış çok üzülmüştüm :uzgun:
    6 Şubat 2009
  11. önemLi deĞil :-)
    7 Şubat 2009
  12. geçen kuşu dışarı çıkardık ayna ya kondu ve kafese sokarken elimi ısırdı
    8 Şubat 2009
  13. benm muhabbet kuşum ısırıodu ama oyun olsun die yapıodu. konuşuodu pikacu , baba, allah faln diodu ama klimanın yanında öldün zavallım
    11 Şubat 2009
  14. paylaşım icin saoll ...................::D
    14 Şubat 2009
  15. PayLasm İcin TesekkrLr..
    23 Ocak 2010
  16. Dişi bir muhabbet kuşu aldım şimdi 5-6 aylık falan oldu ve sürekli beni ısırıyor yani elimi kafese sokar sokmaz ısırıyor ama ısırıkları çok derin oluyor yani elimde yaralar oluşabiliyor o kadar çok ısıroyor ki ben artık ona eldivenle yaklaşabiliyorum.
    Aslında elimi kafese soktuğumda (eldivenle) elimi bir süre ısırıyor sonra elime geliyor ve direk omzuma çıkıyor .Kafesinin dışaraısına çıkardğımda o kadar çok ısırmıyor yani arada sırada ısırıyor.Eğer bu işi eldivenle yapmasam heryerim yara oluyor.Onun için elimden geleni yapıyorum ama uslanmıyor ne yapmalıyım?
    22 Şubat 2012
  17. Ya lütfen yardım edin ben 2 tane kus aldım fakat kusumun birisi kaçtı erkek olan kaldı kus uzun kollu giydiğimde koluma geliyor fakat parmağımı geldiğinde ısırıyor parmağımı bir türlü alışmadı alışması için ne ypabilirim?
    19 Nisan 2012
  18. muhabbet kuşum beni de ısırıyor nezaman elimi uzatsam ciyaklıyor sonra da hırtdiye ısırıyor kardeşim çok yaramaz ona çok bağırıyor ve ona misketle vuruyor kovalıyor filan yani anlayacağnğz işkence çektiryor bense onun elinden alıp güzel güzel konuşyorum onunla napsam da bu kuşu konuşturabilsem omuzuma da gelmiyor ben koyunca hemen laptopumun üstüne çıkıyor orayı çok seviyor ben bu kuşu anlamadım kız birde bu adı maşuk maşuk niye beni sevmiyor 1 yıllık oldu neredeyse artık konuşmaz mı? :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
    10 Eylül 2012
  19. merhaba bende muhabbet kuşu bakıyorum ve beni çok ısırıyor çünkü tatile giderken onu kuzenime bıraktım ve onun kuşunla aynı yere koydum tatilden geldiğimizde beni ısırmaya başladı neden ne yapmamlazım onun kuşu kaçtı ve kendine yeni birtane aldı o kuş çok güzel insanlara geliyor benimki gelmiyor kaçıyor ne yapmam lazım bn yardım edinn :uzgun::agla:not :kuş 6 aylık.:agla:
    2 Kasım 2013
  20. Nedeni kuşların kafeslerinde aynaların bulunmaması gerektiğidir kafesine ayna koyduğunda yanında başka bir kuş olduğu zaman nasılsa ozamanda öyle olur yani senden uzaklaşır senden korkmaya ve soğumaya başlar o da kendini koruma amaçlı seni ısırır...:thankyou:
    20 Ocak 2014
soru sor

muhabbet kuşum beni ısırıyor

Alakalı Aramalar:

1. kusum surekli isiriyo

,
  2. muhabbet kusunun isirmamasi icin ne yapmali