Moda Nedir?- Moda Tasarımı Nedir? - Trend Nedir?

İsimli konu WH 'Ansiklopedi' kategorisinde, kızılmaske üyesi tarafından 20 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Moda Nedir?- Moda Tasarımı Nedir? - Trend Nedir?. Moda Nedir? Moda, kelime anlamıyla toplumun tüketim trendleri belirleyen tüketim anlayışı olarak tanımlanılmaktadır. Moda bununla beraber, İtalyanca'da... Nedİr? Sayfa tasarımı nedir? ...

1. Moda Nedir?

Moda, kelime anlamıyla toplumun tüketim trendleri belirleyen tüketim anlayışı olarak tanımlanılmaktadır. Moda bununla beraber, İtalyanca'da değişiklik gereksinimi veya süslenme özentisiyle toplum yaşamına giren geçici yenilik olarak geçmektedir. Modanın bir diğer anlamı da, belirli bir süre etkin olan toplumsal beğeni, bir şeye karşı gösterilen aşırı düşkünlüktür.

Moda Tasarımı Nedir?

Moda tasarımı toplumun farklı kesimlerinde, özellikle genç nesilin yenilik ihtiyacını, daha doğru bir ifadeyle yenilikçilik (inovasyon) ; {yenileşim} arayışını karşılamak üzere oluşan endüstirel tasarım alanıdır.

Endüstriel Moda (Trend) Tasarımı Nedir?

Giyim arayışı ihtiyacı olan bu yönde gelişen eğitim (moda trend) ihtiyacını karşılamak üzere güncel anlamda daha önce denenmemiş şekillde yeni nesil tekstil ürünlerinin kullanılması veya maliyet nedeniyle yeni nesil olmayan kullanıla gelen standart malzemelerle elbise kalıbının tekrardan güncel anlayışın ihtiyacına cevap verebilecek şekilde tekrar yorumlayan bir sanat tasarımı bölümü olarakta değerlendirilebilinir.
    Moda tasarımı demek bazı insanların bir şeyleri düşünüp onları kağıt üzerine geçirmelerine denir.

Moda Eleştirileri

Bazı sosyoloklara göre moda; toplumsal görüş ve düşünce dışına çıkmak isteyen bir "genç düşünce akımı" olarakta değerlendirilmektedir.
    20 Aralık 2009
  2. Moda Nedir?- Moda Tasarımı Nedir? - Trend Nedir? Cevapları

3. ben yabancı dil öğrencisiyim ama tasarımım çok iyi ve çizimim çok güzel 2 bölümü de okumak istiyorum yabancı dil bilmemin cok avantajı olurmu
    21 Şubat 2011
soru sor

Moda Nedir?- Moda Tasarımı Nedir? - Trend Nedir?

Alakalı Aramalar:

1. trend nedir moda

,
  2. modada trend nedir