Mimik Kasları Kaç Tanedir?

İsimli konu WH 'Makyaj, Saç Ve Cilt Bakım' kategorisinde, O.l.r.i.c üyesi tarafından 29 Haziran 2009 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Mimik Kasları Kaç Tanedir?. Mimik kasları beş grupta toplanır: Saçlı deri kasları Göz çevresi kasları Burun etrafı Ağız ve çene kasları Boyun Yüze yapılan masaj, yüze yorgun... -Gülme Kasları- peygamberlerimiz kaç tanedir? ...

 1. Mimik kasları beş grupta toplanır:

  1. Saçlı deri kasları
  2. Göz çevresi kasları
  3. Burun etrafı
  4. Ağız ve çene kasları
  5. Boyun


  Yüze yapılan masaj, yüze yorgun ve sıkıntılı ifade veren yüz adalelerinin gerginliğini gidererek, kırışmayı azaltır. Masaj ve yüz jimnastiği için cilt iyice temizlenip kremlenmelidir.

  Vücudumuzdaki kaslar kemiklerden kemiklere uzanırken, yüz kasları bedenin diğer kasları gibi kendini destekleyemez. Bu nedenle yüze "ağır" masajlar yapılamaz, çünkü beklenenin tam tersi bir etki meydana getirir.

  Kaslar bir uçları ile yüz ve kafa iskeletini yapan kemik ve kıkırdaklara, diğer uçları ile de deriye tutunurlar. Ağız, yüz ve burnun etrafında yer alan bu kaslar, yüze ifadesini vermekle birlikte, bu doğal deliklerin kapatılıp genişletilmesinde de rol oynarlar. Örneğin; burun deliklerini komprese eden ve genişleten M. Nosalis kaslarıdır.

  Kasların, dinlenme anında bile kasılma durumunda olmasına "TONUS" diyoruz. Hafif masajın tonus düzenleyici etkisi, kas iğcikleri ve kan dolaşımı yoluyla olur. Masajın; birincil ve ikincil olmak üzere iki çeşit etkisi vardır. Birincil etki hemen ortaya çıkarken, ikincil etki zaman içinde kendini gösterir.

  Masajın bu etkileri


  1. Kan dolaşımı
  2. Hücresel düzeyde beslenmeyi
  3. Atık maddelerin uzaklaştırılması, ödemin azaltılması ve mikro travmaların onarımını sağlar.
  29 Haziran 2009
  #1
 2. Mimik Kasları Kaç Tanedir? Cevapları

soru sor

Mimik Kasları Kaç Tanedir?