Mantar sote - Mantar sote Tarifi

İsimli konu WH 'Damak Tadı' kategorisinde, kızılmaske üyesi tarafından 7 Ekim 2007 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Mantar sote - Mantar sote Tarifi. Mantar sote - Mantar sote Tarifi Malzemeler: 1 kg. mantar (Kanlıca) 2 adet olgun domates Birkaç tane sivri biber 2 baş soğan birkaç diş... Mantarl Et Sote - Mantarl Et Sote Tarifi MANTARLI TAVUK SOTE - MANTARLI TAVUK SOTE Tarifi ...

1. Mantar sote - Mantar sote Tarifi

Malzemeler:

1 kg. mantar (Kanlıca)
    2 adet olgun domates
    Birkaç tane sivri biber
    2 baş soğan
    birkaç diş sarımsak
    1/2 bardak su
    tuz, karabiber

Hazırlanışı: Mantarlar temizlendikten ve bol su ile yıkandıktan sonra küçük küçük doğranır. Sote yapılacak tavaya bir miktar sıvı yağ konur. Önce doğranmış soğanlar ve küçük doğranmış biberler pembeleştirilir. Küp şeklinde doğranmış ve kabuğu soyulmuş domatesler ilave edilir, önceden hazırlanmış olan mantarlar da ilave edilerek yarım bardak su, tuz, karabiber ve sarımsak katılarak pişirilir.
    7 Ekim 2007
  2. Mantar sote - Mantar sote Tarifi Cevapları

3. paylasım ıcın sağol
    ellerınıze saglıkkk....
    10 Kasım 2007
  4. ben istanbuldan esin mantar yemeği pişirmek istiyorum ama ilk önce mantarı nasıl ve ekadar suda bekletmeliyim bunu soracaktım yarım saat limonlu suda bekletsem yetermi
    1 Haziran 2010
  5. limonlu suda bekletmedende yapıla bilir ben hep öle yaparım
    22 Ekim 2010
  6. :muahaha::yuppi::tamam::uzgun::bravo::muha::DXD:):hehehe:njjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjbjhj:bam::grouphugg::grouphugg::grouphugg::grouphugg:
    18 Mart 2011
soru sor

Mantar sote - Mantar sote Tarifi